jun
2006
Fra 10-06-2006 til 11-06-2006 -
  • Spring
, Hest

Hadsten Og Omegns Ridecenters distriksstævne i spring for hest med distrikt 12s senior mes

Stævnenummer
Prop00012590

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Favrskov Rideklub (Distrikt D12)
Sølundsvej 4
8370 Hadsten

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Henning Sose
Tilbage til klasseoversigt

9. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B3 (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 350 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Anita Sehested BARBETTE
1996/DV/Corlando/Blondie/Sidney
0 76,16 0 32,76
1 1
Cherina Søby VICTORIA
1999/DV/A-Dur/Veronica Toftebjerg/Blue Hors Agent
0 73,56 0 34,75
2 2
Maja Hauer Jerløw ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
0 88,03 0 35,87
3 3
Julie Nyboe LUMPIE
2000/DR/Lavaletto/Evita Xiv/Calypso I
0 82,88 0 44,66
4 4
Johnny Hansen EL NIÑO
1998/DV/Lando/Møllendals Déjà-Vu/Diadem
0 88,00 4 39,08
5 5
Johnny Hansen CLAVILLE'S COMPLETE
2001/DV/CORONADO/LOTTE/RASANT
0 84,47 4 42,97
6 6
Mona Hyldahl Birck CORVARA 7
1995/DR/Corofino I/Farielle/Alcatraz
0 81,46 4 43,70
7 7
Ole Baj Jensen TAYSON DAMKÆR
1997/DV/Temple Wind Xx/Lope/Lagano
0 74,56 8 42,39
8 8
Mette Riisager BØGELY'S CHAPLIN
1999/DV/Continue/Michell/Churchill
4 73,88
Sanne Lorenzen KÆRGAARDENS MARGAUX
2000/PA/Crown´S Choice/Endeavour/Golden Benjamin
4 78,19
Gunnild Møller Jakobsen HERON
1989/DR/Lector/Voline/Wahtamin
4 81,80
Søren Stæhr ONITA
1996/DR///
4 82,40
Michala Møballe OLIVER
1998/DV/Leendert/Nando/Corlando
4 83,69
Bolette Minor Vedel Blach PAVAROTTI
1997/DR/Ahorn/Zulisa/Le Val Blanc Xx
4 88,19
Gunnild Møller Jakobsen CHESTER
2000/DV/Carpaccio/Angili/A'Khan Z
4 90,50
Maria-Louise Buhl SPEEDWAY
1993/LU/Diamond/Peddar'S Way (Gb)/So Blessed Xx
4 94,84
Dennis Noes Nielsen KINGSTONE
1996/DR///
5 103,53
Camilla Weincke Skipper RIKKE
1994/LU/Racot/Kwinta/Asferg Erno
8 85,00
Dennis Noes Nielsen LANDLYSTES CARAMBA
1997/DV/COME BACK II/ALLIETTE/ALIBI
8 99,56
Ann Linn Palm Hansen ARGANZA
1999/DV/Aston/Levina/Haarlem
9 102,97
Wesley Ryan SØNDERGÅRDS RONZO
1999/DR///
12 88,16
Wesley Ryan RONJA
2001/DR/Latouro N/Lecina/Barnaul Xx
16 94,06
Jeff Paw Nielsen IMPULS
1998/DR///
16 95,33
Søren Stæhr WILANO
1996/DR/Wilander/Pikante/Pit I
21 132,84
Josephine Riinbæk Nielsen RINKENÆS' CRESCENDO
2001/DV/Crelido/Raja/Rastell
23 110,44
Ane Marie Hjermitslev TRAVELLER
1999/DV/Grannox/Bally Blue/Stald Calles Bror Bally
Opg.
Mikael Ketelsen BEAUJOLAIS
1997/LU/Heslegård'S Star Light/Baccarat/
Opg.
Mads Quist JUNKER
1997/LU/A'Khan Z/Tøsen/
Disk.
Anja B. Rasmussen ALADDIN
1994/DV/Corlando/Ninna/Alibi
Disk.