aug
2009
Fra 21-08-2009 til 23-08-2009 -
  • Dressur
, Hest

Ballerup Rideklubs - DRF Championater og Distriktsmest.

Stævnenummer
Prop00015597

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. DLA2A09H (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 225 DKK 5: 225 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Malene Sonne BYSTEDS ZEUS
2002/DV/Weltjunge/Bysteds Blanka/Lorbas
71,38 3
1 1
Bo Thomas Høstrup DOOBIE JOY
2000/DV/Don Primero/Abigirl/Limebrand
71,03 3
2 2
Nils Weide Haagensen RUBICON
2004/WP/Roh Magic/Röschen/Ritterorden
69,66 3
3 3
Maria Falkner Hansen MOCCA
2001/DV/Milan/Carmen/Calzone
68,97 3
4 4
Marie Rune GEDEVASEGAARDS VAN DANGO
2004/DV/Zardin Firfod/Vigga Toftebjerg/Racot
68,62 3
5 5
Anne Kathrine Høgsberg Nielsen SKJOLDSGAARD HIPPO-VO
2004/DV/His Highness/Sessan/Schwadroneur
68,28 3
6 6
Sebrina Schlott Christiansen WHITNEY
2002/DV/Kaiser Wilhelm/Rascha/Racing Ace Xx
67,24 3
7 7
Stine Juul Lyngsø FLYING CONSUELA
2004/LU/Consul/Cantia K (Flying Gini)/Come Back Ii
66,9 2
Stine Juul Lyngsø DEPECHE
2004/OS/De Niro/Landfee/Coronado
66,55 2
Michala Fagerlind AMAJA FIRFOD
2003/DV/ZARDIN FIRFOD/AZOBÉ FIRFOD/SCHWADRONEUR
65,86 2
Julie Lacoppidan BONA'S FAIR-FIONA
2002/DV/Heslegård´S Rubin/May Fair/May Sherif
65,86 2
Iben Kiertner PAY BACK
2001/TR/Induc/Pay Day/Kennedy
65,86 2
Sussi Hjorth NØDDEBOGÅRDSROC HE (DON ROCHET)
2002/DV/Blue Hors Don Schufro/Rohmance/Rohdiamant
65,86 2
Michala Stampe INA
2000/DV/Lanciano/Isabel/Faigther
65,17 2
Sanne Kersø IBENHOLT FIRFOD
2004/ZP/Zardin Firfod/Ipanima Firfod/Heslegård´S Camerlengo
64,48 1
Mette Als Horn FALCO
2003/DR///
64,14 1
Heike Jensen LAREDO'S FYRSTE
2004/DV/Fürst Heinrich/Fairytale/Friedensfürst
63,1 1
Nadja Aaboe Sloth WHITHNEY MÅRSØ
2004/DV/Loudini/Nicoll/Parco Xx
62,76
Heike Jensen LAREDO'S FARINELLI
2004/DV/Fürst Heinrich/Michellina/Michellino
61,72
Laura Møller-Nielsen SQUAREDANCER
2003/DV/Loran/Sans Le Sou/Temple Wind Xx
61,72
Michele Juul Brorsen Hansen EGELY'S COCONUT
2002/DV/Solos Carex/Carolina Kollekilde/Raimondo
61,38
Pernille Karlsen DALGAARD'S DEBI
2003/DV/Depardieu/Akitha/Akatschi
61,03
Bente Nielsen OCTOPUSSY
1994/DR/Epilot/Fundine/Zeoliet
61,03
Mira Skadegård Thorsen GINNIE
1997/DR/Partout/Gucci/Arogno
60,69
Lotte Tvegaard PARK AVENUE
2003/LU/De Niro/Petifleur/Schwadroneur
60
Rikke Marianne Kildeberg PRÆSTEGÅRDENS PRUNUS
2000/DV/Temple Wind Xx/Præstegaardens Sarah/Aleksander
59,66
Christina Steenbeck HYGUM'S BENTLEY
2001/DV/Bernstein/Donna Sibella/Splitau
58,62
Sara Farvin Henriksen FLYING BEE-BOB
2003/HO/Lasino/L-Chiwa/Contender
58,62