aug
2009
Fra 28-08-2009 til 30-08-2009 -
  • Dressur
, Hest/Pony

Hillerød Sportsrideklub - kval. i DRF championat for ungheste

Stævnenummer
Prop00015375

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

11. DDRFUC5H (C)

Dressur: DRF Champ. for ungh. 5-års dressur kval. indl. (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Rune Willum Hansen HEDENS DIMARCO
2004/DV/DE NOIR/HEDEGÅRDENS LAZAYA/LANDAU
81,2 3
1 1
Katrine Sandholt Møller ATTERUPGAARDS DIDO
2004/DV/ROYAL HIT/DOREEN/DONNERHALL
80,8 3
2 2
Camilla Wermelin CÁPA'S DON GIOVANNI
2004/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ØRUMGÅRD'S REGITZE/RAGAZZO
80 3
3 3
Camilla Qvistgaard HONDURO
2004/DV/HOHENSTEIN E.H./ADINA/A-DUR
78,8 3
4 4
Emilie Kristine Brix GINGER
2004/HN/GRAND CRU/SHARLENE/SHERLOCK HOLMES
78,6 3
5 5
John Hvalsøe Saul WOLKENSTERN
2004/DV/WOLKENTANZ II/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
77,8 3
6 6
Michala Alice Lisgaar DOM PERIGNON
2004/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/SAUTERNE/FRIEDENSFÜRST
76,8 3
7 7
Heike Jensen LAREDO'S FYRSTE
2004/DV/FÜRST HEINRICH/FAIRYTALE/FRIEDENSFÜRST
76,8 3
7 7
Dennis Holst FÁ CÀI
2004/DV/LOUDINI/BAKKELY'S RANELL/RACOT
76,7 3
Marie Louise Breinholt Meisner PEPITA
2004/TR/KING ARTHUR/PAN'DORA/GORTUS
75,8 3
Marie Rune GEDEVASEGAARDS VAN DANGO
2004/DV/ZARDIN FIRFOD/VIGGA TOFTEBJERG/RACOT
75,2 3
Hanna Normann Güngerich KAMEYKA
2004/TR/VAN DEYK E.H./KARONJA/AROGNO
74,8 3
Thomas Valdemar Lindegaard DYNAMITE HIT V.
2004/DV/DIAMOND HIT/PARODIE/PIK BUBE I
74,6 3
Pernille Busk Jørgensen SON ALTESSE AVERO
2004/HN/HIS HIGHNESS/ROMINA/RAMIRES
74 3
Karina Brinck SKOVLYGÅRDS MANILLA
2004/DV/BLUE HORS ROMANOV/SKOVLYGÅRDS MERCEDES/MILAN
74 3
Anders Egelund MISS CONTERA NYGAARDSTOFT
2004/DV/TANNENHOF'S CONTEUR/MIDERA/MAY SHERIF
73,8 3
Pia Lykkegaard Hansen LEE EROTINO
2004/DV/BLUE HORS HERTUG/LEE EROTIKA/
73,8 3
Stephanie Fog Persson ELEKTRA
2004/DS/EXPO'SE/FLYING PRINCESS/FESTIVAL WESTFALIA
73,2 3
Kimie Hansen BAUNEHØJENS RIJOCCA
2004/DV/SAM-SAM/GABOCA/PURIOSO
72,6 3
Mik Arndt Jensen SØBAKKEHUS DON GIOVANNI
2004/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/GENUA VI/LOUTANO
72,6 3
Lenna Broberg KIELSGAARDENS PETANQUE
2004/DV/BLUE HORS HERTUG/PATRICIA AF HØGEBJERGGÅRD/VICTORY
72,4 3
Silja Petersen Schlichting SØBORGGÅRDS WELONE
2004/DR///
70,6 3
Christel May-worre BRAVEHEART
2004/WP/BELISSIMO M/LEMONS POESIE/LEMON PARK
70,4 3
Nina Ingwersen LYKKE'S DE NIROS
2004/DV/DE NOIR/SABINA/SIDNEY
69,6 3
Lotte Vang LIVINGSTONE
2004/DV/LIONELL/ANASTAZIA/AKINOS
69,6 3
Nanna Bronnée Madsen RAY BAN
2004/WP/REVAN/FERRADIE/FERRAGAMO
69,4 3
Maja Tønnesen BRUUNHOLMS DONNA
2004/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/JAMAIKA/LABAN AGERBO
69,2 3
Julie Guldbæk BIRKELUNDS FREDE REX
2004/DV/FERRO/TIFFANY/MICHELLINO
67,8 3
Stine Juul Lyngsø SOLOS LANDIER
2004/DV/SOLOS LANDTINUS/LANDLYST S IBITSA/MIDT-WEST IBI-LIGHT
67,6 3
Helle Dueholm DONNABELLE F.
2004/DV/Blue Hors Soprano/Donata Zu Oldenburg F./Donnerhall
66,6 2
Sofie Wilson SØNDERHØJ'S CABBANA
2004/LU/CHOPIN DANE/JOY/SCHWARM
64,2 1