sep
2007
Fra 15-09-2007 til 16-09-2007 -
  • Dressur
, Hest

Allerupgaard Rideklub med Indv.Fyensmesterskab for seniorer.

Stævnenummer
Prop00012885

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. DLA1AH (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Lotte Wiuff Straarup LOBOSS DALI
2002/DV/DIAMOND/LIANA/LIMEBRAND
67,59 3
1 1
Astrid Therkelsen Grøn HØJRUPGÅRDS FILIPPA
2002/DV/Blue Hors Hertug/Fabienne/Feiner Stern
66,55 2
2 2
Tenna Dyhrberg Højgaard TARZAN AF KLOSTER
2002/OL/LABAN AF KLOSTER/TENNA AF KLOSTER/ÅGE XX (DEN)
66,21 2
3 3
Lone Jul Sneistrup NAOMI
1999/DV/Come Back Ii/Kleopatra/Chrevi'S Cavallo
65,86 2
4 4
Jesper Rolver Nielsen DANNY WILDE 02
2002/OLD/DANNY WILDE/SINFONIE/SILVIO I
65,52 2
5 5
Aistis Vitkauskas MARKIS
2001/DV/MICHELLINO/KIRA/AKTUELL
65,52 2
5 5
Christine Winther Prip HERTUG LAD
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/IBRA ULLERUP/IBIKUS
64,83 1
7 7
Lotte Wiuff Straarup ESCOBAR
2002/HN/ESCUDO II/PAMELA/PIK KOENIG
64,48 1
Lene Falk Kristensen BATMANN
2000/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ELLIPSE/DIAMOND
64,48 1
Christine Winther Prip HEROLD
2002/DV/Blue Hors Hertug/Contiki/Come Back Ii
64,14 1
Malene Servé MISTRAL
2002/DV/MILAN/MEDEA/RAMBO
63,79 1
Bertha Schioldan Lund JEAN MICHEL
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/TESSA/MICHELLINO
63,79 1
Henriette Hyldager WIQUITA
1997/DV/WILLEMOES/DANELLA/RACOT
63,45 1
Johnny Hansen LORD JIM
2002/HN/LANDOR S/DISNEY/DISKUS
63,1 1
Julie Mosbjerg heide CAPONE
2002/DV/BLUE HORS CAVAN/MEI CHIANG XX/PEADAR PIPER XX (IRE)
63,1 1
Heidi Andersen BE - ANKA
2002/DV/BERNSTEIN/LINKA/LEBENSMANN
62,76
Nadja Dall CAPRILLO
2001/DR///
61,72
Lis Eiskjær Hansen KAHLUA ROSENGÅRD
2002/OL/KANUDOS XX (GER)/BERONA ROSENGÅRD/KAJSER
61,38
Lone Bjerregaard Hansen LAKAJ-F
2000/DV/Lucky Time/Linett/Leandro
60,69
Rikke Barløse Kortermann DYONISOS
2001/HN/DON MARCELLO/WOLKE SIEBEN/WOLKENSTEIN II
60
Karin Askehøj Larsen SUNSET HALGÅRD
1997/LU/SUNSET BOULEVARD XX (GB)/DAISY/
60
Ditte Frimand Hammerich FREJA SPRINGBJERG
2002/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/ANNUQA SOLVANG/ZENTURIO
59,31
Pia Immerkjær Backmann EGELUND MANON
2001/OL/PRÆSTEGÅRDENS AMADEUS/META EGELUND/MAGO XX
59,31
Christine Fogt NARIGO-STAR
1998/DR/Narew Xx/Quitty Boop Z/Quito De Baussy
58,97
Gitte Sejling Ooms FJÆLLEBROENS HERMANN
2002/DV/HECTOR/FJÆLLEBROENS MIRABELL/MIDT-WEST IBI-LIGHT
58,62
Signe Kirk Kristiansen ZALOME
2001/DV/BLUE HORS CAVAN/ZARETA/FIRST GOTTHARD
58,62
Pia Nielsen PROUD DAYLIGHT
2002/HO/TANNENHOF'S LUCKY LIONELL/JOYRIDE/CAMPESINO
57,59
Helle Rosager MARYLIN MONROSE
2002/DV/Lambrusco Ask/Melanie Gravvænge/World Record Xx
49,31