aug
2005
Fra 06-08-2005 til 07-08-2005 -
  • Dressur
, Hest

Riisgaard Sportsrideklubs C-stævne

Stævnenummer
Prop00011999

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Riisgaard Sportsrideklub (Distrikt D08)
Vandlingvej 105
6100 Haderslev

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. DLA1AH (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
29
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 400 DKK 2: 300 DKK 3: 200 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Kristiane Vangsgaard Dahlmann KLØR'S KIESEL
2000/TR/CAPRIMOND E. H./KARMEN/ARTHUS
68,97 3
1 1
Merete Noer CASANTOS
1999/GHH/CAMIROS/VITA AF FRUEMOSE/VICTORY
67,59 3
2 2
Lisbet Walsted Jørgensen REGITZE
2000/DR/Regazzoni/Dajana/Davignon
67,24 3
3 3
Jette Schougaard MIDTGÅRDENS CONFIDENCE
2000/DV/CONTINUE/ANCELIK/ASTAIRE
66,21 2
4 4
Lars Højlund KEYLARGO
1999/DV/LUCKY LIGHT/GAZELLE/GALANTHUS
65,86 2
5 5
Laila Boysen-knop BJØRNEBO'S CASANOVA
1999/LU/Bøgegårdens Capello/Dolle/Don Deenar
64,83 1
6 6
Dorthe Dahl Bertelsen MONTANA
1999/DV/Maneur/Mermaids Moncadour/Attentat
64,48 1
7 7
Edel Hartig KALLIOPE
1999/DV/BLUE HORS ROMANCIER/KONDI GAMBORG/KAWANGO
64,14 1
8 8
Mette Brik VESTERGAARDENS CAZON
1998/DV/SOLOS CAREX/VESTERGAARDENS LEMOUR/LEANDRO
64,14 1
8 8
Didde Marie Thekilde MIRA
2000/DV/Michellino/Sisle Ii/Lancier
63,79 1
Maiken Hansen MALOU LYNGKÆR
1998/DV/Mago Xx/Retina Lyngkær/Resident
63,45 1
Lillian Borg CARAVELLE
1997/DV/CASANOVA/RIGOENTO/RAIMONDO
63,45 1
Lotte Berg Christensen RONDO DEL REY
1999/DR/Regazzoni/Daisy/Donnerschlag
62,76
Malene Schultz Jepsen FELIX
1997/DV/Michellino/Melissa/Schwadroneur
62,76
Anne Stentoft Byllemos PEPSI
1999/DR///
62,76
Susanne Fine RODIA
1999/DV/Blue Hors Romancier/Dia/Diamond
62,41
Merete Termansen IKAROS BJERRE
1998/DV/Midt-West Ibi-Light/Catja Bennedict/Master
61,72
Cathrine Larsen AMADEUS
2000/DV/AKINOS/URSULA TEGLGÅRDEN/ARSENAL
61,38
Helle-Berit Witt LINTON
1995/DV/Landau/Fylla/Roots Xx
61,03
Nadja Dall CAPRILLO
2001/DR///
60,69
Karen Diederichsen TANKEDALS LUKE
2000/DV/Solos Landtinus/Alaïa/Cannon Row Xx
60,69
Christine Lund Adelhardt SELIMON ATTRUP
2000/DV/BLUE HORS SILVER MOON/DERSELINA ATTRUP/SPLITAU
60
Helle Bork Knudsen INDIAN POWERBOY
1997/DV/Schwadroneur/Blue Mystery Xx/Modern Pleasure Xx
58,97
Didde Marie Thekilde MIRA
2000/DV/Michellino/Sisle Ii/Lancier
58,62
Åse Fallesen LILLEMARKENS ADIXI
1998/DV/Sir Alex/Lillemarkens Adrianna/Helenikos Xx (Ire)
56,55
Stine Frank Holm DE-LA-CEUR
1999/DR///
55,17
Kurt Højsager Nielsen MAUD
1998/DR///
54,83
johanne Birkebæk Nielsen MR. PONY
1997/DR///
52,07
Victoria Skau Mortensen DELACY HARKJÆR
1993/DV/Lebensmann/Dusia/Kassander
48,62