Resultater (576)

aug
2019
22-08-2019 - 22-08-2019

HOLTE RIDE-KLUB

Aftenspring

Distrikt D01
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 14-08-2019

aug
2019
18-08-2019 - 18-08-2019

KIRSTINEHOLM RIDEKLUB

Skårup Overgård/KIRK Subaru Cup og træning

Distrikt D12
Disciplin
  • Military
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 11-08-2019

aug
2019
18-08-2019 - 18-08-2019

HOLBÆK RIDEKLUB

HOL Jubilæumsstævne - dressur

Distrikt D04
Disciplin
  • Dressur
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 11-08-2019

aug
2019
18-08-2019 - 18-08-2019

KLIMAGÅRDENS RIDEKLUB

HTW (Parkour, miljø, ponygames og orienteringsridt)

Distrikt D05
Disciplin
  • Bredde (Holdridning)
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 11-08-2019

aug
2019
18-08-2019 - 18-08-2019

FREDENSBORG-HUMLEBÆK SPORTSRIDEKLUB

FHSR Springstævne

Distrikt D02
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-08-2019

aug
2019
18-08-2019 - 18-08-2019

NORDVESTSJÆLLANDS RIDEKLUB

D- stævne i spring

Distrikt D04
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

AVLSFORBUND - FREDERIKSBORG HESTEAVLSFORENING

Frederiksborg Hesteavlsforeningen Championat Vest

Distrikt
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau R
Type Hest

Frist: 02-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

LINDEGÅRDENS RIDEKLUB

Stald-Direkte sommerstævne

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

ANDERUP-STIGE RIDEKLUB

Anderup-Stige Rideklub D-stævne

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 12-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

ØRSTED RIDEKLUB

Sparekassen Kronjylland Cup afd.2

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 10-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

SPORTSRIDEKLUBBEN TOFTLUND

SPT D-stævne Dressur med E-klasser

Distrikt D08
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 09-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

NYSKOVENS SPORTSRIDEKLUB

NSRK's sommerdressur pony/hest

Distrikt D03
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 08-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

SPJALD OG OMEGNS RIDEKLUB

Spjald og Omegns Rideklub - Regionsstævne

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 13-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

ELMELUNDS RIDEKLUB

AFLYST

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 08-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

HØJFYNS RIDEKLUB

Højfyns rideklub/ MGS horsewear m. 4. kvalifikation af D7 d-mesterskab

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 10-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

NOAGÅRD RIDEKLUB

C-Stævne Noagård Rideklub

Distrikt D04
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest

Frist: 11-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

DJURSLANDS RIDEKLUB

DRK Spring Hest med Djurslands Derby

Distrikt D12
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest

Frist: 09-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

VORDINGBORG SPORTSRIDEKLUB

VOSK D-stævne med klubmesterskab

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 10-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

ISHØJ SPORTSRIDEKLUB

LOUISENBORG - SUBARU CUP + alm. terrænklasser

Distrikt D01
Disciplin
  • Military
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 11-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

ELMELUNDS RIDEKLUB

Inviterer til dressurstævne med rosetter til alle starter, samt afholdelse af ELM-cup

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 08-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

AVLSFORBUND - TRAKEHNER-AVLSFORBUNDET

TAF Elitestævne 2019

Distrikt
Disciplin
  • Dressur
Niveau R
Type Hest

Frist: 09-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

ALBERTSLUND RIDEKLUB

Albertslund Rideklubs 40 års jubilæumsstævne D-dressur

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 09-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

LUNDTOFTE RIDEKLUB

LRK´S SOMMERCUP

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 13-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

ULSTED RIDEKLUB

Holdmesterskab Dressur Pony / Hest Ulsted Rideklub

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 11-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

HYLKE OG OMEGNS RIDEFORENING

HYOR's 2. Afd. Klubmesterskabet

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

HORNS HERREDS RIDEKLUB

C stævne Dressur Hest/Pony

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 10-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

TOBØL RIDEKLUB

TBR D-stævne

Distrikt D09
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 10-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

REVSØ OG OMEGNS RIDEKLUB

ROOR Summer Jump 2019

Distrikt D08
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 08-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 18-08-2019

KASTRUP-TÅRNBY RIDEKLUB

Kastrup-Tårnby Rideklubs C-stævne i ponyspring

Distrikt D01
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Pony

Frist: 09-08-2019

aug
2019
17-08-2019 - 17-08-2019

SYDDJURS SPORTSRIDEKLUB

Molsbjerge Ridtet 2019

Distrikt D12
Disciplin
  • Distance
Niveau B
Type Hest/Pony

Frist: 04-08-2019