apr
2012
Fra 20-04-2012 til 22-04-2012 -
  • Spring
, Hest

C-Stævne hest m. Horse House LB2* kval. (C)

Stævnenummer
Prop00017875

Propositioner godkendt

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Riders Cup
40 85 21 47
gn@triova.dk

Officials

Banedesigner
Claus Skov
Dommere
Peter Vogt
Tilbage til klasseoversigt

14. LB2** Springning Heste B4 Horse House kval. (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
99
Antal placeringer:
25
Dotering:
1: 350 2: 300 3: 250 4: 200 5: 150 6: 120

Dommere: Claus Skov, Peter Vogt

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Simone Vinther STEP DANCE
2000/DR/Chablis/Crooked Dance/Royal Mi Lord Sønderskov
NSPR 0 46,09 0 34,07 1
1 1
Louise Serwin SOLEIL
1999/KWPN/JACKSON/JALME J/RAMIRO Z
UK 0 47,82 0 35,53 1
2 2
Zelina Hulehøj DIRTY
1988/RL/DALHEIM/SCHIWA/SCHIWAGO
SIV 0 43,95 0 36,06 1
3 3
Julie Thomassen CAMIR-Z HOLME
1995/DV/CALYPSO ASK/MI-Z GRAVVÆNGE/ROYAL Z II
OHR 0 48,46 0 37,51 1
4 4
John Tingberg ZIDANE
2004/KWPN/MONTREUX X-6301/SEMMY/HAARLEM
NSPR 0 49,20 0 38,33 1
5 5
Benedicte Glæsel ANNEMONE
2004/DV/ASTON/KAPRIOLE/CALANDO I
NSR 0 45,18 0 39,26 1
6 6
Anna Oddershede Okkels CORVETTE
2003/LU/BØGELYS CAMARO/CHANTALL/CASIR ASK
SLR 0 45,50 0 39,49 1
7 7
Tina Dufour QUINTHAGO
2004/HO/QUINAR/OLYMPIA IX/CARTHAGO
ØRK 0 46,83 0 39,67 1
8 8
Signe Mathilde Pedersen CONTANA
2000/DR/Convoi/Kobra 10333/Kolibri
SPR 0 49,04 0 40,28 1
9 9
Iben Dinsen CHIQUITA
1998/LU/Casir Ask/Weltbaroness/Gay Baron Xx
NSR 0 46,69 0 40,44 1
10 10
Kimmie Ny Linde WESTERGAARDENS BEAUTY
2006/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
NVR 0 46,35 0 41,09 1
11 11
Laura Vinggaard Kjørvel CHIANTI
2006/GHH/CHARON Z/CHICHITHA/CASCAVELLE
MIR 0 47,07 0 41,16 1
12 12
Kirsten Bendix Grander L'AMOUR
2000/DV/ROBIN Z II/LAVITTA/LAGANO
NSR 0 45,18 0 41,87 1
13 13
Caroline Agger-nielsen KROGÅRDENS SHEIK
2004/DV/LOBSTER/KROGÅRDENS FAVORIT/COME BACK II
SPR 0 46,95 0 42,57 1
14 14
Mathilde Beck Alster FØLHOLMS FINEST
2004/RL/FIDERBALL/NIXE/NEUQUEN XX
HIS 0 47,03 0 42,91 1
15 15
Iben Dinsen KASSIMIR
1994/HO/LANDOS/ZARASTA/RENOMEE Z
NSR 0 48,04 0 43,47 1
16 16
Lotte Holm Christensen CARMEN SEM
2003/DV/CAJUS/LEGENDE SEM/LEENDERT
KAR 0 48,43 0 43,82 1
17 17
Julie Guldmann CONQUISTADOR
2000/DV/Come Back Ii/Flaquima Xx/Prince Mab Xx (fr)
MBRK 0 49,29 0 43,94 1
18 18
Lilianna Sørensen MY LAMBORGHINI GRAFTEBJERG
2001/DV/LANCIANO/VEMMETOFTE MIGNON/MICHELLINO
NVR 0 47,78 0 44,80 1
19 19
Lykke Harms GAVNHOLTS BAQUI
2001/DV/AQUILINO/BIKINI/PICASSO
DSM 0 49,82 1 46,74
20 20
Cecilie May Lauridsen ORCHIDEE 140
1999/BL///
VOSK 0 47,81 4 36,12
21 21
Matilde Skov THIN THIN
2000/KW/PHIN PHIN/CATROUCHOLIEN/KATOUCHON X
SYK 0 46,47 4 36,62
22 22
Christina Skjoldorf Bjernå SELLERUPS RAMIRA
1998/DV/CALATO/RANDI/RASTELL
BAL 0 47,95 4 39,92
23 23
Charlotte Mørck Andersen DIAMOND DANCE
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/CROOKED DANCE/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV
SPR 0 47,30 4 40,33
24 24
Louise Woss Sigerslev MELISA LANGAGER
2001/DV/LORAN/GØNGEHUSFARMEN LADY MABLE/PRINCE MAB XX (FR)
BAR 0 49,60 4 40,95
25 25
Silja Sundstein PERLE
2000/HO/Lacantus/Zabou Ii/Rebel Z
RIC 0 47,70 4 41,54
Caroline Agger-nielsen CHIARA LOX
2005/DV/Casir Ask/Vicky Gravvænge/Waldstern
SPR 0 48,66 4 42,77
Christina Filtenborg Brandt PARNASSUS Z
2002/ZA/PARCO/TALASSA VAN HET SPARRENHOF/VOLTAIRE
SPR 0 48,67 4 43,09
Charlotte Mørck Andersen CORDINO 28
2002/HO/COLMAN/NATALIE III/LENNON
SPR 0 48,26 4 44,61
Julie Friis LÁ FREJ F.
2004/DV/Solos Landtinus/Freja/Calimero
KAR 0 47,29 14 68,71
Signe Mathilde Pedersen COLOMBO 67
2003/HN/CONTENDRO I/LADY/LANDFUERST
SPR 1 50,10
Desiree Kruuse Larsen LEGEND
2005/HO/CALIDO I/OFELIA L/JULIO MARINER XX (GB)
GLK 1 50,53
Nanna Lehani Neergaard KANNIKHUS CALINA
1999/DR/Calido I/Cindy/Calimero
NVR 1 51,17
Lea Bathum HØJLUNDS DONNA B
2005/DV/DE NOIR/BINE-SØE/BONSOIR
UK 4 43,02
Zelina Hulehøj KILCANNON CLOVER
1998/IRH/CLOVER BRIGADE/KYLE MAG/LAUGHTON'S FLIGHT
SIV 4 43,37
Kristina Jakobsen ADRIANE
1999/DV/Andiamo/Ditte/Diamant
RSR4 4 43,51
Katja Kristensen TEIGEN
1991/LU/Lorbas/Tania/Marokko
MRK 4 43,85
Cathrine Ibsen LOUGHNATOUSA INKSY
2003/IRH///
VOSK 4 46,14
Sofie Louise H Nielsen STIERNEHOLMS CASH FLOW
2006/LU/Campbell/Rinkenæs´ Czardas/Churchill
ØKR 4 46,19
Ida Grønne Leth DESPERADO VAN DE MALTAHOEVE
2003/BWP/UP CHIQUI/HUMBUG VAN DE MALTAHOEVE/JAZZ
UK 4 46,34
Kirsten Bendix Grander CORONADI IV M.
2005/DV/CORONADO/LOCILLA B./LOCARNO
NSR 4 46,74
Nicka Normann Langholm VICKTOR
2002/KWPN/LARINO/GIEKE/ABLE ALBERT XX (GB)
GLK 4 46,88
Cecilie Høg Holck LOVER BOY
2004/LU/QUARNAK DE LONGPRE/DEAR LOVE/QUICKLOVE FONTAINE
TSR 4 47,11
Louise Bruun CARNOT DU GARRY
2003/DV/EQUEST CARNUTE/TRES JOLIE/TRIUMPH
UK 4 47,18
Sidsel Heissel Nørløv COLINO
2004/HO/CLAUS/PRAERIE/NAREW XX (GER)
EPO 4 47,38
Camilla Weidemann STOKBROENS FLORA
2003/DV/CARANO/VESTERMARK LAGINÉ/RESIDENT
HØS 4 47,46
Louise Pedersen FRINKA
2005/DV/CARANO/FRIDA LANGMOSE/CORLANDO
RVV 4 47,64
Jannie Styrck Immerdal Brendstrup SECRET PROSPECT XX (DEN)
2000/XX/SECRET DESTINATION XX/PROSPECTS SAFIR XX(DEN)/WILD PROSPECT XX (USA)
SIV 4 47,84
Maria Lind Hansen CHABLIS
2005/IRH/BALLINTOGHER LEO/BEECHFIELD ERKINDALE/COLOURFIELD XX
UK 4 47,89
Lise Rohden UMARLA
2001/KWPN/MONACO/OKARLA/PETER PAN
TNKR 4 47,90
Lotte Holm Christensen CALLISTA
2002/DV/CARANO/OFELIA/LEONARDO II
KAR 4 48,02
Anja Lunn QUENTEL LINDELL
2006/DV/Quebec/Comfort/Come Back Ii
MØN 4 48,07
Annika Larsen HIGHLANDER IMHOFF
2006/DV/HEARTBEAT/LUCIENNE IMHOFF/STUNTMAN
MBRK 4 48,30
Pernille Jarlkov LADIZ
2005/DV/LADAS/CADIZ/CARANO
KSR 4 48,59
Michael Ertmann Henriksen VARONESS
2005/HO/CON AIR/GARTENROSE/LESOTHO
VRCL 4 49,00
Glen Nielsen SHOW OFF (SOFUS)
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/FIANCÉ KIRA/DIADEM
RIC 4 49,01
Asta S. Rasmussen UNO ROYALE
2001/KWPN/ROYAL BRAVOUR/FALMIRA/ALMIRO
NSR 4 49,02
Mathias Hemmer Christensen MAESTRO
2006/DV/Bøgegårdens Apollo/Carella Quinta/Raffaelli Z
NSPR 4 49,03
Michael Ertmann Henriksen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
VRCL 4 49,25
Sarah Bergsaker QUORP'S CADEAU
2001/HO/CARANO/ROCKETTE/RAIMOND
GLK 4 49,43
Sara B. Wilton SØNDERVANGS ANAKONDA
2004/DV/ASKARI/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
KRK 4 49,73
Celina Schönemann - Paul CARMELITO 2
1996/HO/CASSINI I/LAUNE/COR DE LA BRYÈRE
KAR 4 49,93
Lisa Møller Andersen HEARTLAND PRYDSHOLM
2007/DV/Heartbeat/Frigóla Prydsholm/Lobster
KAR 5 50,02
Jacob Scheel Lystrup BONIQUE
2006/KWPN/ULTIMO/DOMINIQUE/LE MEXICO
SLRK 5 50,03
Pernille Hoff TWICE AS NICE Z
2002/ZA/Tornado/Herma/Grosso Z
EGE 5 50,90
Sabrine Sibbern CRELINE
2003/DV/CRELIDO/LA-LOU/LAVALLO
MØN 5 51,06
Anna Sandahl Michelsen LIFE-STYLE
1999/DV/Solos Landtinus/Suleima/Royal Z I
NSR 5 51,36
Marlene Rosenheim ZODIAC SKY
1999/LU/Touché/Aim At The Sky/Midas Ox
NFRK 7 61,19
Henrik Lidsmoes SAIGON
1998/DV/SALVADOR/LANCÔME/LANDAU
SLRK 8 41,80
Katja Kristensen MARCUS
1998/DR///
MRK 8 42,78
Jacob Fisker Sørensen ARGON
2002/DV/ASTON/DEA/ERLKOENIG
SKÅR 8 43,01
Rikke Nielsen ENGHAVEN'S CHA-CHA
2002/DV/CAPE TOWN S./ELIPSE/EXCELLENS
RIC 8 43,20
Charlotte Scharff WINCA ASK
2003/DV/CASIR ASK/WINCETT II/LAGANO
NFRK 8 43,52
Simone Vinther IDUNIA V. HARKNAG
2005/BL/Arcus 22/Ingeli/Ratio
NSPR 8 46,12
Lone Linding CANNABIZ
2005/DV/CARSON ASK/DIAZ/DIADEM
SLRK 8 47,69
Pernille Bundgaard STORGÅRDENS RAVENNA
2002/DV/COME BACK II/RETINA SKOVGAARD/RINALDO
NVR 8 47,90
Hannah A Rich Kristiansen CLAVILLE'S COMPLETE
2001/DV/CORONADO/LOTTE/RASANT
RIC 8 49,60
Maria Elisabeth Wibroe CONCINO MAXIMA
2005/HO/CORIANO/IDUNA I/LINARO
SPR 8 64,59
Camilla Rosengaard FANDANGO
2002/DV/CARANO/FIFFI GARBO/LINCOLN
SPR 8 65,74
Ronja Lissi Dam FRYDENBORGS LABAN
2002/DV/Bøgegårdens Lantano/Frydenborgs Clarinette/Churchill
GLK 9 50,53
Helga Wichmann Jóhannesson CALIGULA 25
1996/HO/CARPACCIO/GINA VI/SALIENT XX (GB)
SIV 9 51,10
Gitte Stolling PELE'S MOONJAM
2000/DV/Heslegård´S Rubin/Fiancé Kira/Diadem
SPR 9 51,16
Desiree Kruuse Larsen CANNAVARO
2002/HO/CARANO/FINESSA/ROMINO
GLK 9 53,21
Gitte Stolling LAIOS
1993/DV/Leandro/Sylvia/Flamingo
SPR 10 57,91
Hannah A Rich Kristiansen COCETTE
2001/HO/CORONADO/VANFARE/COR DE LA BRYÈRE
RIC 11 62,52
Louise Petersen COAM LAQUITA
2003/DV/COME BACK II/AMANDA GABRIELLA/LIMARO
KAR 12 46,21
Oliver Skjøt IMPULS
1998/DR///
OHR 12 47,98
Jan Vilhelm Jensen WIK'S HENNA
2005/DV/HENNESSY/WIK'S REMONCE/RAWAGE QUINTUS
AAGS 12 48,56
Minko Zhelev Hristov SIMONE
2000/OL/GORM SØTTRUPGÅRD/SPIRE APPEAL XX (GB)/MAS MEDIA XX (GB)
NVR 13 50,95
Tine Feldt Bülow FLINTEGÅRDENS C'AMOUR
2005/DV/CARANO/L AMOUR/LANCIER
VRCL 13 51,86
John Tingberg GINFRA V.D. LINDEHOEVE
2006/AES/TWISTER/GITA/AKTION
NSPR 13 69,30
Mia Eklund LINDGAARDENS CHÉRÍ
2005/DV/CARSON ASK/BATI/ROYAL Z II
KØR 15 58,78
Sofie Louise H Nielsen STIERNEHOLM'S COOL CASH
2006/DV/Carson Ask/Rinkenæs' Chess/Churchill
ØKR 17 51,92
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
ADSK 20 45,10
Rebecca Maria Gertung Faurskov LE FURIEUX
2000/DR/Lancer Iii/Gilva/Grund 3368
FAK 33 84,40
Malene Christensen MAROTT'S GAY PAMUS
1998/PI/Patriot/Muska/Thor Bregnebjerg
SLRK 34 73,72
Pernille Bundgaard UNIQ HORS SCOOP
2007/DV/BJÖRSELLS BRIAR/KASSANDRA/SCHWADRONEUR
NVR 36 82,33
Kia Lønskov NØDELUNDEN'S PLATINÉ
2001/DV/HESLEGÅRD´S PLATIN/GITANE/A'KHAN Z
AAGS Opg.
Christina Iben Olsen LANTHANID
1990/DR/Landfrieden/Philipa/Pik Koenig
NSR Opg.