maj
2013
Fra 31-05-2013 til 02-06-2013 -
  • Spring
, Pony

Billund Sportsrideklub's C-stævne i springning for ponyer med SJM hold (C)

Stævnenummer
Prop00019825

Slettet

Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet

Billund Sportsrideklub
20972166
hanne@fk-traad.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen
Tilbage til klasseoversigt

1. LB2** Springning Ponyer B3 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B3 (SVH 1)

Antal starter:
29
Antal placeringer:
8

Dommere: Jette Bach, Erling E. Simonsen, Vivi Grav Hansen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Stevald Kim Bøje Nielsen FELIXGÅRDS CHANTA
1994/DR///
BOR 0 50,91 0 30,96 1
1 1
Nathalie Eckhoff Zitz BREITLING
2001/RP/HALIFAX/PIA/KAISERJAEGER XX (GER)
AGR 0 54,70 0 33,67 1
2 2
Lea Katrine Olesen SGS FERRARI
2002/DR///
FRRK 0 55,24 0 33,77 1
3 3
Johanne Krogh Bendixen ENGGÅRDENS CONRAD
2006/NF/Corso/Lillehøjs Milia/Malibu Ii
KÆGR 0 52,83 0 34,38 1
4 4
Jeanette Brødsgaard Thomsen AMIGO CITRUS
2003/WE/AMIGO QUINCY/AMIGO QUEBEC/BAVIAN
BSR 0 58,28 0 35,16 1
5 5
Julie Holmslykke Engelbæk SARA
2001/LU/CWMCLAIS PRINCE/PERNILLE/
GRR4 0 51,93 0 36,00 1
6 6
Nikoline Carlsen DOLF
2005/LH///
HJRK 0 59,14 0 37,03 1
7 7
Isabell Jepsen SPEEDY GONZALES
1997/LH///
NÅR 0 53,48 0 37,08 1
8 8
Andrea Heldorf Fredskild BJERREGÅRDS XENOX
2006/WE/CENNEN SCHUBERT/BJERREGÅRDS MATRIX/MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS)
GLAR Udg.
Laura Sille Olesen SKOVENGENS SIR BAILEY
2004/DR///
FRRK 1 69,75
Stevald Kim Bøje Nielsen TOFTEGÅRDENS KIMBO
1994/DR///
BOR Udg.
Signe Holm Hansen NEPAL
2000/BL///
RESR 4 68,26
Mette Serup BELLA
1998/LH///
BIS 0 58,09 0 38,20 1
Maria Nørregaard Langhoff BAKKEGAARDENS MUFASA
1998/WE/Møllegaards Sputnik/Skovsgaards Anja/Chirk Fulmar
HDR 0 46,62 4 33,52 1
Nicoline Abildgaard Funke Bang DITTE
1989/SP/CAMBUSARD X/THERESE/DALGÅRDS WEST-BOY
BOR 0 47,98 4 30,25 1
Laura Egholm Andersen TONKA
2002/LH///
VBR Udg.
Malene Mên Vitting Lassen MOSEGÅRDENS PAULA
2006/CO/HEDEHUSETS CHAN-ROA/PETRINE/SKATHOLM BIG CHIEF
BOR 4 58,32
Michelle Krygermeier ELMHOLTS DUELL
1996/SP/Bavian/Elmholts Diane/
BIS Udg.
Andrea Heldorf Fredskild FAY-H
2003/NF/CORSO/ANOUK-H/VALENTINO
GLAR 8 68,43
Signe Holm Hansen INDRA
1996/BL///
RESR 6 75,68
Michelle Påhlson Lauridsen RED SHARINJA-LI
2005/OX/SAAM-A-LI OX/RED SHEBA OX/PACIK OX
EOR 21 87,47
Julie Sander Danielsen CLYDE LE CHARMEUR
2003/LH///
BIS 20 96,96
Cecilie Nør-jensen MONTELINO
2003/LH///
TØRK Udg.
Victoria Korfitz Christensen GAMMELBYS LAGUNA
2008/DV/HEARTBEAT/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
BOR 6 74,00
Katrine Lind BOMGAARDENS ANDIAMO
2005/SP/ANTARIO N/BOMGAARDENS BONITA/BONANSA
GRK 0 49,62 8 34,75 1
Tilde Toft SKY JUMPER
2004/LH///
BIS 4 52,22
Malou Fæster Lundby BUSTER
1999/BL///
VJR Udg.
Julie G. Jørgensen EASY BOY
1998/BL///
BIS Udg.
Cecilie Nør-jensen WATCH ME
2004/AES/SALUTE/FAYENCE/FAVORIT
TØRK Udg.