jun
2006
Fra 10-06-2006 til 11-06-2006 -
  • Spring
, Hest

Hadsten Og Omegns Ridecenters distriksstævne i spring for hest med distrikt 12s senior mes

Stævnenummer
Prop00012590

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Favrskov Rideklub (Distrikt D12)
Sølundsvej 4
8370 Hadsten

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Henning Sose
Tilbage til klasseoversigt

4. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B0 (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
25
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Berit Wheler LA-ROUGE H
1997/DV/Lucky Light/La-Belle/Lagano
0 59,83
1 Ingen fejl
Annika Mark Sørensen CONTINO F. VEJGÅRD
2000/DV/Carano/Zelina/Looping
0 62,40
1 Ingen fejl
Anne Mette Meyhoff LAMBORGHINI
1995/DV/Ladoga/Palona/Port Royal Xx
0 63,63
1 Ingen fejl
Ann Linn Palm Hansen ARGENTINA 126
1994/DR/Athletico/Aggy/Abseits
0 64,26
1 Ingen fejl
Ann Linn Palm Hansen ARGANZA
1999/DV/Aston/Levina/Haarlem
0 65,49
1 Ingen fejl
Anne-marie Lindberg Johansen QUINCY (QUASIMODO)
2000/OS/QUATTRO B/KATARINA/VOLTAIRE
0 66,13
1 Ingen fejl
Line Kok Hansen FALKON
1998/DR///
0 69,12
1 Ingen fejl
Karen Møller Rohde TREZEGUET
2000/DR/Hors La Loi Ii/Carlien/Ulrich
0 70,17
1 Ingen fejl
Kirsten Hinge SEJLGAARDS BLUE BOY
1994/DV/A-Dur/Bellis/Epok
4 61,15
Maria-Louise Buhl 'OLIVIA M'
1999/DR/Linaro/Coralin/Capitol I
4 61,74
Maria-Louise Buhl SPEEDWAY
1993/LU/Diamond/Peddar'S Way (Gb)/So Blessed Xx
4 65,61
Bolette Minor Vedel Blach PAVAROTTI
1997/DR/Ahorn/Zulisa/Le Val Blanc Xx
4 65,64
Mette Dallerup GRAFUSS
1999/DR/Graf Top/Amorika/Amoroso
4 66,78
mogens svane rasmussen RITNEY
2000/DV/Lando/Rebekka/Limebrand
4 67,37
Mads Quist JUNKER
1997/LU/A'Khan Z/Tøsen/
4 68,02
Johnny Hansen EL NIÑO
1998/DV/Lando/Møllendals Déjà-Vu/Diadem
4 71,50
Benedicte Nyholm Meyer TINKA
1997/DR/Bachelor Nh/Katinka/Visioen
4 72,32
Mette Dallerup PARI-LIGHT
1997/LU/Limelight/Pariline/Logan
4 75,45
Stine Baran Andersen RAMSES
1994/DV/Rambo/Rosé/Bajazzo Xx
4 77,56
Michael Struve MADAME Z
1993/LU/Zico/Musse/Asferg Erno
5 80,96
Camilla Weincke Skipper RIKKE
1994/LU/Racot/Kwinta/Asferg Erno
5 82,96
Ane Marie Hjermitslev TRAVELLER
1999/DV/Grannox/Bally Blue/Stald Calles Bror Bally
6 88,00
Jeff Paw Nielsen IMPULS
1998/DR///
8 55,99
Dennis Noes Nielsen UNA ROZA B.Z.
2001/DR/Numero Uno/Lizaroos/Ramiro Z
8 71,46
Astrid Eskelund Bering LUCKY LAIOS
1997/DV/Lucky Light/Clematis/Charmeur
21 96,51