nov
2005
Fra 25-11-2005 til 27-11-2005 -
  • Spring
, Hest/Pony

KarlslundeGreve/Open

Stævnenummer
Prop00012540

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Karlslunde Rideklub (Distrikt D03)
Karlslunde Landevej 34
2690 Karlslunde

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

10. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
52
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 200 DKK 2: 150 DKK 3: 100 DKK 4: 90 DKK 5: 90 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Tenna S. Skaarup LAURAS PET XX (DEN)
1991/LU/Prince Mab Xx (Fr)/Fie´S Choice Xx (Den)/Gay Baron Xx
0 47,65 0 22,11
1 1
Pernille Stribolt OASI DI SAN PATRIGNANO
1996/DR/Ryon D'Anzex/Kassandra (Iii)/
0 47,65 0 22,87
2 2
Sandra Brøns KRISTINELUNDS LUCKY LAWELL
1992/LU///
0 45,63 0 23,13
3 3
Marlene Rosenheim ETCETERA
1991/DV/Royal Z Ii/Elbereth/Sultan
0 47,61 0 24,15
4 4
Lina Stegeager TRANHOLM'S SHEEVA
1995/DV/Lancier/Granly S Angelique/Racot
0 41,16 0 24,48
5 5
Lena Rahbek KALØRGÅRDENS LOULOU
1992/DV/LEBENSMANN/GRATIA/GERNEGROSS XX
0 46,37 0 24,61
6 6
Tania Seierø NIRVANA-VITZ
1998/DR/Sunset Boule- Ward Xx (Ire)/Gjestal/Corrado I
0 45,42 0 24,65
7 7
Henriette Ludvigsen LIMELIGHT
1998/DR/Lucky Light/Cavina/Cavalotti
0 44,64 0 25,19
8 8
Mette Louise Sommer DIVA LANGEBÆK
2000/DV/CASIR ASK/ROSE AF DIAMOND/
0 46,84 0 25,76
9 9
Mille Bisgaard-Maarup LORINNA
1996/DV/Loran/Fabriane/Fanal Prydsholm
0 49,69 0 26,02
10 10
Mona Hyldahl Birck LA VIE
1920/DR///
0 46,08 0 26,16
11 11
Gitte Funch Johannsen WENDY OF GOLDLINE
1998/DR///
0 46,00 0 26,61
12 12
Maria Louise Vahlgreen LAKSE
1988/DV/Højvangs Lukas/Marina/Favorit
0 47,88 0 27,27
13 13
Charlotte D. Hansen ROCKDAN
1993/DR/Rocky/Dorina/Domspatz
0 46,76 0 28,18
14 14
Mona Hyldahl Birck VALLØS LUCKY RACE
1997/DV/LUCKY LIGHT/VALLØS RACING GIRL/RACING ACE XX
0 50,29 0 28,44
Søren Hedegaard VALLØS NIKITA
2000/DV/AQUILINO/NICHOEL DAMGAARD/AGA-KHAN
0 47,46 0 28,45
Søren Hedegaard MONTANA XII
1997/DR/Graf Grannus/Hella Xxi/Corofino I
0 52,70 0 29,96
Sarah Egeskov LAURENZO
1998/DV/Laurenz/Favorite Girl/My Favorite
0 52,50 0 31,57
Camilla Enemark BEYOND COMMON SENSE
2000/DV/Come Back Ii/Beyond Compas Sion (No Mercy)/Voltaire
0 53,62 0 33,66
Per Striboldt AMARILES
1997/DR/Andiamo Z/Larahdiba/Burggraaf
0 51,66 4 22,42
Sarah Egeskov CAWAY HOLMKLIT
1998/DV/Calato Z/Faraway Princess Xx/Faraway Times Xx
0 50,29 7 42,34
Ulrich Østergaard SIR HENRY 139
1998/DR/Singular Joter/Attache/Argentan
0 46,13 8 47,58
Malene Jørgensen GØNGEHUSFARMENS PERCY
1989/DV/PAGANINI XX/ØXENHOLM PLEASURE/GAY BARON XX
4 41,75
Jørgen Hallundbæk WIEPKE VAN HET PANHOF
1999/DR/Magic Darco/Dina/Wendekreis
4 43,43
Anita Wichmann AVITTA C
2000/DV/A JUNGLE PRINCE/A'MIE "C"/A-DUR
4 45,22
Søren Hedegaard ZENITH
2000/DR/Zeus/Graciella/Grannus
4 46,34
Katarina Kai DIRANO
2000/DV/CARANO/DIANA AAGAARD/DIAMOND
4 46,41
Linda Neumann Torndyb GAY 8
1995/DR/Calimero/Fortuna Me/Crosby
4 46,67
Simone Torp Nielsen SORTE SARA
1995/DV/WALDSTERN/ANJA GRANLY/ARSENAL
4 47,11
Ulrich Østergaard PUCCINI
1998/DR/Popcorn/Polly/Polydor
4 48,25
Lisa Møller Andersen CONCORDE
2000/DR/Contender/Zuleika/Lord
4 48,52
Nanna Nele Højmose FLURRY
1995/DR/For Pleasure/Wilhelmine/Wienerwald
4 48,56
Søren Hedegaard VALLØS CHRANISH
2000/DV/CARANO/FARINA HØGHOLM/TRIUMPH
4 49,86
Maj-Britt Philipsen 137 MAESTOSO JADRANKA VI
1997/LI/580 MAESTOSO MONTEAURA/106 JADRANKA VI/583 FAVORY BATOSTA
4 51,03
Mia Hastrup ELFIN FLONDINE-W
1998/LU/Ratio/Elfin Baroness Xx/Gay Baron Xx
4 52,55
Pernille H. Christiansen RHETT BUTLER
1994/DV/A-DUR/RAPSODI/RAMIROFF
8 47,56
Katrine Larsen LION HABERMANN
1996/DR/Achill- Libero H/Gespielin/Gardestern I
8 48,14
Linda Neumann Torndyb AFTER DARK (PETER PAN)
1993/SWB/HARALD/TINGELING/BONAPARTE
8 48,51
Christine Andie Pedersen BLEJSBJERG'S LEGAT
2000/DV/LIONELL/CHANETT/CALIMERO
8 51,56
Camilla Krog WISH ME LUCK
1997/HN/ARGENTINUS/WENKE/WERTHER
8 53,55
Hanne Hyldahl Hansen LEANDROS DANE
1997/DV/Loran/Heldin Leandra/Leandro
8 54,81
Mia Hastrup ODIN
1999/DR///
9 58,74
Marianne Hallundbæk PEGGY SUE V
1998/DR///
9 73,41
Helena Graungaard RAGO
1992/DV/Racot/Guinness/Clongish Xx
10 61,36
Lena Rahbek TOFTEGÅRDS DIDIER BLAINE
1997/DV/Diamant/Marcia Blaine/Schwedengruss
10 76,45
Tine Hummelgaard Ahlén DYNAMIT
1993/DV/Diamant/May Fair/May Black
12 54,99
Hanne Hyldahl Hansen LITTLE LANDOR
1999/DR/Landor S/Allison Aida/Panama
14 61,26
Marlene Rosenheim PARMANTICO
1997/KW/KOJAK/HAYKE/BOREAS
16 73,02
Ann-Sofie Poulsen CANDELOOP
1996/HO/CAPRICCIO/A./CALATO
17 74,34
Maj-Britt Philipsen C'S STORMWIND
2000/DR/Landwind I J/D-Cantara/Cantus
Disk.
Charlotte Kondrup LACROS
1992/DV/Lancier/Aste Risk/Aspirant
Disk.
Ole Jørgensen SOPHIE 25
1994/OLD/SILVIO I/THETIS/VOLLKORN XX (GER)
Disk.