aug
2009
Fra 29-08-2009 til 30-08-2009 -
  • Spring
, Hest

Allerupgaard Rideklub med Fyensmesterskab i holdspringning.

Stævnenummer
Prop00015125

Dato for resultat d. 20-04-2012

Resultatbehandling færdig

Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Torben Nybo
Tilbage til klasseoversigt

2. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Hanne Voigt WESTERGÅRDENS ARON
2003/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
0 44,24 0 38,05 1
1 1
Mads Kjersgaard Rasmussen HAKON JARL
2003/LU/CASIR ASK/FMR'S JULIE/LEANDRO
0 46,15 0 43,01 1
2 2
Louise Nielsen LAKAJ-F
2000/DV/Lucky Time/Linett/Leandro
0 43,34 0 46,17 1
3 3
Camilla Thinggård Jacobsen LANDDEUR
1992/DV/Leandro/GCHANGEschen/Schwarm
0 40,60 0 47,23 1
4 4
Susanne Møller Christensen SINDY
1999/DV/SANCERRE/INDIANA/LATINO
0 48,85 0 48,01 1
5 5
Jannie Mai Olsen GASTON ALFARVAD Z
2002/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/PERLE ALFARVAD/ARIZONA ALFARVAD
0 41,36 0 48,49 1
6 6
Morten Grøftehauge SKOVLUNDEGÅRDS DONT ASK
2003/DV/CASIR ASK/ANGELIQUE MANDERUP/PARI-ACE DANE
0 47,40 0 53,82 1
7 7
Lene Jespersen HILDE ASK
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/HEIDE ASK/FREIBEUTER
0 49,41 1 57,52
Sarah Kroman Rosenlund Christensen LI'AMARNO
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/LI'ANN BYHØJ/LIMARO
0 48,98 1 58,32
Christina Andersen Skregeskov JENNIFER
1997/DR///
0 42,24 4 38,18
Lars Dige BAKKEGÅRDENS ROZETTA
2002/DV/CAPE TOWN S./BAKKEGÅRDENS ROMANZE/RATIO
0 41,24 4 45,15
Nete Alicia Pedersen EGEGÅRDENS CARISMA
2003/DV/CRELIDO/GADESSA/CICERO
0 42,98 28 94,44
Marie Albertsen POCA-LINE
2001/HO/LAVALETTO/KARISSA/MYTENS XX (USA)
4 43,18
Georgia Timmermann SARTOR'S MANHATTAN
2003/DV/ROMANO/OLIVIA/ALLEGRO
4 43,24
Casper Rasmussen BALOUPERA Z
2003/ZA/BALOUGRAN Z/QUICK OPERA Z/QUICK STAR
4 45,54
Katrine Marie Voergaard Rasmussen CARISMO LOX
2000/DV/CASIR ASK/VICKY GRAVVÆNGE/WALDSTERN
4 47,94
Sarah Kroman Rosenlund Christensen KENZO
2001/HO/CARVALLO/LENA VI/CONTAGO
4 48,11
Louise Jorsal CARRERA
1999/DV/CALIDO I/SCALA/CALIMERO
5 58,42
Julie Salomonsen ZACHARIAS BLUE
2004/KW/SOLITAIR/OASIS BLUE/MR. BLUE
5 61,81
Line Kiilerich-Hansen LENNON ASK
2001/DV/LAMBRUSCO ASK/PRETTY WOMAN AS K(PRETTY WOMEN)/POLYDOR
6 64,46
Anna-Maria Madsen CASTELLO
1997/DV/Castro/Liva/Lancier
6 65,45
Louise Nielsen TATANKA
2003/AH/Bonjour Bajar/Søbo'S Tandarra (Søbo)/Radautz (Topolcianky)
8 42,95
Mads Kjersgaard Rasmussen FMR'S JULIE
2000/DV/Leandro/Fmr´S Corlina/Corlando
8 43,63
Sebastian Falk Nielsen COR DELABRUYERE V
2002/BWP/PARCO/VERA V/COR DE LA BRYÈRE
8 44,50
Louise Corneliussen TORA III
2003/HO/QUINTERO/ESMERALDA I/REICHSGRAF
8 47,93
Tanja Christine Carlsen CATANO
2004/DV/CARANO/LORINA/LORD BYRON
10 65,90