aug
2009
Fra 21-08-2009 til 23-08-2009 -
  • Dressur
, Hest

Ballerup Rideklubs - DRF Championater og Distriktsmest.

Stævnenummer
Prop00015597

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

14. DDRFUC5H (C)

Dressur: DRF Champ. for ungh. 5-års dressur kval. indl. (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
36
Antal placeringer:
9
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
astrid gemal RENOIR
2004/DV/Blue Hors Romanov/Laydi Cass/Cassis Xx (Ger)
89,4 3
1 1
Louise Estrup HOFTANZ
2004/HN/His Highness/Romina/Rotspon
88 3
2 2
Fie Hvolbøl Møller ANZPRING FIRFOD
2004/ZP/Zardin Firfod/Antrit Firfod/Blue Hors Hertug
83 3
3 3
Dennis Holst MURILLO
2004/DV/Robin/Maritza/Diamant
82,8 3
4 4
Natacha Normann Seemann LANDLYST ROMANY
2004/DV/Blue Hors Romanov/Royal Romy/Blue Hors Romancier
82,4 3
5 5
Stine Juul Lyngsø FLYING CONSUELA
2004/LU/Consul/Cantia K (Flying Gini)/Come Back Ii
81,6 3
6 6
Dennis Holst STRAVINSKY
2004/DV/Heslegårds Weltmeister/Heslegård´S Salome/Heslegård´S Camerlengo
81,4 3
7 7
Peter Marcussen SØMOSEN'S LYON
2004/DV/Midt-West Ibi-Light/Midt-West Ronja/Loran
81,4 3
7 7
Christina Lund ALEXEI
2004/DV/Blue Hors Romanov/Sabine Kvindhøj/Midt-West Ibi-Light
78,2 3
9 9
Christel May-worre BRAVEHEART
2004/WP/Belissimo M/Lemons Poesie/Lemon Park
77,8 3
Michala Damm - Frydenberg HESLEGÅRD'S WENDSOR
2004/DV/Heslegårds Weltmeister/Heslegård´S Ronja/Heslegård´S Rubin
77,6 3
Kimie Hansen BAUNEHØJENS RIJOCCA
2004/DV/Sam-Sam/Gaboca/Purioso
76,8 3
Stephanie Fog Persson ELEKTRA
2004/DS/Expo´Se/Flying Princess/Festival Westfalia
76,4 3
Marie Rune GEDEVASEGAARDS VAN DANGO
2004/DV/Zardin Firfod/Vigga Toftebjerg/Racot
76,2 3
Michala Alice Lisgaar DOM PERIGNON
2004/DV/Blue Hors Don Schufro/Sauterne/Friedensfürst
76 3
Silja Petersen Schlichting SØBORGGÅRDS WELONE
2004/DR///
75,6 3
Julie Lind Skaarup GREEN HOPES GRINADIN
2004/DV/Gribaldi/Simone-Sølyst/Schwadroneur
75 3
Pia Lykkegaard Hansen LEE EROTINO
2004/DV/Blue Hors Hertug/Lee Erotika/
74,4 3
Anders Egelund MISS CONTERA NYGAARDSTOFT
2004/DV/Tannenhof´S Conteur/Midera/May Sherif
74 3
Emilie Kristine Brix GINGER
2004/HN/Grand Cru/Sharlene/Sherlock Holmes
73,4 3
Nadja Aaboe Sloth WHITHNEY MÅRSØ
2004/DV/Loudini/Nicoll/Parco Xx
73,2 3
Heike Jensen LAREDO'S FARINELLI
2004/DV/Fürst Heinrich/Michellina/Michellino
73 3
Stine Juul Lyngsø CASANOVA
2004/HO/Caretino/Derry Ii/Lantaan
72,2 3
Ane Parkholt Nielsen LOBELLA VEJEN
2004/DV/Lobster/Don Schip Vejen/Blue Hors Don Schufro
72,2 3
Martin Holfelt DEFICILLE
2004/HN/Blue Hors Don Schufro/Ally/Alabaster
72,2 3
Ida Hofman-Bang ANDANTE CC
2004/DV/Kaiser Wilhelm/Anuscka/Red Fern
72,2 3
Heike Jensen LAREDO'S FYRSTE
2004/DV/Fürst Heinrich/Fairytale/Friedensfürst
72,2 3
Judith Szeffczyk Granager ENGELHOLMS ALEXIS
2004/OL/Lami Søndervang/Jeanet Af Sandvad/Åge Xx (Den)
70,8 3
Sanne Kersø IBENHOLT FIRFOD
2004/ZP/Zardin Firfod/Ipanima Firfod/Heslegård´S Camerlengo
70,6 3
Alexandra Iversen RUBIN STAR
2004/LH/RUBINSTEIN-STAR/SHEILA/ENANCO S
70 3
Stine Juul Lyngsø SOLOS LANDIER
2004/DV/Solos Landtinus/Landlyst S Ibitsa/Midt-West Ibi-Light
69,6 3
Julie Guldbæk BIRKELUNDS FREDE REX
2004/DV/Olympic Ferro/Tiffany/Michellino
68,4 3
Maja Tønnesen BRUUNHOLMS DONNA
2004/DV/Blue Hors Don Romantic/Jamaika/Laban Agerbo
66,6 2
Lotte Svanholm Petersen LOA
2004/DV/Carpenter/Livia/Limaro
66 2
Sofie Wilson SØNDERHØJ'S CABBANA
2004/LU/Chopin Dane/Joy/Schwarm
65,6 2
Michaela Lagermann KASMIR
2004/DR///
56,8