jun
2007
Fra 01-06-2007 til 03-06-2007 -
  • Spring
, Pony

Slangerup-Lynge Rideklub - kvalifikation til Alm. Brands Sjællandsmesterskab for Hold

Stævnenummer
Prop00009453

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

10. SLB P (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B3 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 125 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Amalie Bartram MR. LIMBO
1998/DR///
0 67,35 1
1 1
Rikke Rasmussen ALSITA
1994/DR/Bora Ox/Rinie/
0 73,32 1
2 2
Mille Guldbjerg BEAUTY BUTTERFLY-FLIP
2000/DR///
0 81,79 1
3 3
Regitze Ericsson BALLINGOWN LAD
1997/DR///
1 86,73
4 4
Alicia Fleron NØRLUNDS POKÉMON
1998/DR/Brillant/Dappere Dodp/Vita Nova´S Golden Boris
2 87,76
5 5
Ann-Katrine Lloyd Jørgensen BALLETTENS SILENT VICTORY
2000/WF/MØLLEGÅRDS SINALCO/BELINDA/GALANTHUS
2 89,14
6 6
Anna-Sophie Oliel XENA
1993/DR///
3 94,71
7 7
Cecilie Louise Iuel ASTERIX FOUNTAINE
1998/DR///
4 66,78
8 8
Amalie Klitgaard Jensen FLY-AWAY
1994/DR///
4 76,21
Michell Holst Andersen VALENTINO
1994/DR///
4 76,28
Nicklas Lynge Nielsen INDIANA ROSE
2000/DR///
4 76,92
Silje Bjørn Nørgaard Pedersen GLENEASKEY PROMISE
1997/IRH///
4 80,46
Anders Olesen MARCO POLO
1994/DR///
5 84,46
Martin Harkønen FLYING REX
2000/DR///
6 87,87
Emilie Regitze Larsen CHIANO
2001/LH///
7 91,36
SImone Linnet RED BULL
1997/DR///
8 76,76
Jesper Petri Grimbühler LAVAL VINSTRUP
1998/FJ/Orion Halsnæs/Lika Vinstrup/Gnist
11 94,73
Ditte Olsen STREJFER
1995/DR///
12 96,75
Freja K. Jensen DINA
1999/DR///
12 97,61
Cecilie West CARLO
1997/BL///
13 102,73
Anne Mette Hansen MAYA'S PRISCA
1996/DR/Orchard D'Avranches/Maya'S Bianca/Flora'S Hof Minstrel
16 111,12
Louise Birkehøj Wennicke FELIX
1997/DR///
19 91,26
Signe Hoover APOLLO
1997/DR///
21 118,09
Mie Brøggler ASTRON ALDEBARAN
1998/LU/A-Dur/Honny/
Disk.
Anna Oddershede Okkels PRÆSTEMARKENS MAHOGNI
1996/SP/Mac Geyver/Præstemarkens Wirbelwind/Wolferhoeve'S Wendro
Disk.
Katrine Frost MILTON EXPRESS
1997/DR///
Disk.
Ann Sofie Søgård Pedersen SANNEBO'S CALTO
1999/LU/TOUCHE OX/LILLEVANGS COLUMBINE/CONVERSANO PUSZTA 6-3
Disk.
Katrine Josefine R. Simonsen ANOTHER CORREEN
2001/IHR///
Disk.
Isabel Heller Sørensen FAUCON MARCEL
1993/LU/Touche Ox/Lady/
Disk.