apr
2010
Fra 24-04-2010 til 25-04-2010 -
  • Dressur
, Hest

Grindsted Rideklub

Stævnenummer
Prop00016294

Dato for resultat d. 28-10-2011

Resultatbehandling færdig

Grindsted Rideklub (Distrikt D09)
Hedemarken 28
7200 Grindsted

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Allan H. Paulsen
Tilbage til klasseoversigt

1. DLA2A09H (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 150 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Caroline Bach DIAMANT
2002/DV/Diamond/Santa/Raimondo
69,66 3
1 1
Mette Ullmann Frey SHOWTIME
2004/DV/Blue Hors Soprano/Sachalin/Ibikus
69,66 3
1 1
Anne Gram DONCAN GRAVVÆNGE
2002/DV/Blue Hors Don Schufro/Scarlet Gravvænge/Sorel
68,62 3
3 3
Signe Wildenskov CIRKELINE BYRJAL
2003/TR/Hercules/Cira Byrjal/Traumdeuter
68,28 3
4 4
Bente Lundgren Thomsen DAM'S LOMBARDINI
2004/DV/Loudini/Guiana Kilen/Classic
67,59 3
5 5
Line Sørensen ATNON
2004/DV/De Noir/Akine/Akinos
67,59 3
5 5
Betina Sommerlund Rasmussen SION AF HVARRE
2004/OL/Stuntmann Af Hvarre/Urtasja Af Hvarre/Urprinz
66,9 2
7 7
Anna-Charlott Anker AIDA KLINTGAARD
2003/OS/Blue Hors Soprano/Anja Klintgård/Uffe Korshøjgaard
65,86 2
Anna Kyhl Gøtske NØRSKOVS FAIRYDUST
2003/DV/Blue Hors Future Cup/Bablu/Højvangs Lukas
65,86 2
Susanne Sørensen ZEUS
1999/DR///
65,52 2
Helle Heegaard DIA-ROYAL LANDLYST
2004/DV/Rubin-Royal/Finelli Landlyst/Fidermark
65,17 2
Ninna Lauridsen GRUSGÅRD'S MINELL
1998/DV/Churchill/Hyggebos Ratell/Rastell
64,83 1
Charlotte Hedegaard GØRKLINTGÅRDS GENUA
2003/DV/Goethe/Desire Ra/Donnerschlag
63,79 1
Camilla Buch WINDY TEK
2005/DV/Wolkentanz Ii/Rea Tek/Blue Hors Romancier
63,79 1
Claus Kirkegaard HOSIANNA
2002/DV/Blue Hors Hertug/Savage Rose/Schwedengruss
63,1 1
Tina Matzen CEZÁNNE SKOVVANG
2001/DV/Lanciano/Cayenne Skovvang/Schwadroneur
62,76
Jannie Baggesgaard Sylvan Ehlers BAGGESGAARDS AMAZING
2004/HN/Abke/Fabienne/Freisturm
62,07
Lisbeth Blaabjerg SVANEGAARDENS ZARANO
2003/DV/Zardin Firfod/Enghøjgårds Chablis/Carano
61,72
Mette Godsk Stelmach CAPPUCINO
2003/DV/Cape Town S./ Ravella/Ratio
61,72
Louise Tofting Kristensen STRANDGÅRDENS LACETTI
2004/DV/Bøgegårdens Lantano/Yarell Xx/Fanaan Xx (Usa)
61,03
Tabita Hylkjær FLARANT
2004/DV/Blue Hors Future Cup/Lhasa/Le Mont-H
60,34
Bitten Michelsen RAMBO
2003/OL/Rams Jr./Susi/Kim Damsgård
60
Karin Dooleweerdt DIMELLO D
2005/DV/Blue Hors Don Romantic/Moonlight/Midt-West Ibi-Light
58,97
Sara Jensen FLY BY GRIBALDI (FRIENDLY)
2005/DV/Gribaldi/Fly By Night Xx/Gold Song Xx (Gb)
56,21
Maria Kunø Hjerrild ADELAIDE M
2001/DV/Akinos/Falinka/Astaire
55,86
Dorte Sejrup Hæsum EU' ROTIK AF MØLLEVANG
2005/DV/Blue Hors Don Romantic/Walischa/Schwadroneur
58,62
Anne Gram DONNALISA
2005/DV/Don Juan/Alcatina/Caretino
0