okt
2007
Fra 06-10-2007 til 07-10-2007 -
  • Spring
, Hest/Pony

Aagerupgård Sportsrideklub

Stævnenummer
Prop00013094

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

2. SLB P (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 500 DKK 2: 350 DKK 3: 200 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Sigrid Ryssel VICTOR
2001/BL/KANTJE'S NORMAN/BENFICA/
0 44,63 0 30,22
1 1
Jacob Juhl Sørensen SKOUSBOE MARKSMAN
1993/CO/ØXENHOLM MARKBOOK/SKOVFOGEDGAARDS MENUET/ØXENHOLM GODOT
0 42,09 0 31,96
2 2
Jacob Juhl Sørensen ZORRO (FRITS)
1996/DR///
0 44,01 0 34,35
3 3
Tine Feldt Bülow NANDO
2000/WD/FRONARTH TELYNOR/GWENDRAETH ANWEN/NEBO DANIEL
0 43,49 0 35,24
4 4
Mille Gøttrup VESTERGÅRDENS TIGGI
1990/DR///
0 39,84 0 35,97
5 5
Sissel Asser Bertelsen SNEKKERUPS MAJA
1999/SP/Enghøjs Favør/Snekkerups Sussi/Astara Ox
0 40,36 0 36,39
6 6
Ida Hofman-Bang WONDERFUL SURPRISE
1996/DR///
0 46,22 0 37,73
7 7
Emile Louis Hartmann LUKAS 508
1999/DR///
0 43,51 0 39,11
8 8
Leah Stace OBERST
1996/DR///
0 46,25 0 42,18
Christina Lindegaard Jørgensen DRISHOGE BOBBY SPARROW
2000/IRH///
0 48,61 0 43,78
Mille Guldbjerg BEAUTY BUTTERFLY-FLIP
2000/DR///
0 46,20 4 36,64
Cassandra Kurup NERO
1998/DR///
0 42,89 4 42,40
Cathrine Meinertz RUNNING MOON
1993/DR///
0 44,26 6 60,69
Louise Birkehøj Wennicke FELIX
1997/DR///
0 46,72 12 48,63
Phine Levisen SIEMPRE AMIGO
1993/IHR///
0 44,95 12 52,29
Ida Dyrbye Hersbøll BRINK´S QUEENIE
1996/NF/FRISIAN FOREST MARCO POLO/BRYANTAA/DE RIDDERSLAG CARLO
0 39,79
Martin Harkønen FLYING REX
2000/DR///
4 42,76
Ann-Katrine Lloyd Jørgensen BALLETTENS SILENT VICTORY
2000/WF/MØLLEGÅRDS SINALCO/BELINDA/GALANTHUS
4 44,77
Alexandra Wiese YELLOW PRINCE
1999/DR///
4 46,90
Anders Olesen MARCO POLO
1994/DR///
4 47,78
Caroline Anna Salling BALETTENS "S"
1994/LU/MØLLEGÅRDS SINALCO/BELINDA/GALANTHUS
4 48,25
Sine Daugaard Jelle FIDELI
1987/SP/Merlyn Welsh Diamond/Carina/Astara Ox
4 52,97
Mathias Holtz SHEIK
1989/LU/ØXENHOLM CHESS/STELLA/
4 55,34
Lia Dantzer LOISE
1991/LU/Roløkke Swallow/Chika/
4 55,70
Louise Lund MAGLEBJERGS TWISTER
1996/DR///
5 64,14
Jesper Petri Grimbühler LAVAL VINSTRUP
1998/FJ/Orion Halsnæs/Lika Vinstrup/Gnist
12 49,01
Kia Lønskov KING RYAN
1993/DR///
15 71,58
Daniella Jaque JENNY WREN
1996/DR///
17 63,68
Rikke Kongebo BOHØJGAARD'S FIGHTER
1996/SP/Touche Ox/Fideli/Merlyn Welsh Diamond
Disk.
Ditte Olsen STREJFER
1995/DR///
Opg.
Michell Holst Andersen VALENTINO
1994/DR///
Disk.