jun
2006
Fra 10-06-2006 til 11-06-2006 -
  • Spring
, Hest

Hadsten Og Omegns Ridecenters distriksstævne i spring for hest med distrikt 12s senior mes

Stævnenummer
Prop00012590

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Favrskov Rideklub (Distrikt D12)
Sølundsvej 4
8370 Hadsten

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Henning Sose
Tilbage til klasseoversigt

3. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B3 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
37
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 300 DKK 2: 200 DKK 3: 150 DKK 4: 125 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
mogens svane rasmussen RITNEY
2000/DV/Lando/Rebekka/Limebrand
0 54,77 0 34,20
1 1
Mikael Ketelsen DIRTY
1988/DR/Dalheim/Schiwa/Schiwago
0 52,31 0 35,13
2 2
Mette Aakjær Mousten CHAGALL ALFARVAD Z
2001/DR/Chellano Z/Mooney Alfarvad/Golden Wind
0 58,73 0 35,36
3 3
Søren Stæhr ONITA
1996/DR///
0 56,37 0 36,02
4 4
Line Kok Hansen FALKON
1998/DR///
0 56,66 0 36,44
5 5
Erik Fogh Mortensen NIQUITA
1998/DR/Lansing/Eva V/Capitol I
0 57,81 0 37,48
6 6
Jeanette Dalsgaard Pilgaard LEGOLAS
1999/DR///
0 58,47 0 38,37
7 7
Wesley Ryan RONJA
2001/DR/Latouro N/Lecina/Barnaul Xx
0 50,20 0 39,20
8 8
Vicki Damgaard Madsen LANDOFF
1999/DR/Lannox/Walkuere/Worldman
0 51,33 0 39,49
9 9
Dennis Noes Nielsen LACOR
2000/DR/Larry/Bandilla'S Dream/Baron
0 63,86 0 40,52
10 10
Wesley Ryan SØNDERGÅRDS RONZO
1999/DR///
0 57,80 0 42,38
Maria-Louise Buhl 'OLIVIA M'
1999/DR/Linaro/Coralin/Capitol I
0 56,80 0 42,72
Johanne Vibe Petersen GRETA ALFARVAD Z
2001/DR/Alfarvad Grundgold Ii/Zora/Marmor
0 56,02 0 43,93
Michelle Hvid TOPGUN
1996/DR/Camus/Palm Beach Xx/South Gale Xx
0 57,74 0 44,19
Ane Marie Hjermitslev TRAVELLER
1999/DV/Grannox/Bally Blue/Stald Calles Bror Bally
0 63,31 0 45,46
Christina Barnow BAILEY
2001/DR///
0 63,24 0 45,62
Christian Jansen OTHELLO
2000/DR/Limbus/V-Manon/Silvester
0 59,57 0 47,03
Sandra Lærke MONAMIE
1996/DV/Schwadroneur/Monique/Rambo
0 47,63 4 34,02
Mikael Ketelsen SAMORAY
1993/DR///
0 52,81 4 34,65
Nanna Jong Villumsen WESTLANDS SILINA
1995/DV/Sidney/Racing Glory/Racing Ace Xx
0 53,15 4 38,12
Stine Baran Andersen RAMSES
1994/DV/Rambo/Rosé/Bajazzo Xx
0 54,45 4 45,39
Johnny Hansen EL NIÑO
1998/DV/Lando/Møllendals Déjà-Vu/Diadem
0 59,64 4 47,43
Heidi Schiødt TABORA
2000/DR/Nijinski/Heloise/Pele
4 53,45
Beth Falch Olesen UNO CHOPIN
1999/DV/Chopin Dane/Wunderstar/Weltstar
4 54,41
Søren Stæhr EASTER STAR
2000/DV/Cavalet (Conquest M)/Easter Girl/Lavallo
4 56,02
Johnny Hansen CLAVILLE'S COMPLETE
2001/DV/CORONADO/LOTTE/RASANT
4 56,07
Benedikte Kroer Henriksen BØGEGÅRDENS LEKTOR
1996/DV/LIONELL/LEANA/LOCARNO
4 56,44
Morten Bennetsen CHAPMAN
2001/DV/Carano/Bellevue/Sunset Boule- Ward Xx (Ire)
4 57,39
Astrid Eskelund Bering LUCKY LAIOS
1997/DV/Lucky Light/Clematis/Charmeur
4 66,41
Dennis Noes Nielsen UNA ROZA B.Z.
2001/DR/Numero Uno/Lizaroos/Ramiro Z
5 74,04
Josephine Riinbæk Nielsen RINKENÆS' CRESCENDO
2001/DV/Crelido/Raja/Rastell
8 56,15
Ann Linn Palm Hansen ARGANZA
1999/DV/Aston/Levina/Haarlem
8 86,63
Mettine Blach ANTARES
2001/DV/ANDIAMO/DALILA/CORONADO
8 87,34
Dennis Christensen GOLDSTEIN
1991/DV/Manstein/Anja Af Fruemose/Ibi-Bell
12 61,25
Rikke Muhlig FELIX
1993/DR///
15 83,55
Lone Jakobsen LOKE
1994/DV/Looping/Rasmine/Rinaldo
Disk.
Camilla Dalsgaard RAMONA-H
1998/DV/Come Back Ii/Roxanne-H/Charmeur
Disk.