jul
2005
Fra 16-07-2005 til 17-07-2005 -
  • Dressur
, Hest/Pony

Horns Herreds Rideklub

Stævnenummer
Prop00012418

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Horns Herreds Rideklub (Distrikt D02)
Græse Bygade 28
3600 Frederikssund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

8. DLA1AH (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 200 DKK 2: 100 DKK 3: 50 DKK 4: 50 DKK 5: 50 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Lisbeth Bertram Sørensen KROGÅRDENS CAPPUCCINO
1994/DV/Cassis Xx (Ger)/Musse/Woernitz
67,24 3
1 1
Malene Dyhring RAMEÉ BYHØJ
1998/DV/Rambo/Andrea Byhøj/Schwedengruss
66,55 2
2 2
Louise Nielsen WIND DANCER
1999/LU/Heslegårds Weltmeister/Whoopee/World Record Xx
66,55 2
2 2
Gitte Thomsen ATTERUPGAARDS CARLSON
2000/DV/COME BACK II/CITTA/DOLOMIT
65,86 2
4 4
Jeanne Skov Kronborg HARREBY'S DIALOM
1998/DV/Diamond/Harreby'S Aspirella/Aspirant
65,52 2
5 5
Mimi Eggert-Hansen ROMANN
2000/DV/Robin/Chiquita/Prince Mab Xx (Fr)
65,17 2
6 6
Karina Jensen FLOREDI L
1998/DV/Florestan I/Amadi Nørgaard/Allegro
64,83 1
7 7
Ann Charlot Ejsing VIBORGS HOFKA
1999/DV/Hofnar/Citrus/May Black
64,14 1
8 8
Nanna Petersen ADDI
2000/LU/DOLAR/MAYA/MAY SHERIF
64,14 1
8 8
Anne Kathrine Høgsberg Nielsen MILLE
2000/DV/Blue Hors Don Schufro/My Lady (Maj)/Schwedengruss
63,79 1
Martin Holfelt LEGACY
2000/DV/Solos Landtinus/Ibitta/Midt-West Ibi-Light
63,45 1
Pia Routhe Kastrup SCHUBERT DONFO CAMARE
1999/DV/Blue Hors Don Schufro/Daphne Row Camare/Cannon Row Xx
63,45 1
Karina Lippert ROSSINI L
2000/DV/Royal Diamond/May Heart L/May Sherif
63,45 1
Hanne Haagen Hansen KÖNIG
1998/LU/Heslegårds Weltmeister/Salome/Radamas
63,1 1
Mia Maj Kruuse Larsen LIMESTI
1991/DV/Chopstick/Ellebjerggårds Molly/Limebrand
62,76
Gorm Bastholm Helledi MIDTGAARDENS CAVALETT
2000/DV/Carano/Midtgardens Lavet (Lavett)/Lavall I
62,76
Cecilie Lund Pelch CANDOR HØJVANG
1993/DV/Lucky Light/Candi-Kind/Weinbrand
62,41
Signe Kjærulf Spangenberg DIEGO TROLDHØJ
1992/DV/Diamant/Gebbie/Bergsturm
62,07
Louise Hauge Stone LOOP
1998/DR/Landzauber/Inara Ii/Tannenhof´S Lucky Lionell
61,72
Louise Nielsen RAIN DANCER
2000/DV/Heslegård´S Rubin/Marguerite/Mago Xx
61,72
Birgitte Carlsen CORLEEN
1998/DV/Leendert/Corwa/Corlando
61,38
Heidi Therkildsen LA BAMBA LUND
1997/DV/Heslegård'S Louis/Balalajka Lund/Boheme
60,34
Ninni Thorkilgaard BØGELYS CONTICA
2000/DV/Continue/Solos Carioca/Calimero
60,34
Berit Karlsson BØRSTINGS LOGIC
2000/DV/Lobster/Roxette/Racot
58,62
Ann Louise Byriel DOHMUS
1996/DR///
58,28
Michelle Ninnette Corneliussen TSJERKOMO
1997/DR///
57,24
Karin Juul KORINTH
1995/TR/Catanzaro Xx/Kolibri/Tarino
56,55
Cecilie Fremming FANDANGO MORSØ
1995/DV/Fanal Prydsholm/Høgholms Denice/Astaire
56,21
Rikke Fuglsang LYRAS
1995/DR///
56,21
Lotte Svanholm Petersen LINUS
1999/DV/Diamant/Lizette/Frøy
55,52
Camilla Avnborg Lentz KIND OF BLUE ( FELIKS )
1993/DV/Splitau/Cheri/Ibsen
45,86