mar
2012
Fra 29-03-2012 til 01-04-2012 -
  • Spring
, Hest

L & M Mesterskaber spring 2012 (C)

Stævnenummer
Prop00018141

Propositioner godkendt

(Distrikt D10)

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30 63 51 60
fredericiarideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Bettina Reseke
Dommere
Bo Bak Andersen
Tilbage til klasseoversigt

12. LB1* Springning Heste B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 400 2: 300 3: 200 4: 150 5: 100

Dommere: Bettina Reseke, Bo Bak Andersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Laura Møller Christensen CARTAGO
1994/DV/LANCIER/CINDIE/CALIMERO
FRRK 0 42,21 0 27,58 1
1 1
Anne Forsberg Bøllingtoft COCO`S CALYPSO
1998/LU/Englyst Sherlock/Coco Chanel/Creuddyn Masterpiece
AGR 0 40,44 0 28,07 1
2 2
Natasha Moberg NITA LINDEBJERG
2001/DV/DIADEM/NANETTE LINDEBJERG/ANDIAMO
TPRK 0 46,29 0 28,93 1
3 3
Lise Dalsgaard SURPRISE
2002/NR/SHAQUILLA W/CHAREL/
SHR 0 45,92 0 31,15 1
4 4
Marie Louise Søgaard TROY-T
2000/KW/ZADOK/U.N./QUICK STAR
SPT 0 43,27 4 26,13
5 5
Linda Hansen LISZT
1992/LU///
DBR 0 42,88 4 27,29
6 6
Espen Christian Espensen TAARUPGAARDS RUBIN
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/TAARUPGAARDS TROJA/SOLOS LANDTINUS
SVKR 0 51,68 4 32,84
7 7
Kathrine Schmidt CATOU
2007/HO/CASALL/HARMONIE/ACORD II
TSC 0 44,28 4 35,07
8 8
Stephanie Ellen Fiskbæk RIXTA
2001/HN/ROMANTIC STAR/GRETTCHEN S/GRAF SPONECK
U 4 40,32
Katja Kristensen MARCUS
1998/DR///
MRK 4 41,83
Sarah Rodsted Larsen GRUBE'S CASSIONE
2005/DV/CASSINI II/LOVESTORY S/LUCKY LIGHT
BOR 4 44,21
Rikke Riknagel ACCOLITTO
2006/HO/ACODETTO I/BALLERINA/SILVESTER
SPR 4 44,22
Dorthe Gottlieb DOLORES
1998/DR/Sandros/Domali/Dozent1438
KOR 4 44,29
Maya Marquard Nielsen DIDEON
2004/HN/DRESSAGE ROYAL/WEISEL/WALT DISNEY I
VRK 4 44,34
Lotte Hjort Lomholt Z OP'S SEVEN UP
2004/DV/CRELIDO/SELINA/CASTRO
FRRK 4 45,94
Marie Louise Søgaard KOLBRIE PRINCE ROMEO
1999/NF/CARLO/ROSSUM´S ISABEL/KANTJE'S KORPORAAL
SPT 4 46,44
Svend Buch Juul CLEMENT
2007/KWPN/UPGRADE/RIANNE/AHORN
KOR 4 46,66
Svend Buch Juul HAMILTON
2007/BWP/UPSILON VAN DE HEFFINCK/QUINI/LIDO MINOTIERE
KOR 6 67,48
Kirstine Brunsgaard ØRSTEDSLUNDS LUCKY LADY
1998/DV/Lucky Light/Galabriel- Victoria/Locarno
RESR 8 38,62
Mette Urskov LEENDINA
2001/DV/LEENDERT/NINA/ITENS
FRRK 8 43,21
Svend Buch Juul B-ON DU SUD
2007/sBs/WUNDER BOY VAN DE ZUUTHOEVE/FITANE D/BIJOU DU TAILLAN
KOR 8 47,14
Kathrine Lundqvist Olesen FREYA HOLMKVIST
2005/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
SHR 8 47,92
Karina Stenmann Larsen BIRKELY'S AVIÓN
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BONNI SKOVBO/BØGEGÅRDENS CAPELLO
BIS 8 48,16
Katja Kristensen TEIGEN
1991/LU/Lorbas/Tania/Marokko
MRK 8 53,87
Maria Bjørnkjær Asferg CONCORD B
2007/LH///
SRS 10 65,41
Holger Lomholt Poulsen U.N
2001/DV/COME BACK II/CARRY/CASTOR
HDR 12 45,05
Tina Brun Mortensen GRACIA Z
1999/DR/Grosso Z/Jessy Bright Xx/Fayruz Xx
AAHR 15 70,46
Susanne Møller Christensen SAMLE-Z CASIZ
2006/DV/STOLZENBERG/KOBBERHOLMS CHILLI/CORNETTO
FRRK Opg.
Christina Iben Olsen CÉKENZO I
2002/DV/CASIR ASK/PERNILLE/BLUE HORS AGENT
NSR Opg.