mar
2010
Fra 26-03-2010 til 28-03-2010 -
  • Dressur
, Hest/Pony

Sportsrideklubben Vallensbæk med 2. runde af Københavnsmesterskabet

Stævnenummer
Prop00016009

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. DLA3B09P (C)

Dressur: LA3-B Ponyer (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 400 DKK 2: 350 DKK 3: 300 DKK 4: 250 DKK 5: 200 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Emily Victoria Dreijer Andersen BILLY BOY
2000/DR///
67,83 3
1 1
Helena Haugaard MY FAIR LADY
2000/RP/Monte Verdi/Messina/Mentos
67,17 3
2 2
Amanda Overgaard HOLSTEINS WELLNESS
2002/RP/Wimbledon/Holsteins Scarlet/Horsegate Minstrel
66 2
3 3
emilie schwartz hansen RÆVESKIFTETS NARDI
1997/WE/Rytterbjergets Imperial/Ceulan Nans/Twyford Sprig
65,83 2
4 4
Rebecca Emilie Rhee HOLSTEINS NUMBER ONE
2003/RP/HOLSTEINS NEWCOMER/JADE/WALDEMAR
65,5 2
5 5
Helene Brinck EDZER
2001/NR/ED KING HILL/NERANKA/NERON
64,83 1
6 6
Josefine Cecilie Borrye CEDERGÅRDENS IRISH PHOEBE
1999/DR///
64,83 1
6 6
Caroline Guldner DAPHNE
1998/NP///
64,67 1
8 8
Ellen Winther Mortensen FILUR
1993/LU/Fortissimo Ox (Holland)/Yatsy/Red Arrow
64,17 1
Nicole Johnsen ANTON
1998/DR///
63,33 1
Emilie Kampmann FLYING FELLOW
2001/DR///
63,17 1
klara Marie Nielsen GOLDY GIRL
2000/BL///
62,67
Mette Mosebo GOLDEN DREAM
2004/RP/GOLDEN DANCER/DJANNA/DIDDI KEEPS COOL
61,5
Louise Degn FIRHØJS BEBSI
1998/SP/Firhøj'S Pari/Bitten Firhøj/Astara Ox
61,5
Maria Nolte Bager HEIFI SØBLINK
2002/SP/BOHØJGAARD'S MIRAGE/FIE/ASTARA OX
61,33
Kirstine Juel Månsson BROOKHALL CASANOVA
1993/LU/Cottrell Masterpiece/Brookhall Destiny/Brockwell Berwyn
61,17
Cecilie Mottlau TARA
1998/DR///
61
Emily Kejser BADMAN
2003/LH///
60,5
Line Kristensen NØRLUNDS ASCARI
2001/SP/ANTARIO N/WERONICA/NORDLICHT
60,5
Andrea Petros Dibba GINGER
2001/WF/AKR OX/MY LADY/ORCHARD D'AVRANCHES
59,67
Maria Rebild HESSELBJERGGÅRD HIGHLANDER
2000/CO/PILGAARDS SAMMY JUNIOR/MOSENS SALIA/ØXENHOLM SHERLUCK
59,67
Katrine Lykke Jensen AURORA MONIQUE (MONIQUE)
2000/LH///
58,67
Malene Dominic ELMHOLTS DREAM DANCER
1999/NF/Pedro/Yvette/Silverlea Buckskin
58,5
Anna Hatorp Hjortlund WEST SIDE SWEET MAFALDA
1997/DR///
58,33
Signe Tønder Christiansen DESTINY
2000/DR///
56,33
Amaja Truelsen loncarevic NERLE
1998/DR/Brillant/Moni/Magister
55,83
Antonie Lauritzen Mølgaard SPOTTY CASSIOPEIA
1992/PI/FIFARO/BETTE FANDEN/
55,33
Freja Kruize CLOVIS VD ZUID VERMANSHOEK
1998/DR/Ten Ankers Jerolianca/Uska Vd Zuid- Voermanshoek/Broomy Prince
54,33
Emma Holbek HEITAS SAN DIEGO
2002/IRH/BELTRA FOGGY/SANDY SAL/COMMANDING HERO
50,67