aug
2007
Fra 04-08-2007 til 05-08-2007 -
  • Spring
, Hest

Boller Rideklub

Stævnenummer
Prop00013652

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Boller Rideklub (Distrikt D10)
Thorsgårdsvej 40
8700 Horsens

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, Erling E. Simonsen, Erling E. Simonsen
Tilbage til klasseoversigt

9. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
56
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 250 DKK 2: 225 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Martina Kastrup Loft PICOLIEN
1997/DR/Libero H/Kirsten S/Voltaire
0 45,20 0 33,40
1 1
Trine Haahr VONG'S DAVINA
2000/DV/DUNHILL H/ØREVADBROS CURIE/TEMPLE WIND XX
0 52,70 0 34,80
2 2
Ulrik Clemmensen COSMO
2000/HO/CONTENDER/HOLSATIA III/LANDGRAF I
0 53,20 0 38,20
3 3
Jesper Meyenburg RAMAZZOTTI
2000/DR/Raimondo/Domina X/Lagano
0 54,70 0 40,80
4 4
Tommy Lundby CABALLERO
1999/WP/CALIDO I/ILOSSA/ILE DE BOURBON
0 53,40 0 47,00
5 5
Cristine Larsen RABELL
2000/DV/Royal Z Ii/Cora/Corlando
0 49,50 1 48,70
6 6
Martina Kastrup Loft CALETH IGENMOES
1995/GHH/CASCADEUR/LØNNEHEDE W/LIMEBRAND
0 42,70 4 42,60
7 7
Christian Müller LAMBO ROSENGÅRD
2001/LU/LAMBRUSCO ASK/SUSJEFFA ROSENGÅRD/SUNSET BOULEVARD XX (GB)
0 53,40 5 48,70
8 8
lone kroman GRANT ALFARVAD Z
2001/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/CYNTHIA ALFARVAD/CALVADOS II
0 47,70 6 54,60
9 9
Anne-marie Lindberg Johansen QUINCY (QUASIMODO)
2000/OLD/QUATTRO B/KATARINA/VOLTAIRE
0 48,00 8 41,00
10 10
Cristine Larsen LUNDSGÅRDENS CASHMEAR
2000/DV/CASIR ASK/MERCI/FANAL PRYDSHOLM
0 46,70
11 11
Andreas Schou LACOME ASK
2000/DV/CASIR ASK/LOCOPAGNE/LAROME
0 47,60
11 11
Ulrik Clemmensen CANELLA
2002/DV/CARANO/SANDRA SKOVSBY/SANDRO
0 50,40
11 11
Søren Møller Rohde CARSON ASK
2001/DV/EQUEST CARNUTE/FEINE DAME II/CARETINO
0 54,70
11 11
Andreas Schou CORRATUS
2000/DV/CORRADO I/KOKOBINE/CANTUS
2 61,30
15 15
Kristina Madsen ZENITH Z
2001/ZA/ZANDOR Z/PHILIP'S CROWN XX/SAINT PHILIPPE XX (GB)
4 43,90
lone kroman ZAHR ALFARVAD Z
2000/ZA/ZANDOR Z/LOVELY ALFARVAD/LANDARIS
4 45,40
Line Elmerdahl Frederiksen CHECAR
1999/DV/Solos Carex/Chelandi/Lando
4 45,80
Simon Yde SHADOW
1999/KW/CONCORDE/JESSY/DITMAR
4 46,10
Michala Johansen MIRAGE
1994/DR/Impuls/Grace/Cavalier
4 46,20
Lars Stein Nielsen LUNDSGÅRDENS LA BELLE
2001/DV/LAMBRUSCO ASK/MERCI/FANAL PRYDSHOLM
4 48,90
Simon Yde COME ON
2000/HO/CARRY/HARMONIE/ACORD II
4 49,20
Søren Møller Rohde CHRISTOPHER ASK
2001/DV/CASIR ASK/HANNAH ASK/QUAT'SOUS
4 51,00
Lene Jespersen LATINO
2002/DV/LAMBRUSCO ASK/ANDANTE BYHØJ/SCHWEDENGRUSS
4 52,10
Sarah Køppen LUCKY CHOICE
2000/DV/Lucky Light/Carena (Mighty Flame)/Lombard
5 56,20
Camilla Hjort Lomholt RAMBO
1998/KW/CARUSO/JERANIA/BLANC RIVAGE XX (FR)
6 61,90
Sasha Ø. Jakobsen LACOR
2000/DR/Larry/Bandilla'S Dream/Baron
6 76,70
Tina Brun Mortensen GRACIA Z
1999/DR/Grosso Z/Jessy Bright Xx/Fayruz Xx
7 67,00
Camilla Hjort Lomholt VESTERGÅRDENS RIKKO
1999/DV/ROYAL Z II/BRIKSBØL TACIANA/TASANO
8 44,70
Lejla Muminovic COGNAC
1996/DV/Ladoga/Madicken/Schwarm
8 46,80
Trine Haahr CHATEAU
1998/DR///
8 47,50
Cecilia Lykke Andersen PESSOA
1997/DR/Karandasj/Kira/Mytens
8 48,30
Tommy Lundby HØJVANGS CORNETT
1995/DR/Calypso Ii/Unika I/Masetto
8 50,30
Peter Clausen CAFALL
2002/DV/CARANO/BALUGA/ZIWAGO
8 50,70
Thomas Langholm Hornstrup EDELGAARD'S SAQINI
2002/HO/QUANTUM/NASSINI/CASSINI I
8 67,20
Charlotte Schreiber BØGELYS CAMINO
2002/DV/BØGELYS CAMARO/SØNDERVANGS MAZURKA/CHARMEUR
9 75,00
Kim Christer Andersen JACKIE
2000/AH/DONCASTER AA/CHAQUETA AL ZIYADAH/ARTAXERXES (SEEHOF)
11 63,30
Søren Møller Rohde HENNA ASK
2001/DV/KANNAN/HEIDE ASK/FREIBEUTER
11 64,10
Linea Tomine Knudsen FLAVIO
1994/DR///
12 39,50
Ulrik Clemmensen LIMONCELLO II
2001/HO/LORENTIN I/ARINA/CAPITOL I
12 52,20
Christian Müller MORTOVANI B
2002/DV/MANTOVANI/CORLANDIA B./CORLANDO
13 55,50
Sofie Bøgelund HYGUM'S ISOPAYA
2000/DV/CASIR ASK/LINDVEDGÅRDS ISODEM/ISOTOOP
14 61,00
Mikael Buchhave RADETZSKY
2001/HO/RAIMONDO/DOMINA X/LAGANO
15 68,00
Christina Godthaab LUTZ
2001/OL/LAJOS K./MISKA/MAX AGERBO
16 52,40
Tommy Lundby CLAUDI
2000/DR/Claudio'S Son/Inrah/Athlet Z
17 55,70
Michael Møller Flintrup CHITTA
1996/DR/Campesino/Linnet/Lincoln
20 68,40
Karin Reinholt Madsen PURPLE
1997/DR/Mr. Blue/Bernadine/Torrero
23 70,10
Rune Holmgaard Mortensen SOLVANGS CASTELLO
2001/DV/Casir Ask/Lucky Girl/Lucky Light
25 72,40
Simon Yde RACONA
1998/DR/Burggraaf/Barcona/Exkurs Xx
26 93,20
Ditte Larsen GEORGINA ALFARVAD Z
2002/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/CYNTHIA ALFARVAD/CALVADOS II
26 95,00
Anne Sønderbek LAZIO
2002/DV/LAMBRUSCO ASK/ALKANA/ARGENTAN
Disk.
Camilla Christensen Hansen SVALEGÅRDS BELANEY
1998/DV/COME BACK II/BITTEN/AFISZ
Opg.
Daniel Hald Cassøe AMIGO
2001/OLD/ASTON/LINDVEDGÅRD'S COCKTAIL/RATIO
Opg.
Ditte Larsen GOYA ALFARVAD Z
2001/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/FLORIANE/ROLANDO
Opg.
Sune Damgaard Jensen MOSEGÅRDENS LUNA
1998/DV/Lord Cantus/Brandibah/Limebrand
Disk.
Anne Mette N. Kristensen CATUNA
1999/DV/Cajus/Finel/Laban
Disk.