maj
2010
Fra 29-05-2010 til 30-05-2010 -
  • Spring
, Hest

Allerupgaard Rideklub, Fyensmesterskab hold

Stævnenummer
Prop00016503

Dato for resultat d. 20-04-2012

Resultatbehandling færdig

Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

9. SLB2H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Philip Lovén CANCHELLO
2003/HO/CHELLO I/KELLY II/CAMPESINO
0 48,06 0 29,55 1
1 1
Philip Lovén CASCO ASK
2005/DV/CASIR ASK/LOCOPAGNE/LAROME
0 46,04 0 30,05 1
2 2
Christina Thinggård Jacobsen DRUDGAARDENS CEFIR
2005/DV/CASIR ASK/GODTHAABS GRAFITTI/BONSOIR
0 46,42 0 30,22 1
3 3
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen JECKILL DU RY
1997/DR/Arpege Pierreville/Touraine Ii/Jokris
0 43,22 0 31,28 1
4 4
Lena Adler Bachwart CAMILLO
2004/BAY/CORDALME/GRETA/RAPHAEL
0 45,40 0 32,19 1
5 5
Marie Louise Horstmann ACAMORKA
2005/KW/TENERIFE VDL/UCAMORKA/ORAMÉ
0 47,22 0 34,23 1
6 6
Kamilla Juhl CALIMARE MI
2003/DV/SOLOS CALIBER/RONJA/VEMMETOFTE RAINMAN
0 49,84 0 39,64 1
7 7
Kamilla Juhl TROP-SPEELE
2003/HO/CARDINO/KAISERLADY/CAMPESINO
0 49,57 0 41,23 1
8 8
Thomas Langholm Hornstrup VISTA
2005/HO/LARIUS W/JEREMIA/CARTHAGO
0 53,07 0 43,12 1
Karen Møller Rohde VALENTINO
2005/HO/LIMBUS/PAULINA/LINARO
0 48,89 0 45,60 1
Michael Møller Flintrup DUELUNDGÅRDS CHANG MAY
2003/DV/CARANO/MAY TIME/MAY SHERIF
0 46,89 4 31,53
Christina Møller TAMIRO
2000/KW/Damiro/La Capella R/Jabot
0 47,08 4 34,43
Vickie Skovsgaard Holm TOFTEGAARDS CRELINE
2003/DV/Crelido/Lillevangs Gunilla/Grandeur
0 45,30 4 36,99
Laura Skare SOLKRONS CAMARY
2004/DV/CASIR ASK/SOLKRONS PRETTY GIRL/SPARKLING BOY XX
0 43,43 4 42,86
Mette Holfelt Kristiansen ABBELONE H
2005/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/ALTÉSSE H/ROSENKÖNIG
0 45,85 5 48,59
Bianca Jørgensen EDDIE
2003/DV/LEANDRO/RUE DALGAARDS DOMINIQUE/BLUE HORS ROMANCIER
0 50,00 7 57,66
Britt Trappehave KYRA N
1995/HO/AHORN Z/CASINA/CALGARY
0 50,01 14 48,89
Hanne Voigt JU-JU GRAVIES
2003/NR///
4 47,19
Philip Lovén LIDIYA ASK
2005/DV/FOR PLEASURE/LOLITA ASK (LOLITA)/FRIDERICUS REX
4 47,63
Katrine Stenvang CALLANDIE
2004/DV/LADAS/CANDILLA/CANDILLO
4 48,10
Jannie Mai Olsen GASTON ALFARVAD Z
2002/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/PERLE ALFARVAD/ARIZONA ALFARVAD
4 48,53
Camilla Weinreich ELLIOT ASK
2001/DV/EQUEST CARNUTE/HEIDE ASK/FREIBEUTER
4 50,31
Maria Junge Hansen ORLANDO
1997/DR///
8 46,14
Kristina Thybo FLYING Z. II
1996/DV/A'Khan Z/Gaby/Goldstein
8 49,79
Pernille Irgens-Møller CHARLOT
2002/WP/CORDOBES I/CIARA/CALETTO I
9 57,79
Anton Van Der Schans FIRST KNIGHT
2002/DV/FIGARO/LUNA/LUCKY LIGHT
11 78,32
Emilie Brüsch SALSA
2003/LU/SMAARAGD/SACHA/SASKIBARD II
12 45,15
Michelle S. Hansen TELRITE
2000/DR/Matterhorn/Orite/Corleone
13 71,87
Anna-Maria Madsen CASTELLO
1997/DV/Castro/Liva/Lancier
Udg.