maj
2013
Fra 03-05-2013 til 05-05-2013 -
  • Dressur
  • Spring
, Hest/Pony

Ballerup Rideklubs Distriktsstævne i spring og dressur (C)

Stævnenummer
Prop00019567

Propositioner godkendt

Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg

staevner@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

41. LB1* Springning Heste B4 (105 cm) kl. 15 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 400 DKK 2: 300 DKK 3: 200 DKK 4: 130 DKK 5: 130 DKK 6: 130 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Anders Svane Knudsen EGELUNDS BLIZZARD
2006/DV/BALOU DU ROUET/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
0 60,89 0 29,54 1
1 1
Søren Hansen CANDY
2003/HO/QUINAR/I-CALYPSE/CALYPSO II
0 70,93 0 29,72 1
2 2
Josephine Harrit LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
0 66,25 0 32,95 1
3 3
Josephine F. Pedersen TIGER LILLY
2008/DV/ULRICH Z/MOONLIGHT/HELENIKOS XX (IRE)
0 60,08 0 34,20 1
4 4
Søren Hansen NORA IV
1998/DR/Cash/D-Lucca/Lincoln
0 67,75 0 36,05 1
5 5
Katrine K. Kristiansen QUALITY KAKA
2007/HO/QUANTUM/TIVOLI/CANTURO
0 59,39 0 36,34 1
6 6
Birgitte Linnet CACAO
2007/LH///
0 66,94 0 40,25 1
7 7
Emilie Niebuhr PRETENDER
2004/LU/CARPENTER/ZULEIKA/LORD
0 69,05 0 40,65 1
8 8
Ulrich Gaarslev VIVIKA
2005/HO/CARINJO/OLIVIA III/KANUDOS XX
0 73,65 0 42,63 1
Lise Kjelstrup LUEGA LOVE
2007/DV/Lamont/Enghøjs Chanell/Camiros
0 70,07 4 30,41
Nanna Normann Olsen KONG'S MISS FINE
2000/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/RUMBA/RAMI
0 75,69 4 40,65
Ulrich Gaarslev LIQUEUR
2006/HO/LIMBUS/NIKITA IX/CALETTO I
0 68,19 4 41,58
Tana Brodersen BAILEY BLUE XX (DEN)
2007/XX/DEXTERITY XX (GB)/EAGLE RIVER XX (GB)/BRIEF TRUCE XX (USA)
0 58,37 4 28,43
Katja Kristensen TEIGEN
1991/LU/Lorbas/Tania/Marokko
4 56,44
Anika Mergen Hee DØRR'S ROYAL ZALUT
2005/DV/HIS HIGHNESS/ZAVANNAH/BLUE HORS WORLD CLASS
4 61,36
Camilla Weidemann STOKBROENS FLORA
2003/DV/CARANO/VESTERMARK LAGINÉ/RESIDENT
4 62,10
Sicha Bang Arnvig Hersdorf FLYING LOLITA
2003/DV/LOBSTER/FLYING DUTCH/CAVALET (CONQUEST M)
4 63,25
Emma Haugaard Hansen RUFFINO
1998/DR/Regazzoni/Rionorme Ii/Rio Branco
4 64,05
Lone Søgård LADY CASSINA
2002/DR/Cassini I/Fides/Coriolan
4 66,09
Sussan Jerichau AIRBORN
2005/KWPN/CONCORDE/TIRMATINE/FURORE
4 71,16
Michael Weisbjerg PAPAGENO HS
2006/DV/PAINTERS ROW XX/MADAME HS/MANTOVANI
4 75,42
emilie schwartz hansen MAGLEBJERGS MISS HEAVEN
1994/DR///
8 62,28
Mikala Andersen LACANO
2004/DV/ALJANO/LACABANA/LANCIER
8 63,15
Peter Lykke Svendsen EGELUNDS GINNIE MAE
2008/DV/LORD Z/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
8 63,37
Emma Skjold Munkesø ARTHUR
2004/GHH/Arcus 22/Laura/Lord Calidos
8 66,45
Christina Boel KJÆRHOLM'S MATHIEÚ
2003/DV/MICHELLINO/KJÆRHOLMS NAKITA/LIMELIGHT
16 65,77
Katja Kristensen MARCUS
1998/DR///
16 67,86
Jan Schultz Jørgensen ASK 4 ME
2005/DV/CARSON ASK/DON'T COME BACK 4 MORE/COME BACK II
19 104,70
Annika Christiansen TIËSTO
2003/LH///
22 102,98
Ulrich Gaarslev GREENHEART
2001/DR/Calando I/Cortina Ii/Lord
23 120,90