jun
2006
Fra 10-06-2006 til 11-06-2006 -
  • Spring
, Hest

Hadsten Og Omegns Ridecenters distriksstævne i spring for hest med distrikt 12s senior mes

Stævnenummer
Prop00012590

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Favrskov Rideklub (Distrikt D12)
Sølundsvej 4
8370 Hadsten

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Henning Sose
Tilbage til klasseoversigt

5. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
32
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 350 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Trine Bager Rasmussen CORSOLINA
1995/DV/Corlando/Molli/Solist
0 52,08
1 1
Mette Aakjær Mousten CHELLANI ALFARVAD Z
2000/DR/Chellano Z/Mooney Alfarvad/Golden Wind
0 56,06
2 2
Dennis Noes Nielsen SILICA
1999/DV/Casir Ask/Lima/Limebrand
0 58,37
3 3
lone kroman ZAHR ALFARVAD Z
2000/ZA/ZANDOR Z/LOVELY ALFARVAD/LANDARIS
0 60,10
4 4
Mette Aakjær Mousten CHAGALL ALFARVAD Z
2001/ZA/CHELLANO Z/MOONEY ALFARVAD/GOLDEN WIND
0 61,50
5 5
Kimmie Nielsen LALIQUE
1992/DV/Lucky Light/Veronica/Kompass
0 63,25
6 6
Jens Jakobsen AKACIA Z
1995/DV/A'Khan Z/Lagozza (Leica-Bell)/Lagano
0 63,60
7 7
Ann Linn Palm Hansen ARGENTINA 126
1994/DR/Athletico/Aggy/Abseits
4 58,07
8 8
Bjarke Ottesen ADVANCE OVERGÅRD
1995/DV/Blue Hors Silver Moon/Angie Overgård/Weltstar
4 59,69
9 9
Erik Fogh Mortensen FIGHTER
1996/DV/Racot/Siset/Lollaender
4 61,09
Maria-Louise Buhl SPEEDWAY
1993/LU/DIAMOND/PEDDAR'S WAY (GB)/SO BLESSED XX (GB)
4 63,72
Ann Linn Palm Hansen CHIRAC
1995/DV/Corlando/Perhaps Love Xx/Honduras Xx (Ger)
4 66,79
Mette Aakjær Mousten ZHANA ALFARVAD Z
2000/DR/Zandor Z/Opal Alfarvad Z/Oldtimer Xx
4 68,08
Johanne Vibe Petersen GRETA ALFARVAD Z
2001/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/ZORA/MARMOR
4 68,28
Dennis Noes Nielsen KINGSTONE
1996/DR///
4 69,09
Laura Børsen Rindom RAMAZOTTIE
1998/DR/Calvados/Utopia/Matador
8 60,16
Annika Mark Sørensen CONTINO F. VEJGÅRD
2000/DV/Carano/Zelina/Looping
8 61,98
Wesley Ryan RONJA
2001/HO/LATOURO N/LECINA/BARNAUL XX (POL)
8 67,93
Wesley Ryan SØNDERGÅRDS RONZO
1999/LH///
8 69,14
Mette Riisager BØGELY'S CHAPLIN
1999/DV/Continue/Michell/Churchill
8 75,08
Michael Struve MADAME Z
1993/LU/Zico/Musse/Asferg Erno
8 81,10
Anne Mette Meyhoff LAMBORGHINI
1995/DV/Ladoga/Palona/Port Royal Xx
8 81,69
Jens Jakobsen ANGELIC
1999/DV/A-Dur/Leda/Raimondo
9 87,10
Benedicte Nyholm Meyer TINKA
1997/DR/Bachelor Nh/Katinka/Visioen
12 67,94
Kirsten Hinge SEJLGAARDS BLUE BOY
1994/DV/A-DUR/BELLIS/EPOK
12 81,12
Karen Møller Rohde AK'S RIVERSIDE
1995/DR/Rheinlaender/Pia/Pit I
17 102,39
Marlene Ravn Knudsen HAYA 2
1997/DR/Heartbreaker/Glandina/Grannus
Disk.
Bolette Minor Vedel Blach PAVAROTTI
1997/DR/Ahorn/Zulisa/Le Val Blanc Xx
Disk.
Camilla Weincke Skipper RIKKE
1994/LU/Racot/Kwinta/Asferg Erno
Opg.
Søren Stæhr WILANO
1996/DR/Wilander/Pikante/Pit I
Disk.
Karen Møller Rohde TREZEGUET
2000/KW/HORS LA LOI II/CARLIEN/ULRICH
Disk.
Jeff Paw Nielsen IMPULS
1998/DR///
Disk.