jun
2012
Fra 01-06-2012 til 03-06-2012 -
  • Spring
, Hest

C-stævne hest (C)

Stævnenummer
Prop00017886

Propositioner godkendt

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Glen Nielsen
40 85 21 47
gn@triova.dk

Officials

Banedesigner
Claus Skov
Dommere
Peter Vogt
Tilbage til klasseoversigt

9. LB2** Springning Heste B4 Horse House Kval. (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
93
Antal placeringer:
24
Dotering:
1: 350 2: 300 3: 250 4: 200 5: 150

Dommere: Claus Skov, Peter Vogt

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Caroline Agger-nielsen CHIARA LOX
2005/DV/Casir Ask/Vicky Gravvænge/Waldstern
SPR 0 48,23 0 33,39 1
1 1
Silja Sundstein PERLE
2000/HO/Lacantus/Zabou Ii/Rebel Z
RIC 0 48,30 0 33,43 1
2 2
Julie Thomassen CAMIR-Z HOLME
1995/DV/CALYPSO ASK/MI-Z GRAVVÆNGE/ROYAL Z II
OHR 0 48,38 0 33,66 1
3 3
Matilde Skov THIN THIN
2000/KW/PHIN PHIN/CATROUCHOLIEN/KATOUCHON X
SYK 0 50,28 0 35,46 1
4 4
Linda Neumann Torndyb IT´S ALL ABOUT TIME
2007/DV/Kheops St. Lois/Bøgegårdens Lupin/Leendert
SLRK 0 49,92 0 35,54 1
5 5
Linda Thilqvist KORSGÅRDS REGITSE
1998/DV/RAGAZZO/PRETTY GIRL 2/DOLOMIT
SAR 0 47,03 0 36,23 1
6 6
Signe Mathilde Pedersen CONTANA
2000/DR/Convoi/Kobra 10333/Kolibri
SPR 0 46,97 0 36,23 1
6 6
Nanna Lehani Neergaard KANNIKHUS CALINA
1999/DR/Calido I/Cindy/Calimero
NVR 0 48,40 0 36,25 1
8 8
Pernille H. Christiansen RHETT BUTLER
1994/DV/A-DUR/RAPSODI/RAMIROFF
KAR 0 48,29 0 36,71 1
9 9
Tina Dufour CARLTON HOMEBOY
2004/IRH///
SPR 0 49,93 0 37,50 1
10 10
Mathilde Beck Alster FØLHOLMS FINEST
2004/RL/FIDERBALL/NIXE/NEUQUEN XX
HIS 0 50,43 0 37,79 1
11 11
Christina Iben Olsen LANTHANID
1990/DR/Landfrieden/Philipa/Pik Koenig
NSR 0 50,91 0 38,71 1
12 12
Lisa Møller Andersen AMI F. VEJGÅRD
2005/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/WANESSA F. VEJGÅRD/CARANO
KAR 0 51,78 0 41,46 1
13 13
Charlotte Scharff WINCA ASK
2003/DV/CASIR ASK/WINCETT II/LAGANO
NFRK 0 46,73 4 33,12
14 14
Zelina Hulehøj DIRTY
1988/RL/DALHEIM/SCHIWA/SCHIWAGO
SIV 0 46,07 4 33,80
15 15
Glen Nielsen SHOW OFF (SOFUS)
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/FIANCÉ KIRA/DIADEM
RIC 0 48,16 4 34,89
16 16
Benedikte Skagge ANCORIANO Z
2003/ZA/ANDIAMO Z/CORIA/CORRADO I
SPR 0 50,57 4 36,33
17 17
Sofie Louise H Nielsen STIERNEHOLMS CASH FLOW
2006/LU/Campbell/Rinkenæs´ Czardas/Churchill
ØKR 0 50,13 4 37,26
18 18
Kirsten Bendix Grander L'AMOUR
2000/DV/ROBIN Z II/LAVITTA/LAGANO
NSR 0 48,56 4 37,91
19 19
Camilla Warming COFFEE QUEEN
2005/DV/CORRATUS/AFRICAN QUEEN/ALADDIN
NSPR 0 50,70 4 41,24
20 20
Sara B. Wilton SØNDERVANGS ANAKONDA
2004/DV/ASKARI/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
KRK 0 48,96 4 43,33
21 21
Charlotte Mørck Andersen CORDINO 28
2002/HO/COLMAN/NATALIE III/LENNON
SPR 0 51,07 8 45,95
22 22
Louise Petersen PARCAS
2002/DV/CASIR ASK/LYKKESHOLMS PARFAIT/LUCKY LIGHT
KAR 0 48,28 12 39,52
23 23
Josefine Voss Madsen ROSALINA
2006/DV/RICHMAN/COCONUT/CORLANDO
SAR 1 52,18
24 24
Sofie Louise H Nielsen STIERNEHOLM'S COOL CASH
2006/DV/Carson Ask/Rinkenæs' Chess/Churchill
ØKR 1 52,53
Thea Bach Madsen TOFTEGAARDS PLATINIQUE
2003/DV/HESLEGÅRD'S PLATIN/NO LIMIT XX (den)/PRINCE MAB XX (FR)
FUR 4 45,74
Katja Kristensen VISITEUSE
1993/LU/Diamant/Cliente De Luxe Xx/Honoured Guest Xx
MRK 4 46,89
Zelina Hulehøj KILCANNON CLOVER
1998/IRH/CLOVER BRIGADE/KYLE MAG/LAUGHTON'S FLIGHT
SIV 4 48,07
Lilianna Sørensen MY LAMBORGHINI GRAFTEBJERG
2001/DV/LANCIANO/VEMMETOFTE MIGNON/MICHELLINO
NVR 4 48,41
Cecilie May Lauridsen ORCHIDEE 140
1999/BL///
VOSK 4 48,86
Lone Linding CANNABIZ
2005/DV/CARSON ASK/DIAZ/DIADEM
SLRK 4 49,34
Iben Dinsen CHIQUITA
1998/LU/Casir Ask/Weltbaroness/Gay Baron Xx
NSR 4 49,57
Rebekka Lange ÆBLEDALENS ARAMIS
2001/KN/HEFAISTOS/FILINE CHRISTINELYST/XANTHOS
VOSK 4 50,06
Sabrine Sibbern CRELINE
2003/DV/CRELIDO/LA-LOU/LAVALLO
MØN 4 51,10
Signe Mathilde Pedersen COLOMBO 67
2003/HN/CONTENDRO I/LADY/LANDFUERST
SPR 4 51,33
Benedicte Glæsel ANNEMONE
2004/DV/ASTON/KAPRIOLE/CALANDO I
NSR 4 51,62
Charlotte Mørck Andersen TUKKER
2000/KW/NUMERO UNO/ODESSA/BURGGRAAF
SPR 4 51,90
Louise Serwin BLACK ACE
1994/DV/Racing Ace Xx/Lady Elaine/Allegro
RIC 4 51,97
Lisa Møller Andersen HEARTLAND PRYDSHOLM
2007/DV/Heartbeat/Frigóla Prydsholm/Lobster
KAR 4 51,97
Maria Bay Hansen CHAMØR
1998/DV/Solos Carex/Pascale/Lancier
ØRK 5 52,25
Iben Dinsen DYNAMITE NEW FIELD
2003/DV/CASIR ASK/MICHERELL AAGAARD/ASPIRANT
NSR 5 52,29
Michael Ertmann Henriksen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
VRCL 5 52,99
Hannah Herskind CLIFF YOUNG
2005/HO/CON AIR/N-QUEEN ROSE/QUANTUM
ØRK 5 54,10
John Tingberg ZIDANE
2004/KWPN/MONTREUX X-6301/SEMMY/HAARLEM
NSPR 5 54,21
Minko Zhelev Hristov SIMONE
2000/OL/GORM SØTTRUPGÅRD/SPIRE APPEAL XX (GB)/MAS MEDIA XX (GB)
NVR 5 55,79
Britt Renée Christensen LE' QUICK
2000/DV/Leendert/Quickie/A'Khan Z
RIC 6 56,25
Lisbeth Deleuran ASSIA FOLDAGER
2003/DV/AKINOS/ASTA FOLDAGER/ASTAIRE
OHR 6 59,54
Pernille Jarlkov LADIZ
2005/DV/LADAS/CADIZ/CARANO
KSR 8 48,06
Christina Skjoldorf Bjernå SELLERUPS RAMIRA
1998/DV/CALATO/RANDI/RASTELL
BAL 8 48,28
Sasha Jæger Nielsen MALLINGS SAVANNAH
2004/LU/Sæddings Eros/Tommelise/
KSRK 8 49,46
Jacob Scheel Lystrup BONIQUE
2006/KWPN/ULTIMO/DOMINIQUE/LE MEXICO
SLRK 8 49,93
Anja Lunn QUENTEL LINDELL
2006/DV/Quebec/Comfort/Come Back Ii
MØN 8 51,12
Laura Bannebjerg A-TACK (SWE)
2004/SWB/A-DUR/TAG-HEUER/BURGGRAAF
AAGS 8 51,53
Karina Thamdrup MAY WAY
2005/BL/LANDJONKER S/MALAJKA/MARAT
RIC 9 52,63
Cathrine Ibsen LOUGHNATOUSA INKSY
2003/IRH///
VOSK 9 52,85
Tanja Nygaard Batko ROSELUNDENS ABU
2002/DV/ABDULLAH/PARIKA/RICO
AAGS 9 53,66
Louise Serwin QUINA
2003/LH///
RIC 9 53,82
Julie Friis LÁ FREJ F.
2004/DV/Solos Landtinus/Freja/Calimero
KAR 9 55,16
Camilla Rosengaard STAR QUALITY
2002/DV/CARANO/SILVIA/RAIMONDO
SPR 10 57,08
Camilla Weidemann STOKBROENS FLORA
2003/DV/CARANO/VESTERMARK LAGINÉ/RESIDENT
HØS 11 63,42
Mathilde Kamstrup SUNSHINE
2000/HN/SUNLIGHT XX (GER)/DEICHGRAEFIN/DAVIGNON I
RIC 11 63,91
Henrik Lidsmoes SAIGON
1998/DV/SALVADOR/LANCÔME/LANDAU
SLRK 12 46,04
Nicka Normann Langholm VICKTOR
2002/KWPN/LARINO/GIEKE/ABLE ALBERT XX (GB)
GLK 12 48,08
Laura Bannebjerg RENFIELD TER SCHAATSPUTTE
2001/sBs/CHATMAN/JAVA ROUGE/BLEU BLANC ROUGE II
AAGS 12 49,94
Sarah Meisner Christensen OSAGERS TIBACCO
2007/DV/Baccarat Xx/Tirana/Carano
RVV 12 50,92
Nicholine T. Jensen WENAKTALIE
2003/KW/FARRINGTON/RENAKTALIE/WELT HIT II
KAR 12 64,41
Frank Torndyb PARIANDRO - A BASIC INTRICACY
2004/DV/LEANDRO/PARISAN - A BASIC INTUITION/SANDRO
SLRK 13 55,01
Caroline Agger-nielsen KROGÅRDENS SHEIK
2004/DV/LOBSTER/KROGÅRDENS FAVORIT/COME BACK II
SPR 13 69,90
Marie Schou L'AQUILIA
2005/HO/BØGEGÅRDENS APOLLO/MARSANNE/EXKURS
NVR 14 56,02
Gitte Stolling PELE'S MOONJAM
2000/DV/Heslegård´S Rubin/Fiancé Kira/Diadem
SPR 14 56,54
Anja Lunn LESIR LETH
2005/DV/LADAS/LETTI/LUCKY LIGHT
MØN 14 59,57
Janne Bach Falkenberg ATLANTIS B
2006/sBs/KARIOKA DEL FOLLEE/USED TO BE B/LANDARIS
SLR 14 75,31
Ronja Lissi Dam FRYDENBORGS LABAN
2002/DV/Bøgegårdens Lantano/Frydenborgs Clarinette/Churchill
GLK 17 70,24
Mia Eklund LINDGAARDENS CHÉRÍ
2005/DV/CARSON ASK/BATI/ROYAL Z II
KØR 18 72,46
John Tingberg GINFRA V.D. LINDEHOEVE
2006/AES/TWISTER/GITA/AKTION
NSPR 19 78,17
Maria Gaarddahl Korsbæk KUBRIANO LANGMOSE
2007/OL/KUBRICK XX/KASMIR LANGMOSE/UNION JACK
HOL 20 51,77
Oliver Skjøt IMPULS
1998/DR///
OHR 21 53,82
Katja Kristensen MARCUS
1998/DR///
MRK 22 72,97
Caroline Ahlefeldt Laurvig VOLSTRUPS CARLA
2005/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS CARTIA/CALATO
AAGS 22 75,03
Martin Dahlmann VALLØS LESTER
2005/DV/LANCELOT/WALDORA/WALDSTERN
BAR 24 47,72
Julie Henriksen ROBIN
1999/DR///
NSPR 25 69,39
Jannie Styrck Immerdal Brendstrup SECRET PROSPECT XX (DEN)
2000/XX/SECRET DESTINATION XX/PROSPECTS SAFIR XX(DEN)/WILD PROSPECT XX (USA)
SIV 27 79,03
Kitt Juul Hansen THETI TWILIGHT
2002/PI///
SYK 35 95,28
Kirsten Bendix Grander CORONADI IV M.
2005/DV/CORONADO/LOCILLA B./LOCARNO
NSR Udg.
Ida Grønne Leth DESPERADO VAN DE MALTAHOEVE
2003/BWP/UP CHIQUI/HUMBUG VAN DE MALTAHOEVE/JAZZ
SPR Udg.
Katja Kristensen TEIGEN
1991/LU/Lorbas/Tania/Marokko
MRK Udg.
Celina Schönemann - Paul CARMELITO 2
1996/HO/CASSINI I/LAUNE/COR DE LA BRYÈRE
KAR Udg.
Kristina Jakobsen ADRIANE
1999/DV/Andiamo/Ditte/Diamant
RSR4 Udg.
Christina Filtenborg Brandt PARNASSUS Z
2002/ZA/PARCO/TALASSA VAN HET SPARRENHOF/VOLTAIRE
UK Udg.
Pernille Hoff TWICE AS NICE Z
2002/ZA/Tornado/Herma/Grosso Z
UK Udg.
Gitte Stolling LAIOS
1993/DV/Leandro/Sylvia/Flamingo
SPR Udg.
Gitte Stolling COTE DOR
2002/HN/CONTENDRO I/LADY/LASTRO
SPR Opg.
Malene Christensen MAROTT'S GAY PAMUS
1998/PI/Patriot/Muska/Thor Bregnebjerg
SLRK Udg.