jun
2009
Fra 20-06-2009 til 21-06-2009 -
  • Spring
, Hest

Dalumgård Rideklub DRF kvalifikation championat for ungeheste

Stævnenummer
Prop00014508

Dato for resultat d. 20-04-2012

Resultatbehandling færdig

Dalumgård Rideklub (Distrikt D07)
Dalumgårds Allé 35 F
5250 Odense SV

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Peter Vogt, Peter Vogt
Tilbage til klasseoversigt

3. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B0 (SVH 1)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
48
Antal placeringer:
22
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Pernille Nielsen THORUP'S ULTON
2003/OL/ULTIMO AF HVARRE/MØLGAARDS HOPLA/LORD-GRUSON AF HVARRE
0 61,03 1
1 Ingen fejl
Mads Kjersgaard Rasmussen FMR'S GIPSY
2002/DV/GIPSY D'ASK/FMR'S CASANDRA/CORLANDO
0 61,30 1
1 Ingen fejl
Georgia Timmermann EGELUND NOVA
2001/OL/PRÆSTEGÅRDENS AMADEUS/NILSINE/URPRINZ
0 64,28 1
1 Ingen fejl
Lone Svendsen EDELGAARD'S COURAGE
1999/DR/Corrado Ii/Racona/Locarno
0 64,55 1
1 Ingen fejl
Magnus Kristian Kristensen RICHY 30
1999/HO/Rheinsberg/High Light Ii/Liostro
0 64,98 1
1 Ingen fejl
Tanja Christine Carlsen CATANO
2004/DV/CARANO/LORINA/LORD BYRON
0 65,14 1
1 Ingen fejl
Iben Østergaard VOLSTRUPGAARD'S QUENA
2001/DV/QUEBEC/CANNA/LANTAAN
0 65,31 1
1 Ingen fejl
Janne Johannessen Sallingboe ARGENTO
1999/DV/Casir Ask/Valletta/Lancier
0 66,10 1
1 Ingen fejl
Lena Adler Bachwart CAMILLO
2004/BAY/CORDALME/GRETA/RAPHAEL
0 67,49 1
1 Ingen fejl
Julie Salomonsen ZACHARIAS BLUE
2004/KW/SOLITAIR/OASIS BLUE/MR. BLUE
0 67,74 1
1 Ingen fejl
Rikke Båring ESCADRON VAN KOEKSHOF
2004/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/TABELLE VAN KOEKSHOF/SKIPPY II
0 68,49 1
1 Ingen fejl
Sarah Kroman Rosenlund Christensen LI'AMARNO
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/LI'ANN BYHØJ/LIMARO
0 68,50 1
1 Ingen fejl
Søren Møller Rohde HALLIE ASK
2004/DV/GIPSY D'ASK/HAUTESSE ASK/EQUEST CARNUTE
0 68,81 1
1 Ingen fejl
Christina Thinggård Jacobsen PURANTE
1997/DR/Jimtown/Gurante/Ramiro Z
0 68,87 1
1 Ingen fejl
Rikke Haastrup Kristensen QUITE QUICK
2004/DV/QUITE-L/QUISINA Z/QUICK STAR
0 69,48 1
1 Ingen fejl
Aage Lauritzen MØGELHØJGÅRDS ARMAGEDDON
2004/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CARMEN/CALYPSO II
0 69,70 1
1 Ingen fejl
Sarah Kroman Rosenlund Christensen KENZO
2001/HO/CARVALLO/LENA VI/CONTAGO
0 70,10 1
1 Ingen fejl
Maria Kirstine Rahbech Hygum DUCHESSE AF LILLERIS
2001/DV/DIAMOND/BOUQUET ALFARVAD/GOLDEN WIND
0 70,72 1
1 Ingen fejl
Tommy Råbjerg Larsen AMAGERLUNDS CONZANA
2004/DV/CON AIR/ROYAL SI-Z SØNDERSKOV/ROYAL Z I
0 71,57 1
1 Ingen fejl
Thomas Langholm Hornstrup CALTUSI
2003/HO/CATALANI/MONTOYA/CONTENDER
0 72,20 1
1 Ingen fejl
Jesper Haastrup Kristensen LACRIMOSO
2004/HO/LANDJUNGE/INTSCHUSCHUNA/CASCAVELLE
0 73,23 1
1 Ingen fejl
Nanett Larsen COMTESSA
2000/HO/CORONADO/HELENA I/LORD CALANDO
0 73,62 1
1 Ingen fejl
Søren Møller Rohde KATRINELUNDS CATWALK
2004/DV/CASIR ASK/LEONORA III/CALETTO I
1 74,27
Søren Møller Rohde LACOMO ASK
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/LACOME ASK/CASIR ASK
1 74,71
Sarah Kroman Rosenlund Christensen CONTUS
2004/HO/CORRADO I/LATINA-MAY/CONTAGO
1 77,06
Ulrik Clemmensen LORCA V.
2004/DV/LOUVRE S/KLIO/PABLO
1 77,81
Herle Klinge Rønnest WILLIE-VITZ
2000/DV/WILLEMOES/CHABLIS/CANNON ROW XX
4 62,79
Nanna Lykke GISMO
1997/HN/Graf Grannus/Bonny/Bold Indian Xx
4 64,25
Georgia Timmermann LILLEMARKENS ACADÉ
2001/DV/RACOT/LILLEMARKENS ACACIA/SOREL
4 65,36
Maria Damgaard Jørgensen ELVIS
2002/DR///
4 72,81
Jesper Meyenburg COSTA
2003/HO/CARANO/H-CORELL B/COR DE LA BRYÈRE
4 73,21
Thomas Langholm Hornstrup CHAMILLIONAIRE
2004/HO/COROFINO II/FINETTA II/COR DE LA BRYÈRE
4 73,92
Asge Nilsson MOSEDALS LÁTALIE
2002/DV/CARANO/HONEY TOFTEGÅRD/ASFERG CYKLO
5 74,83
Rikke Haastrup Kristensen BJERGLUNDS CARUSO
2004/HO/CORONADO/HISTORIA II/KILIAN
5 75,95
Ulrik Kjær CORFU BJØRNHØJ
2003/DV/Casir Ask/Zuchini Bjørnhøj/Falkner
6 80,81
Nanna Lykke TICKET-TOLTIEN
2000/DR/Ekstein/Okydo-Toltien/Burggraaf
6 81,90
Michael Bendorff LACOTTE
2004/DV/LOUVRE S/NACOTTE FRYD/RACOT
8 64,42
Sebastian Falk Nielsen COR DELABRUYERE V
2002/BWP/PARCO/VERA V/COR DE LA BRYÈRE
9 76,18
Hanne Voigt WESTERGÅRDENS ARON
2003/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
9 93,56
Thomas Langholm Hornstrup TIMBERLEY
2003/HO/CARDINO/MARUSHA/LIBERO H
10 94,98
Casper Rasmussen BALOUPERA Z
2003/ZA/BALOUGRAN Z/QUICK OPERA Z/QUICK STAR
12 62,30
Casper Rasmussen RONALDO
1999/DR/Liatos/Elenja/Ronald
12 66,33
Thomas Uhler SØNDERVANGS QUEEN
2004/DV/ACORADO I/SØNDERVANGS QUICK STEP/QUIDAM DE REVEL
16 88,20
Karina Kjeldsen DALBÆKS COLUMBO
2004/DV/CRELIDO/LI/LANCIER
16 105,96
Sophie A.g. Favrelle ARGENDRO
2002/DR/Argentinus/Sandrina/Sandro
18 80,30
Michela F. Pedersen CONCORD
2002/HO/CORRADO II/VERINA/CALETTO II
18 126,10
Trine Johnsen CASHMOE
2003/DV/ASTON/FLEUR/RACOT
Disk.
Helle Rosager MARYLIN MONROSE
2002/DV/Lambrusco Ask/Melanie Gravvænge/World Record Xx
Disk.