aug
2013
Fra 03-08-2013 til 04-08-2013 -
  • Spring
, Pony

SLR's C-stævne i spring med Distriktsmesterskab for ponyhold (C)

Stævnenummer
Prop00019736

Propositioner godkendt

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Rikke Louise Kjær Knudsen
50705770
spring@slangerup-lynge-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

1. LB1* Springning Ponyer B4 (85/75/65 cm) (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
22
Antal placeringer:
6

Dommere: Jannick Holm, Per Krohn, Marie-Louise Elming

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Amanda Alice Bird Mai TARZAN
2001/LH///
EGE 0 44,71 0 27,67 1
1 1
Nicoline Szymanski Vermundsen TRANHOLMS CHILANO
2004/SP/MONDAY'S MOSCAN/CHILI HOT/
HVR 0 44,39 0 27,86 1
2 2
Liva Karlshøj Julegaard WEST SIDE SWEET BABATI
1999/SP///
NVR 0 47,23 0 28,07 1
3 3
Josefine Bomholtz DAISY'S DELIGHT
2002/LU/HESTEKLEWA WILD DONOVAN/DAISY/
STRK 0 48,30 0 29,39 1
4 4
Emma Hanberg PANTANI
1998/LU/PAL OX/ØXENHOLM DANCING QUEEN/RORY RUADH
OHR 0 47,14 0 31,50 1
5 5
Annika Dyhr Andreasen LYNETTE SØBLINK
2006/LU/Elmholts Raket/Fie/Astara Ox
SLR 0 51,64 0 36,67 1
6 6
Louise Rye Svendsen DRAMBUIE 9
2006/RP/DORNIK B/TESSA/TILL THE CHAMP
NSR Udg.
Julie Bæk Nielsen SHEROC HØJGÅRD
2003/PI/SOUL CHARFILO/SHERINA TOBIANO/LAREDO PICASSO
SLR 4 58,35
Anna Victoria Weilsby JEFFIE CARWYN
2005/DR/Machno Carwyn//
NSR 0 45,97 6 53,30
Julie Müller SISSI.DK TENTO
1999/DR///
HIS 0 53,06 4 36,25
Trine Ekberg Larsen OZZY
2005/DR///
KAR 4 45,57
Amalie König KAMIRA
2005/LH///
FUR 0 48,82 4 31,44
Sara Kröll Andersen PRÆSTEMARKENS MAHOGNI
1996/SP/Mac Geyver/Præstemarkens Wirbelwind/Wolferhoeve'S Wendro
HHR 0 48,42 4 28,95
Rebekka Rudolph PRINS
2003/LH///
HKR 8 55,21
Michelle Tiedebøhl STORM
1996/DR///
ØKR 0 48,97 4 45,49
Sofie Fredslund ROMEO'S HIT MAN
2007/NF/RONALD/TAZET AF DAMAGERGÅRD/MALIBU II
ALS 4 44,81
Jennifer Gobert Lorentzen AL CAPONE DM
2008/LU/ATLAS STENGAARD/MISTERY DANCER/HORSEMOSENS NAVARONE
OHR 4 48,34
Amira Maria Esati SAXO HØJGÅRD
2005/PI/SAFARI HØJGÅRD/BOCCIA/BROADWAY
ARK 4 53,91
Mathilde Klostermann WESTERVELD'S WINSTON
2000/NF/CORSO/WESTERVELD'S VALENTINE/VALENTINO
KAR 0 51,05 0 37,06 1
Mikkeline Gransøe BØGELUNDS SHAKIRA
2002/NF/Stackarps Dayton/Odbjergs Isabell/Anydale Martien
GEK 0 46,08 4 29,26
Liv Wedervang NYGAARDS BECKHAM
2006/LU/HEDEHUSETS CHAN-ROA/NYGÅRDS ÉTOILE/MARRONDALES MOSCAN
KAR 4 50,39
Chelina Bonne RUN SUE Z
2006/LU/ULRICH Z/TÅGERUPS RUN ABOUT SUE/
HIS 4 48,72