maj
2003
Fra 10-05-2003 til 11-05-2003 -
  • Spring
, Hest

Albertslund Rideklub

Stævnenummer
Prop00010895

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Albertslund Rideklub (Distrikt D01)
Gl. Landevej 24
2620 Albertslund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

16. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
36
Antal placeringer:
14
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nicoline Hyldahl MØLHOLMS CASSIOPEIA
1988/DV/Asferg Cyklo/Mari/Locarno
0 56,70
1 1
Ditte Larsen TOBIAS KILDEBJERG
1992/LU/Silas/Pennika/May Black
0 60,20
1 1
Nanna Harlev Jensen LARGE RIVERS LADY
1993/DR/Oosterbroek Sergio/Large Rivers Gera/Briljant
0 52,40
1 1
Elin Tindskard LARINA
1993/DR/Amethist/Goldie/Schalkhaar
0 56,00
1 1
Anja Danielsen KÆRGÅRD'S BALLY BEEBOB
1994/DV/Stald Calles Bror Bally/Rosa/First Foot Xx
0 50,40
1 1
Nina Bak Fantoft DINIZ 3
1994/DR/Dux/Gratina/Graf Douglas
0 53,70
1 1
lone kroman SØHOLM'S MC CLOUD
1996/PI/DON PREMO/MADONNA/SOFUS
0 56,60
1 1
Anders Korsholm LASAGNETTE
1996/LU/Loran/Lasagne/Lagano
0 58,20
1 1
Marie Klitgaard COMIKA VEJEN
1996/DV/Corlando/Beauty/Raimondo
0 53,00
1 1
Mette Aakjær Mousten GILIAN ALFARVAD Z
1996/DR/Alfarvad Grundgold Ii/Mooney Alfarvad/Golden Wind
0 57,40
1 1
Louise Søndergaard KASMIRS CHARISMA
1996/DR///
0 53,70
1 1
Christian Petersen PARADOX
1997/DR/Zadok/Enova/Le Mexico
0 57,10
1 1
Anders Korsholm MODUSA
1997/DR/Methusalem/Soraja/P.B. Syndikat
0 58,70
1 1
Daniel Hald Cassøe STRANDGÅRDENS LAFAYETTE
1998/DV/LANDO/YARELL XX/FANAAN XX (USA)
0 59,00
1 1
Maria Nørheden Johansen MIRELL AF SULSTED
1991/OL/Oglio Xx/Maja Nygård/Max Agerbo
4 53,40
Rikke Petersen WEIMIRA
1993/DV/Furore/Weibblis/Weibfang
4 58,20
Henriette Pedersen TOFTEGÅRDS BALLY BOY
1993/DV/Stald Calles Bror Bally/Sandra/Aleksander
4 60,60
Anne-Dorthe Møller AK'S CALLONI
1993/DR/Cicero/Zelena Ii/Lagos
4 63,90
Sanna Lund Klitgaard SAMUEL
1994/LH///
4 54,90
Malene Jensen MIDAS
1994/DR/Holland/Grafin/Burggraaf
4 61,20
Charlotte Andersen SAXO SØNDERGÅRD
1996/DV/Ritterstern/Vanessa Søndergård/Woernitz
4 67,50
Dianna Nielsen MAJ
1997/DV/Royal Z Ii/Precier/Lancier
4 55,00
Channie Brøndum Hedeman VITUS ROYAL (VITUS)
1997/LU/Urprinz/Vita/
4 54,90
Henriette Pedersen TOFTEGÅRDENS HANNIBAL
1998/LU/Vemmetofte Rainman/Toftegårdens Disan/Didriksen (Tisino)
4 57,00
Katrine Bang-Olesen AMARETTO
1992/DV/Blue Hors Agent/Top Star/Cenzor Ii
8 53,50
Nanna Skovsgård BAKKEGÅRDENS CEN-DUR
1994/DV/A-Dur/Lucenta/Cenzor Ii
8 62,10
Helene Bilde Nielsen FLYING HØJLUND
1996/LU/Lando/Firefly/
8 67,10
Rasmus Rise RAINMAN
1992/DR/Rasant/Zarinn J/Ahorn Z
12 59,00
Marie Klitgaard RØDSTJERT AF TOLNE
1994/LU/Cavalet (Conquest M)/Nikitha/Præstegårdens Herold
12 66,40
Therese Jacobsen LG'S A-ZIKI
1995/DR/Gino Ginelli/Evita/Eklatant
14 77,60
Anine Rosenlund Petersen WALTZING MATHILDA
1995/DV/Woernitz/Rebitta Bjerregård/Tango
17 80,10
Katrine Bang-Olesen CHAPAREL VEJEN
1994/DV/Corlando/Beauty/Raimondo
Disk.
Maria Søgaard Andersen GRY ALFARVAD Z
1995/DR/Alfarvad Grundgold Ii/Zora/Nimmerdor
Opg.
Trine Aabech NARDJE
1995/DR/Janiek/Kumanda/Samber
Disk.
Rasmus Rise NY AAGAARDS GAMBLER
1996/DV/A'Khan Z/Albita/Alfredo Xx
Disk.
Susie Wøbbe Dalgaard SKANDI LIGHT STAR
1996/DV/Lucky Light/Siba Star/Weltstar
Disk.