maj
2011
Fra 27-05-2011 til 29-05-2011 -
  • Spring
, Pony

Hillerød Sportsrideklub - Stort 3 dages C-stævne med klasser fra LC-MA**. Høje doteringer

Stævnenummer
Prop00009191

Propositioner godkendt

Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Peter Vogt
Tilbage til klasseoversigt

11. SLA2P (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A (SVH 2)

Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 250 DKK 2: 150 DKK 3: 100 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Camille Louise Christiansen MC. CLAUDE
2002/DR///
0 52,92 1
1 1
Monica Tinning MR FUDGE AL A MOY
1997/IRH///
0 52,96 1
2 2
Freja Sidal Mortensen FUNNY'S FANTASIA
2001/DR/Derano/Funny/
0 53,95 1
3 3
Tanja Gyldensted Edvardsen VERDI
1993/DR/Silvertop'S Ricco/Ravelle/Oakley (C) Bubbling On
0 54,28 1
4 4
Adrian Aagaard Hoffmann JUST MALONE
1995/DR///
0 55,10 1
5 5
Rigmor Grønvaldt DITTE
1989/SP/Cambusard X/Therese/Dalgårds West-Boy
0 55,83 1
6 6
Frederikke Lorents Steen SILAS
1998/DR///
0 58,03 1
7 7
Emma Hedenskog COMM'S FOREST ROBINIA
1998/DR/Ralph/Comm'S Forest Ilona'S Nerium/Oleander
0 63,01 1
8 8
Amalie Friis KÆRGAARDENS CHOPIN
2001/NF/Polsbury Popov/Vognmandgårdens Rødhætte/Bazuun
0 64,43 1
Rigmor Tholstrup DAKAR BÆKBO
1996/DR///
0 64,71 1
Clara Lier Koppelhus BALLINTUBBER BEAUTY
2003/IRH///
0 71,43 1
Caroline Jein LITTLE PADDINGTON
1996/DR///
0 73,52 1
Benedikte Rie Truelsen SØGAARDENS CLINTON
2003/LH///
0 76,09 1
Emilie Henningsen Schäfer GILLIAN
2002/WE/Bjirmen´S Wytse/Nynke/Orchard D'Avranches
4 54,15
Cecilie Nathalie Schack Lord SKOUSBOE MEADOW
1995/CO/Frederiksminde Mandy Boy/Frederiksminde Mellow/Hamlet Of Oakleigh
4 57,68
Rebecca Maria Gertung Faurskov P-TIM
1992/DR/Prinzipal/Sissy/Bumerang
4 60,62
Andreas Holm LITTEL CAVALINA
1994/DR///
4 61,34
Sofie Holck Brøndum HØJGAARDENS LUKAS
1996/DR///
4 62,43
Amalie Hervad-Jørgensen DAGGRY
1997/DR///
4 64,55
Amanda Juliane Mette Rosenkrantz MERRY MUSIC
2000/DR///
4 67,67
Cecilie Topp NESTOR
2002/BL/Navaro/Nutka-K/Nandy Man
4 77,48
Karl August Grønvaldt SKELBÆK'S LOTUS LEONARDO
1996/KN/Norkrons Lotus/Frisko/
4 83,19
Stina Marie Carlsen NYGAARDS FARIN
1999/DR/Champiz/Firfod Fajance/Ridderslag Gerhard
4 86,57
Frederikke Tholstrup TONY
2001/CO/CATAMARAN/HAZEL/MAAM HILL
4 86,69
Jessica Henriette Andreasen STIDSBJERGS THOR
1995/SP/Astara Ox/Stidsbjergs Thea/Enghøjs Favør
7 99,82
Emma Victoria Garnell TRENDY LADY
1995/WF/VITA NOVA'S CELESTO/ROATERS HOEVE'S SANDY/DOWNLAND FOLKLORE
11 98,07
Kamilla Nielsen BJERREGÅRDS SANTOS
2000/WE/BJERREGÅRDS APOLLO/BJERREGÅRDS GOLDIE/DOWNLAND GOLDLEAF
12 67,16
Natashia Wöhliche FLORIS
1987/DR/Kantje'S Sjonny/Vicky/Merrie Mohawk
14 96,43
Fie Sarah Schak SILAS
1994/NF/Bazuun/Glarbos Baronesse/Eskehøjgaards Ali
Opg.
Sabrine Gadehøj Andersen CAPVERT DU GEER
1998/DR/Illuster Dirk Jr./Linsey 4599/Nieuwmoeds Warrando 55
Disk.