mar
2006
Fra 17-03-2006 til 19-03-2006 -
  • Spring
, Hest

Holte Rideklub's Landsstævne i spring 2006 (B)

Stævnenummer
Prop00012610

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Holte Ride-Klub (Distrikt D01)
Egebækvej 22
2840 Holte

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Peter Vogt
Tilbage til klasseoversigt

3. SMB H (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B4 (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 1200 DKK 2: 1000 DKK 3: 800 DKK 4: 600 DKK 5: 400 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Jennifer Fogh Pedersen LA CORDAIRE
2000/DR/Liberty Son/Lady/Goldfarn
0 48,80 0 29,70
1 1
Torben Suhr CINZANO
2000/DR/Feliciano/Tilci K (11)/Cortez
0 50,84 0 31,78
2 2
Jennifer Fogh Pedersen TRÆHOLT'S KHANSAS
1999/DV/A'Khan Z/Ti-Ti/Garcon Xx
0 49,56 0 33,70
3 3
Carsten Ganderup STIFLER (CONTINENTEL)
1999/HO/CORIANO/KLARISSA II/LEONID
0 51,84 0 33,84
4 4
Tina Lund WINNY THE BLUE D'IVE
1999/DR/Mr. Blue/True Star D'Ive/Quick Star
0 50,10 0 34,10
5 5
Torben Frandsen FERRARI
1999/DR/Olympic Ferro/Nina/Itens
0 50,79 0 35,27
6 6
Camilla Enemark BEYOND COMMON SENSE
2000/DV/Come Back Ii/Beyond Compas Sion (No Mercy)/Voltaire
0 51,52 0 35,53
7 7
Hanne Hyldahl Hansen BJERGLUNDS LIMBERY
1999/DR/Limbus/Cabriole (Helia I)/Calato Z
0 48,57 0 38,18
Thomas Dresler LAURITZ.COM COLORADO
2000/DR/Coronado/Gina/Calando I
0 51,06 0 38,86
Peter Tersgov Flarup CHA CHA Z
2000/DR/Carthago Z/Bee Chera/Beach Boy
0 50,81 0 39,02
Torben Suhr CARDINO
1999/DR/Carthago Z/Ann-Christin/Fier De Lui Z
0 54,84 0 41,59
Camilla Enemark CASSIUS CLAY
1999/DR/Contender/Zuleika/Lord
0 50,07 4 32,24
Camilla Enemark HAPPY DANCE
1999/DR/Chablis/Crooked Dance/Royal Mi Lord Sønderskov
0 49,34 4 34,97
Jennifer Fogh Pedersen RICKOLT
1999/DR/Ragazzo/Gallina/P.B. Gloster
0 51,01 4 42,17
Thomas Pihl Jensen CASPER
1999/DR/Camiros/Regina/Cascadeur
0 53,89 4 44,07
Christian Vang-lauridsen LANDKORN 5
2000/DR/Landstreicher/Paulin/Pagur
4 47,14
Karina Leichle HUMMELS CARLOS SANTANA
2000/DV/Voltaire/Damiro/Ramiro Z
4 47,60
Melanie Vestergaard ACACIA
1999/DV/Continue/Arianna/Resident
4 48,35
Thomas Pihl Jensen OSTSEE
1999/DR/Acadius/D-Capita/Capitol I
4 49,80
Camilla Enemark MIDNIGHT DANCE
1999/DR/Chablis/Hot Dance/Acord Ii
4 52,62
Michael Weisbjerg COMANDER
2000/DR/Coronado/E-Ariell/Alcatraz
4 53,88
Michael Lyngsø ROBINSON
1999/DV/Robin Z Ii/Søndervangs Magriffe/Lancier
4 54,86
Karen Møller Rohde CAPO
2000/DR/Caretino/Elite V/Grundyman Xx (Gb)
5 61,35
Pernille Kruse Madsen CHICO 606
1999/OS/CARTE D'OR/ESRA/ESPRI
8 51,14
Majbritt Hess Bruhn BELLONARD
1999/DR/Bernstein/Bellou/Lombard 592
8 51,83
Carsten Ganderup ESKADOR-STAR
2000/DR/Escudo Ii/Ronja/Ramiro´S Son Ii
8 55,15
Annette Søgaard KONG'S MISS FINE
2000/DV/Mosegårdens Dilight/Rumba/Rami
11 71,39