maj
2009
Fra 22-05-2009 til 24-05-2009 -
  • Dressur
, Hest/Pony

Midtsjællands Rideklub Jubilæums C-stævne Pony og hest med DRFs championater for ungheste.

Stævnenummer
Prop00014895

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Midtsjællands Rideklub (Distrikt D03)
Jonstrupvej 3
4320 Lejre

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

12. DLA2A09H (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
27
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Camilla Skjetne Erlandsen HØLMKÆR'S ATHOS
2004/DV/ABANOS/SKIKKILD'S LUCIA/ANDIAMO
68,62 3
1 1
Sanne Svendsen CREDO
2002/DV/CRELIDO/LIVA/LIMARO
67,93 3
2 2
Agnete Alexandra Berner CONTENDRA S
2002/HO/CONTENDRO I/KATJA II/RIVERMAN
66,55 2
3 3
Mette Ubbesen CORLANDUS
2002/HO/CIACOMO/ELEEN/RAMIRO Z
65,86 2
4 4
Michelle Werge Frandsen CANEL V
2002/LU/COME BACK II/DAMGAARD'S BRUNETTE/LOBSTER
65,52 2
5 5
Agnete Alexandra Berner KIMPINSKI
2004/DV/BLUE HORS SILVER MOON/SAVAGE ROSE/SCHWEDENGRUSS
64,83 1
6 6
Emilie Overgaard Madsen DEVINO
2004/DV/DEPARDIEU/RONJA/RAMBO
64,83 1
6 6
Sabrina Hesselhede RUBINI AGERLED
2004/DV/HESLEGÅRD´S RUBIN/SCHWADRIENNE AGERLED/SCHWADRONEUR
64,83 1
6 6
Stine Rasmussen WELTPRINZ
2003/HN/WELTRUHM/PER DU/PRINCE THATCH XX (GER)
64,48 1
Heidi Hoffgaard Olsson HORSEBJERG TARENTINO
2003/OL/PALLEX AF ULSTRUP/MØLLEVANGS REBECCA/UNIK
63,79 1
Maj-Britt Lynge Nielsen LANDLYST ROWINA
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/ROYAL ROMY/BLUE HORS ROMANCIER
63,45 1
Katrine Sandholt Møller ATTERUPGAARDS DIDO
2004/DV/ROYAL HIT/DOREEN/DONNERHALL
63,45 1
Camilla Krogh KÆRSHOLMS CASSANDRA
2002/DV/CARANO/CORANA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
63,1 1
Nadia Andrea TAPIO-STAR BASTBJERG
2001/DV/KERMO'S WHITE TALISMAN/STAR FLYER/LAVALLO
62,76
Brian Hansen LANØR
2004/DV/SCHWADRONEUR/LA DIA/DIAMANT
62,76
Selina Solberg Vittinghus ATTERUPGAARDS OLYMPIA
2004/OLD/GRIBALDI/ATTERUPGAARDS OLIVIA/DONNERSCHLAG
62,07
Katrine Kraglund DYNAMITE HIT V.
2004/DV/DIAMOND HIT/PARODIE/PIK BUBE I
61,72
Sabrina Hesselhede EGELUNDS SEVEN
2004/DV/STEDINGER/EGELUNDS LORAINE/LORAN
60,69
Irene Loberg LOBERG'S LILLEMAND
1994/DR///
60,69
Natascha Jakobsen APOLLO
1999/DR///
60,69
Natasja Brandt VIBORGS HOFKA
1999/DV/HOFNAR/CITRUS/MAY BLACK
59,31
Nanna Petersen LINDKNUD
2000/LU/RINALDO/ROSELIND K/ASFERG CYKLO
57,93
Anette Gøbel Villadsen SHIRON OX
2002/OX/FS BENGALI OX/SHIMA OX/EL SHAKLAN OX
57,24
Katja Haastrup CA-VA
2002/DR///
55,17
Tina Jensen SOLBAKKENS PIEMONTE
2002/DV/HESLEGÅRDS WELTMEISTER/SDR.BJERGGAARDS PIERETTE/HESLEGÅRD'S LOUIS
55,17
Betina Svare GULLHØJS PLATINI
2001/DV/HESLEGÅRD'S PLATIN/MANDIA GULLHØJ/ANDIAMO
52,76
Nadja Annika Møller HUMMELS WALTZIN MATILDA
2001/DV/MICHELLINO/KAYLA/FARAM
52,41