mar
2009
Fra 28-03-2009 til 29-03-2009 -
  • Dressur
, Hest/Pony

Kongelundens Rideklub - Forårsdressur i Kongelunden

Stævnenummer
Prop00015655

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Kongelundens Rideklub (Distrikt D01)
Tømmerupvej 276
2791 Dragør

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. DLA2A09H (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 225 DKK 2: 200 DKK 3: 180 DKK 4: 180 DKK 5: 180 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Line Hermann Hass HESLEGÅRD'S ROLEX
2003/DV/Heslegård´S Rubin/Heslegård´S Luna/Heslegård'S Louis
69,66 3
1 1
Anja Dandanell Johansen KRISTIANSMINDES DENVER
2000/DV/Heslegård'S Louis/Donejza/Herbststurm
68,97 3
2 2
Jeanette Helmer BRANDTOFTES CALOC
1996/DV/Heslegård´S Camerlengo/Elvira/Locarno
68,28 3
3 3
Camilla Qvistgaard KANCÚN
2001/TR/Tuareg/Kaminja/Arogno
67,59 3
4 4
Bodil Trampe Jarløv CAPO KNIGHT (CAPO)
2003/DV/Crelido/Alina/Akinos
66,9 2
5 5
Hans Hansen CANAIMA
2003/DV/Akribori/La Luna/Diamant
66,55 2
6 6
Ditte Andersen CAMPARI MÅRSØ
1992/DV/Boheme/Dominik Mårsø/Ibikus
66,55 2
6 6
Anna Sophia Alexia Georgakatos ELMEGÅRDENS RUBIN
1998/DV/Resident/Elmegårdens Sisi/Lucky Light
65,86 2
8 8
Mette Allermann SERVANA
2002/DV/Carano/Nirvana/Linaro
64,83 1
Helga Wichmann Jóhannesson BELGUARDO
2001/DV/Bernstein/Verona/Grandis
64,83 1
Tina Lykke Jensen FAIRLY'S WONDER-WORKER
1999/DV/Weltmeyer/Fairly'S Fenja (Fenja)/Maerchenprinz
64,48 1
Heike Jensen LAREDO'S DONIZETTI
2000/DR/Danny De Vito/Panja/Patriot
64,14 1
Yvonne Hansen SIR GAMBLER
1992/DR///
63,79 1
Mette Correll KANTADOU
1997/TR/Beg Xx/Kalahari Ii/Mahagoni
63,45 1
Rikke Greve Pihlkjær GAMMELGAARDS MALIK
2001/DV/Marengo/Ellemosens Zsa-Zsa/Boheme
63,45 1
Camilla Krogh KÆRSHOLMS CASSANDRA
2002/DV/Carano/Corana Af Kærsholm/Corlando
62,76
Lenna Broberg SALUT
2000/DV/Diamant/Salome/Herbststurm
62,07
Jacqueline Juncker BAKKELY'S LOBSTAR
1996/DV/Lobster/Chanell/May Sherif
62,07
Tina Lykke Jensen ATTLANTIZ FIRFOD
2003/DV/Zardin Firfod/Attaché Firfod/Heslegård´S Camerlengo
61,72
Anne Birkbjerg Møller KÆRHOLMS RICHESSE
2000/DV/Rambo/Åtoftens Jeunesse/Diamond
61,72
Nadia Caspersen HABITA SKOVMOSEGAARD
1999/TR/Parlør/Herbstblume/Herbststurm
61,38
Brian Hansen LANØR
2004/DV/Schwadroneur/La Dia/Diamant
61,03
Astrid Grønne Leth SCHARDONNAIS
2000/DV/Schwadroneur/Arie/Aleksander
60,69
Helene Hartmann LORD LOOPING
2002/OS/Lord Liberty G/Herz Dame/Titus
60,34
Camilla Maja Ausker Petersen IBRAHIM E
2000/DV/Midt-West Ibi-Light/Galati/Rossi Xx
60
Anja Kit Andersen CASTAWAY
2003/DV/Carano/Labina-Høm/Solos Landwind
58,97
Dorthe Nicolai Nielsen SKOVENS GLOBIN
2001/DR///
58,62
Marianne Stub Jørgensen PRÆSTEMARKENS DUNDYKE
1998/DV/Dunhill H/Præstemarkens Canone/Cannon Row Xx
57,93
Carina Andersen SDR.BJERGGAARDS LORINIQUE
1998/DV/Loran/Dominique/Picasso
57,93
Gitte Happel VALLØS LUCKY RACE
1997/DV/Lucky Light/Valløs Racing Girl/Racing Ace Xx
57,24
Anna-louise Jul Ljungberg ROXANA
1997/DR///
56,21
Bjørgitte Vivelund Kofoed SILKE SEJERSGÅRD
2001/DV/Blue Hors Don Schufro/Åtoftens Etyrelle/May Sherif
55,86