aug
2006
Fra 26-08-2006 til 27-08-2006 -
  • Military
, Hest/Pony

Hylke og Omegns Rideforening - Militarystævne (B)

Stævnenummer
Prop00010797

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Hylkevej 46
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Jørgen Dreier
Tilbage til klasseoversigt

2. M L H (B)

Military: Military Let Heste UDGÅET (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
19
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 400 DKK 5: 200 DKK
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Christina Koch LAURINO
1999/DR/Lauries Crusador Xx/H-Cortina/Coriander
46,1 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 46,1
1 1
Karina Attermann Høgh MISS TANIKA
1998/LU/Temple Wind Xx/Stella/Logan
49,43 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 49,43
2 2
Nia Ostermann Hvitved LA LAIKA
1998/DV/Lordship/Scarnett/Sebastian
48,33 strafpoint 4 strafpoint 1,2 (0) strafpoint 53,53
3 3
Karina Kristensen THOR PRINZ
1997/LU/Urprinz/Swiftnick/
51,1 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 55,1
4 4
Lotte Koefoed Pedersen KÆRGÅRD'S LONG LEGGED BALLY
1999/DV/STALD CALLES BROR BALLY/KOLDMOSENS PICAR/PICANDT
51,1 strafpoint 0 strafpoint 6,4 (0) strafpoint 57,5
5 5
Diana Torup Hofer MENUET IMPERIAL
1997/DR/Leonid/Carrera/Calimero
57,78 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 57,78
Emma Veilgaard Rasmussen MR OHIO XX (DEN)
1998/DR/Flying Galivant Xx/Black Beauty Xx (Den)/Nicke Xx (Swe)
54,45 strafpoint 0 strafpoint 4 (0) strafpoint 58,45
Niels Tellerup FOXGLEN BALLYSHANNON
1995/BL/GLENFOX MARCO/SLIGO RAMBLER/IDAEL WATER
55 strafpoint 5 strafpoint 0 (0) strafpoint 60
Kirsten Hinge SEJLGAARDS BLUE BOY
1994/DV/A-DUR/BELLIS/EPOK
58,89 strafpoint 0 strafpoint 8,8 (0) strafpoint 67,69
Jens Falch Olesen UNO CHOPIN
1999/DV/Chopin Dane/Wunderstar/Weltstar
56,11 strafpoint 4 strafpoint 27,2 (0) strafpoint 87,31
Louise M. Nøhr Nielsen YANJAH
1996/DR///
53,89 strafpoint 12 strafpoint 33,2 (0) strafpoint 99,09
Kristian Jensen ZEUS
1993/DV/Falkner/Sabine Louns/Loewenbrau
57,78 strafpoint Disk. 0 (0) strafpoint
Georgia Timmermann APRIL STAR
1999/DV/Blue Hors Don Schufro/Daily Star/Racing Ace Xx
52,21 strafpoint Disk. 0 (0) strafpoint
Laila Rosendal Birkballe TAIPAN
1996/DR///
0 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
Nanna Jong Villumsen WESTLANDS SILINA
1995/DV/Sidney/Racing Glory/Racing Ace Xx
60 strafpoint Opg. 0 (0) strafpoint
Tine Bach AMICELLI
1994/DR/Akzentus/Goldika/Goldfasan
0 strafpoint Disk. 3,2 (0) strafpoint
Louise Jørgensen ØRSTEDLUNDS LAVENDEL
2000/DV/Solos Landtinus/World Famouse/World Record Xx
57,78 strafpoint Disk. 9,2 (0) strafpoint
Monica Strømberg MALOU
1993/LU/Helenikos Xx (Ire)/Beatrix/
55,56 strafpoint Disk. 37,6 (0) strafpoint
Maibrit Laustsen DEFENDER
1991/DR///
51,1 strafpoint Disk. 103,6 (0) strafpoint