sep
2013
Fra 06-09-2013 til 08-09-2013 -
  • Dressur
, Hest

Dressur - landsstævne v. Eliteskue (B)

Stævnenummer
Prop00019850

Propositioner godkendt

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. Prix St. George Heste (B)

Dressur: Prix St. George Heste (SVH 5)

Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Dommer H Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Anette Ejlersgaard DEEP LOVE
2006/HN/Depardieu/Donata K/Donnerhall
BRRK 69,737 76,842 71,053 72,588 3
1 1
Lene Ejby Christiansen KJÆRHOLM'S ABUTSIAQ
2004/DV/MICHELLINO/KJÆRHOLMS NAKITA/LIMELIGHT
ÅSNR 72,368 71,316 73,158 72,325 3
2 2
Dorthe Sjøbeck Hoeck SØBAKKEHUS KAMILJA
2005/DV/MILAN/KHIWA L/KAWANGO
NÅR 69,737 69,474 70,000 69,825 3
3 3
Anna Blomgren N.O.H.'S DAIJOUBO
2006/DV/DADDY COOL/N.O.H.'S BLINDA (BLINDA)/PICANDT
BRRK 70,526 69,474 68,158 69,386 3
4 4
Jens Kristian Østergaard UNO
2001/KW/OLIVI/IRENE/NOOITGEDACHT
HRV 67,895 69,737 65,526 67,763 3
5 5
Betina Jæger Jensen FINDUS B.
2005/OL/FIGARO/TEQUILLA B./TIBERIAS
AAHR 66,316 68,158 67,368 67,368 3
6 6
Emilie Kristine Brix GINGER
2004/HN/GRAND CRU/SHARLENE/SHERLOCK HOLMES
SHR 64,737 66,842 60,263 64,035 1
Gitte Mors Burgaard WINGMAN
2003/KW/GOODTIMES/MARLA/GENTLEMAN
HDR 63,947 63,947 60,789 63,026 1
Michelle Moeslund MELLEMHAVES COPPERFIELD
2002/DV/BØGELYS CAMARO/FINESS/FRÜHLING
KSRK 66,053 65,263 63,421 65 2
Line Hermann Hass WESTERGÅRDENS TARSAN
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/TABITA/LUCKY LIGHT
HGR 64,737 64,737 60,789 63,509 1
Andreas Larsen DYNAMITE HIT V.
2004/DV/DIAMOND HIT/PARODIE/PIK BUBE I
FVR 65,526 62,368 63,684 63,947 1
Nana Berg Christensen LINUS
2003/HO/LORENTIN I/DORLE IV/LITERAT
RMØ 66,316 64,211 64,474 65,044 2
Sofie Andresén Rasmussen UNO C.
2001/DR/Gribaldi/Jesselina Peternella/Pion
FVR 66,316 64,474 63,421 64,737 1
Mette Riisager DON FRODO
2003/LH///
SSRK 66,842 68,158 65,789 66,93 2
Lene Hoberg TOFTEHØJS MALAY
2003/DV/Latimer/Maya/Heslegård´S Meyer
SPR 0
Karen Sylvest Hansen JOKER (JUGLANS NIGRA)
2004/DV/BLUE HORS ROMANOV/LIZA MINELLI/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
KOOR 61,053 57,632 58,158 59,035
Margit Ørum FREEDOM
2004/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/REGATTA/RAGAZZO
ROM 65,263 67,632 62,632 65,263 2
Mette Sørensen CAMPAO
2002/DV/CARANO/CHANTAL/COLUMBUS XX (GER)
NÅR 65,526 66,842 63,158 65,263 2
Celine Boddum Clausen SAN RABINO
2002/HN/SANDRO HIT/REBECCA/RABINO
HRV 65,263 66,053 64,211 65,263 2
Carina Cassøe Krüth FREIGRAFF AF HVARRE
2005/OL/FÜRSTENDONNER AF HVARRE/ULINE AF HVARRE/ULTIMO AF HVARRE
DDHS 65,263 62,632 62,895 63,64 1
Tanja Henningsen HERKULES SKOVGAARD
1998/DV/Hector/Paola/Royal Z Ii
TEB 62,895 62,368 60,789 62,105
Christina Blicher Goth MISHELING
1999/DV/Michellino/Bine/Weltstar
TSC 63,158 61,053 61,579 62,018
Randi B. Christensen CYPRES
2003/DV/CRELIDO/REGIE/RESIDENT
GRR4 62,105 64,474 60,526 62,412
Regitse Rubæk ROMINA-ALSIDIG
2006/DV/Rosevelt/Lizette-Alsidig/Solos Landwind
DAR 62,895 61,316 58,947 61,096