nov
2007
Fra 10-11-2007 til 11-11-2007 -
  • Spring
, Hest/Pony

Broholm Rideklub

Stævnenummer
Prop00013341

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Broholm Rideklub (Distrikt D07)
Strandstien 8
5874 Hesselager

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Peter Bebe
Tilbage til klasseoversigt

13. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 150 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Ane Horstmann WEIBELL
2000/LU/WILLEMOES/LOSANNA/LOBSTER
0 38,43 0 27,69
1 1
Emilie Uttrup LUDWIG
2000/OLD/LORD PEZI/SALTA/SALUT
0 40,05 0 27,81
2 2
Thomas Pihl Jensen HØJRUPGÅRDS LOCOMOTION
2002/DV/ASTON/LESNIETA/ZEOLIET
0 42,63 0 28,41
3 3
Maria Hybel UNICORDE
2001/PI/CONCORDE/FAMENIA/SAMBER
0 39,93 0 28,83
4 4
Nanett Larsen COMTESSA
2000/HO/CORONADO/HELENA I/LORD CALANDO
0 41,49 0 29,74
5 5
Pernille Kenlev Børjesson RANDY IV
2001/HO/CARDINO/KATINKA IV/LAVALL II
0 40,59 0 30,33
6 6
Iben Østergaard X-TENZ
2000/DR/Lavaletto/Hiska/Carthago Z
0 39,99 0 32,43
Sophie A.g. Favrelle ARGENDRO
2002/DR/Argentinus/Sandrina/Sandro
0 44,01 0 35,01
Iben Østergaard CORA 0308
1998/HO/Corrado Ii/V-Colette/Calypso I
0 40,05 4 27,51
Nanett Larsen OLINA
1999/HO/Lorentin I/Gorlana/Coriolan
0 40,53 4 28,23
Martin Kello EDELSGAARD'S CALANO
2002/HO/CARRY/LARONA/LINARO
0 47,01 4 32,79
Betina Fihl Klejstrup FMR´S ASTERIX
2000/DV/Lambrusco Ask/Scarlet Lyngriis/Carano
0 43,47 4 35,43
Iben Østergaard LUCKY CHAMP
1996/DR/Alexis Z/Dezember/Bold Indian Xx
4 24,23
Simone Samuelsen Z OP'S CÆSAR
1999/DV/Castro/Silke/Leandro
4 39,69
Signe Ilsøe LE POUL
1998/DR/Lavaletto/Wencke Ii/Cor De La Bryère
4 39,69
Pernille Nielsen HEDEGÅRDEN'S CAASSIA
2001/DV/CAJUS/GINA/RESIDENT
4 40,11
Pernille Lundtang Hansen CHARMING XANTHUS(CHIRAC)
2000/DV/Cajus/Kawela/Alibi
4 41,31
Dennis Steffenauer Z OP'S LANTINO
2000/DV/SOLOS LANDTINUS/SILKE/LEANDRO
4 49,29
Pernille Lundtang Hansen SONET-KICK
1999/DV/SOREL/SHINY-KICK/ERNBØLL
4 50,79
Ann-marie S. Jørgensen FREJA ØSTERHOLM
1999/LU/Milton Skyttegård/Sussi/Columbus
4 56,67
Lisette Cenius Jensen JUVEL TÅGERUP
1996/FR/Sebastian Skovagerhøj/Søkildens Kimi/Luk Fomann
8 48,33
Mie Wendel Pedersen TUKKER
2000/KW/IT'S MORADO/MILINDA/HAMLET
12 47,36
Torben Meyer CHILI F
2002/DV/CAPE TOWN S./FREJA/CALIMERO
23 75,31