jun
2009
Fra 20-06-2009 til 21-06-2009 -
  • Spring
, Hest

Dalumgård Rideklub DRF kvalifikation championat for ungeheste

Stævnenummer
Prop00014508

Dato for resultat d. 20-04-2012

Resultatbehandling færdig

Dalumgård Rideklub (Distrikt D07)
Dalumgårds Allé 35 F
5250 Odense SV

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Peter Vogt, Peter Vogt
Tilbage til klasseoversigt

4. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B0 (SVH 2)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
55
Antal placeringer:
27
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Trine Bager Rasmussen CORSOLINA
1995/DV/Corlando/Molli/Solist
0 56,70 1
1 Ingen fejl
Nanna Lykke TICKET-TOLTIEN
2000/DR/Ekstein/Okydo-Toltien/Burggraaf
0 60,93 1
1 Ingen fejl
Pernille Lyholm CANTONA
1996/DV/CASINO/RASMINE/RASANT
0 61,48 1
1 Ingen fejl
Janne Johannessen Sallingboe ARGENTO
1999/DV/Casir Ask/Valletta/Lancier
0 62,22 1
1 Ingen fejl
Nanna Lykke GISMO
1997/HN/Graf Grannus/Bonny/Bold Indian Xx
0 62,93 1
1 Ingen fejl
Michela F. Pedersen CONCORD
2002/HO/CORRADO II/VERINA/CALETTO II
0 64,09 1
1 Ingen fejl
Mette Holfelt Kristiansen SMILLA H
2003/DV/CRELIDO/SAMBA H/LUCKY LIGHT
0 64,10 1
1 Ingen fejl
Hanne Voigt WESTERGÅRDENS ARON
2003/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
0 64,14 1
1 Ingen fejl
Pernille Irgens-Møller NICOLINE
2001/DV/CASIR ASK/NICOLE/ASPIRANT
0 65,01 1
1 Ingen fejl
Christina Thinggård Jacobsen PURANTE
1997/DR/Jimtown/Gurante/Ramiro Z
0 65,02 1
1 Ingen fejl
Cathinca Freya Minet ZO LIMIT
2004/KW/NO LIMIT/TROYCA/GRAN CORRADO
0 65,28 1
1 Ingen fejl
Lone Svendsen EDELGAARD'S COURAGE
1999/DR/Corrado Ii/Racona/Locarno
0 65,59 1
1 Ingen fejl
Lene Jespersen GILBERT ASK
2002/DV/GIPSY D'ASK/WINCETT II/LAGANO
0 65,95 1
1 Ingen fejl
Lena Adler Bachwart CAMILLO
2004/BAY/CORDALME/GRETA/RAPHAEL
0 66,49 1
1 Ingen fejl
Christina Thinggård Jacobsen COOL CORUNA
1994/DV/Coronado/Little Me/Jasper
0 66,98 1
1 Ingen fejl
Søren Møller Rohde GAZETTE ASK
2003/DV/BALOUBET DU ROUET/GRANTICA/GRANNUS
0 67,12 1
1 Ingen fejl
Thomas Uhler SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
0 68,55 1
1 Ingen fejl
Sarah Kroman Rosenlund Christensen LINNEA ASK
2003/DV/GIPSY D'ASK/LEDA/LEENDERT
0 68,63 1
1 Ingen fejl
Nanett Larsen OLINA
1999/HO/Lorentin I/Gorlana/Coriolan
0 68,85 1
1 Ingen fejl
Jesper Meyenburg COSTA
2003/HO/CARANO/H-CORELL B/COR DE LA BRYÈRE
0 69,26 1
1 Ingen fejl
Josephine Bock QUENTINO F
2000/HO/QUINAR/PAROLA/ROMANTIKER
0 69,56 1
1 Ingen fejl
Iben Østergaard VOLSTRUPGAARD'S QUENA
2001/DV/QUEBEC/CANNA/LANTAAN
0 69,95 1
1 Ingen fejl
Jesper Meyenburg ELMEGÅRDENS AKINOS
2002/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/WEGA/LAGANO
0 71,24 1
1 Ingen fejl
Ulrik Clemmensen COOPER 59
2002/HO/CASSINI I/KOREA/AURELIO I
0 71,26 1
1 Ingen fejl
Nanett Larsen COMTESSA
2000/HO/CORONADO/HELENA I/LORD CALANDO
0 71,55 1
1 Ingen fejl
Erik Fogh Mortensen NIQUITA
1998/HO/LANSING/EVA V/CAPITOL I
0 71,62 1
1 Ingen fejl
Asge Nilsson MOSEDALS LÁTALIE
2002/DV/CARANO/HONEY TOFTEGÅRD/ASFERG CYKLO
0 71,67 1
1 Ingen fejl
Ulrik Clemmensen CONSMILLA
2002/HO/CONTENDER/WARENA/SILVESTER
1 72,09
Ulrik Kjær PARISIENNE
1997/KW/JULIUS/KASSINI/CASSINI I
1 72,20
Rikke Haastrup Kristensen BJERGLUNDS LOVARI
2004/HO/LADAS/LITTLE CASEY/LAVALETTO
1 72,36
Sarah Kroman Rosenlund Christensen KENZO
2001/HO/CARVALLO/LENA VI/CONTAGO
1 72,48
Søren Møller Rohde HEIKA ASK
2001/DV/LAMBRUSCO ASK/HEIDE ASK/FREIBEUTER
1 73,18
Ulrik Clemmensen LANDMÄDCHEN
2001/OLD/LANDJUNGE/BURGGRAEFIN/BURGGRAAF
1 73,30
Erik Bigler MONIQUE 132
1997/DR/Ladalco/Espera/Reichsgraf
1 73,43
Erik Bigler LORENTIN III
1995/LU/Loutano/Wiena/Latino
1 74,22
Emilie Uttrup LUDWIG
2000/OLD/LORD PEZI/SALTA/SALUT
4 62,00
Georgia Timmermann EGELUND NOVA
2001/OL/PRÆSTEGÅRDENS AMADEUS/NILSINE/URPRINZ
4 64,90
Erik Fogh Mortensen FIGHTER
1996/DV/Racot/Siset/Lollaender
4 68,96
Thomas Langholm Hornstrup TIMBERLEY
2003/HO/CARDINO/MARUSHA/LIBERO H
4 71,43
Jesper Meyenburg CADEAU
2004/DV/EQUEST CARNUTE/IMMERDOR/NIMMERDOR
5 74,00
Josephine Bock ROYAL QUALITY
2001/HO/CORRADO I/F-IMME/LOMBARD
6 76,20
Tenna Dyhrberg Højgaard SUMMER BREEZE
2002/HO/CORRADO I/GOTIKA/CONTENDER
6 77,14
Pernille Nielsen THORUP'S ULTON
2003/OL/ULTIMO AF HVARRE/MØLGAARDS HOPLA/LORD-GRUSON AF HVARRE
8 62,28
Janice natashia Odgaard Lyngø STEJLBJERGGÅRDS CYRILLIS
2004/DV/COME BACK II/STEJLBJERGGÅRDS JUBILÉ/MAY SHERIF
9 74,76
Aage Lauritzen MØGELHØJGÅRDS ARMAGEDDON
2004/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CARMEN/CALYPSO II
9 75,80
Georgia Timmermann TOUCH DOWN
2003/HO/COSIMO/GRANATE/CICERO
11 82,66
Casper Rasmussen RONALDO
1999/DR/Liatos/Elenja/Ronald
12 64,79
Herle Klinge Rønnest WILLIE-VITZ
2000/DV/WILLEMOES/CHABLIS/CANNON ROW XX
12 65,15
Josephine Bock CAUGHT YOU LOOKIN F
2002/HN/CAMILLO STAR/GALIMBA/GRANDE
12 87,66
Sophie A.g. Favrelle ARGENDRO
2002/DR/Argentinus/Sandrina/Sandro
13 74,84
Thomas Langholm Hornstrup CALTUSI
2003/HO/CATALANI/MONTOYA/CONTENDER
13 88,13
Ulrik Kjær CORFU BJØRNHØJ
2003/DV/Casir Ask/Zuchini Bjørnhøj/Falkner
14 92,80
Thomas Uhler CHINCHANA
2003/WP/CORDOBES I/POCAHONTAS/PLUSPUNKT
18 92,49
Thomas Langholm Hornstrup CHAMILLIONAIRE
2004/HO/COROFINO II/FINETTA II/COR DE LA BRYÈRE
18 95,34
Søren Møller Rohde MISS SMEAGOL
2003/OLD/FORRESTER/LORA/NURZEUS
21 88,40