sep
2003
Fra 06-09-2003 til 07-09-2003 -
  • Spring
, Hest

Holte Rideklub med DSA kvalifikation.

Stævnenummer
Prop00009924

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Holte Ride-Klub (Distrikt D01)
Egebækvej 22
2840 Holte

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Peter Vogt
Tilbage til klasseoversigt

1. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
59
Antal placeringer:
16
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Hege Korsmoe DACTYLOMET
1989/DR/Don Juan/Patricia/
0 52,40 0 32,00
1 1
Katja Nørrisgaard LAMARC
1996/DR/Literat/D-Reika/Ricardo
0 52,10 0 33,70
2 2
Julie Jelsdorf MONET
1996/DV/Lucky Light/Desiree/Kawango
0 53,20 0 34,00
3 3
Ditte Rasmussen CARONA (CHANET)
1996/DV/CARANO/LOTUS/LUCKY LIGHT
0 51,60 0 34,30
4 4
Mette Rasmussen DIANE LYSEGÅRD
1996/DV/DIAMANT/PICALINE LYSEGÅRD/PICASSO
0 54,90 0 34,60
5 5
Pernille Christine Hansen DIXIE GRAY
1993/DR///
0 50,20 0 35,40
6 6
Louise Elisabeth Støtt SILHOUET
1995/DR/Silvio I/Gran-Lady/Grenadier
0 60,00 0 36,30
7 7
Thomas Dresler CARLOS
1997/HO/CAMBRIDGE/COSTA F/ATHLET Z
0 57,70 0 36,30
7 7
Therese Tofte ORRINTE
1996/DR/Holland/Barina/Marinier
0 52,60 0 36,50
9 9
Sigurd Nielsen PEABODY HILLOCK
1997/DV/Bodyguard/Pergola/Schwarm
0 54,60 0 36,60
10 10
Mie Henriette Brock LUCKY HØJVANG
1998/DV/Lucky Light/Sascha/Leonardo Ii
0 52,10 0 37,90
11 11
Marianne Marcussen CAYENNE KILEN
1998/DV/Come Back Ii/Guldtop Kilen/Dorpas X
0 55,20 0 37,90
11 11
Mette Reib Jensen SHAM AMOS
1990/DV/Schwedengruss/Welfare/Weltstar
0 55,00 0 38,00
13 13
Sigurd Nielsen CHANELL
1998/DV/Come Back Ii/Lamour/Limaro
0 55,80 0 38,30
14 14
Ulrich Gaarslev LYKKEHØJS MICHIGAN
1998/DV/Michellino/Artemis/Sylvester
0 57,80 0 39,50
15 15
Maria Grunnet Cuthbert JUST A FREIND XX
1993/DR/Dunphy Xx/Habibi Xx/Jammed Red Xx
0 56,90 0 40,50
16 16
Anne Hedegaard Tanderup AKEEM
1995/DV/A-Dur/Olinka/Gefion
0 53,20 0 40,70
Ann Langgaard LINDEGÅRDENS RACHEL
1998/DV/Racot/Ipanema/Diamond
0 57,00 0 41,70
Susanne Thornby BABY DANCE
1997/DV/Dominant/Gypsy Dance/Cantus
0 62,80 0 41,80
Linnea Ericsson-Carey BØGESKOVENS FID' ELLE
1998/DV/Quite Easy/Bøgeskovens Alezana D`Elle/Alfa D'Elle
0 60,80 0 43,40
Maria Grunnet Cuthbert FIRST FLOWER
1998/DV/First Flair R/G-Light Flower/Lucky Light
0 56,80 0 43,40
Tina Redlich NANOK
1998/DV/Lordship/Fortuna/Ragtime
0 55,70 0 44,10
Sofie Schwedler GEORGETTE 12
1988/OLD/GOLDSTERN/HERZBLATT/EINDRUCK II
0 56,40 4 36,30
Mette Brandt Klitgaard ELKA
1994/DV/Lobster/Tanja Teglgården/Triumph
0 56,00 4 39,50
Susanne Thornby VLADIMIR
1998/BWP/DARCO/QUANDORA CRU DE MONTAGNE/LANDETTO
0 57,30
Helle Vistisen ELMEGÅRDENS LANTHAN
1993/DV/Logan/Lady/Saskibard Ii
4 50,00
Katinka Bülow Moltke MONTEVIDEO
1996/DV/Manstein/Sabine Byhøj/Schwedengruss
4 52,50
Mille Holck CONZEPT C.S.
1993/DV/Royal Z Ii/Condria/Koral
4 53,60
Louise Bruun WINKA
1997/DV/DONNERGRAF/WONDER/SCHWADRONEUR
4 53,80
Ditte Stignæs FRK. SMILLA
1995/DV/Blue Hors Romancier/Asta/Astaire
4 54,30
Sandra L. Hansen LADY CHANEL
1995/DR/Loran/Finess/Romino
4 54,70
Eva Kramer DUSTLI MAROZET (BOUQUET)
1995/DV/Limaro/Stardust/Gay Baron Xx
4 54,90
Kasper Hambro Kofod HAMBROGAARD'S FASHION-PAINT
1996/DV/Dorpas X/Louisiana/Waldstern
4 54,90
Kasper Hambro Kofod OMAR
1996/DR/Fedor/Jimarilla/Voltaire
4 56,00
Ulrich Gaarslev RAFA-L II
1991/DV/Racing Ace Xx/Fabiola/Limelight
4 56,10
Mette Stürtz Jespersen LANGHEDENS CAYMAN
1994/DV/Cavalet (Conquest M)/Amanda/Allegro
4 56,40
Thomas Dresler PIA M25
1997/DR/Calvados/Inpuls/Pilot
4 56,80
Sandra Lyng Madsen QVISTORF LAMELLO
1997/DV/Ladoga/Quistorff Caddie/Cannon Row Xx
4 58,40
Ida Katrine Greiffenberg HOT STUFF
1993/LU///
4 58,70
Gitte Ringheim HIGHLANDER
1997/DR/Heraldik Xx/Cleopatra I/Cicero
4 59,30
Bettina Kyhl-Hansen DOMINGO
1997/DV/Diamant/Artemis/Allegro
4 59,40
Ida Fennet TWO COLOURS
1994/DR///
8 51,90
Kristine Nyborg Halager Follmann CAMPINO LA BRYÉRE(CAN-CAN)
1998/DV/CARANO/BAKKELY'S RAZET/RACOT
8 54,60
Erik Tysbjerg Schiøtt SPAR TO
1991/DV/DA CAPO/SPAR DAME/KILOF
8 56,40
Stine Grander LIDRIA
1993/DR/Calato Z/S-Widria/Masetto
8 56,40
Camilla Klitager CAWAY HOLMKLIT
1998/DV/Calato Z/Faraway Princess Xx/Faraway Times Xx
8 59,80
Louise Maiken Nielsen PRINCE PARCILVAL
1989/DV/Piet/Susse/Pascha
12 61,60
Ann Langgaard CONSTANSS
1998/DR/Concerto Ii/Bluete I/Cicero
12 61,60
Neel Zum Vohrde HERMANN
1998/DR/Abdulkarim/Java Ii/Capitol Ii
16 69,30
Sussi Sommer ODILI
1996/DR/Peter Pan/Iximi/Dageraad
19 72,90
Tina Andersen REHOFFI
1996/DV/Hofnar/Renata/Raimondo
24 72,60
Kirsten Lyngsø KIRKELEDGAARD LUNA
1998/HN/REALIST/WANJA/WENDENBURG
24 78,20
Loa Eisensøe CHAVANNA'S BLUE CASINO
1998/DV/Casino/Evita/Diamant
27 84,90
Stine Bennike PRIOR'S FLAIR
1996/DR///
44 92,90
Pernille Channi Hansen MANIO
2001/DR///
Disk.
Louise Elisabeth Støtt FAORINA
1991/LU/Thor/Hera/Proswet Dsah Fr+50
Opg.
Christina Iben Olsen PERNILLE
1991/DV/Blue Hors Agent/Fanelli/Rinaldo
Disk.
Mie Henriette Brock HANNIBAL
1993/LU///
Disk.
Maren Frydendahl DYNAMITE MAGIC MELANIE
1997/WF/Twyford Dane/Dynamite Dancing Queen/Abba
Disk.