jun
2013
Fra 06-06-2013 til 09-06-2013 -
  • Dressur
  • Para dressur
, Hest

Broholm - DM Dressur, Para-dressur, DRF U25, 2. kval. Bundgaard Byg (A)

Stævnenummer
Prop00019964

Propositioner godkendt

Broholm Rideklub (Distrikt D07)
Strandstien 8
5874 Hesselager

Kontakt inden stævnet

Lene Mikkelsen
22 83 39 77
lene-mikkelsen@live.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

10. Intermediaire 1 - Bundgård Byg Cup (A)

Dressur: UDGÅET 1/1 2015 - Intermediaire 1 Heste (SVH 5)

Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Andreas Helgstrand POLKA HIT NEXEN
2002/DV/SANDRO HIT/POLKA NEXEN/TEMPLE WIND XX
BRRK 72,368 73,158 76,842 74,123 3
1 1
Allan Skov Christensen WALK OF LIFE
2000/HN/WOLKENTANZ II/PIA/PICARD
HER 67,632 75,526 73,421 72,237 3
2 2
Michala Damm - Frydenberg HESLEGÅRD'S RISMON
2005/DV/HESLEGÅRD'S RUBIN/HESLEGÅRD'S LUNA/HESLEGÅRD'S LOUIS
HGS 70,000 71,579 71,316 71,053 3
3 3
Anna Blomgren DE NOIR
2000/DR/De Niro/Maharani/Matcho Aa
BRRK 70,000 70,789 70,263 70,395 3
4 4
Mai Tofte Olesen RUSTIQUE
2002/DV/HESLEGÅRD'S RUBIN/WIBI H./MIDT-WEST IBI-LIGHT
SPR 67,895 71,316 70,526 69,956 3
5 5
Karina Madsen WINNETOU
2002/SAR/WERENFELS/OLIVIA/DURALIN I 1383
RST 61,053 61,579 62,895 61,974
Monnica Pfingstl SANDBÆKS FLORESTAN
2004/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/SANDBÆK´S DON-AMI/BLUE HORS DON SCHUFRO
FVR 65,000 62,632 66,579 64,825 1
Jim Rasmussen DONNA CHIEMENA
2002/HN/DONATELLI/RUBINIA/RUBINSTEIN I
HRB 67,105 65,526 68,684 67,193 3
Kenneth Damgaard JUVEL
1999/DV/A JUNGLE PRINCE/GABOCA/PURIOSO
VIR 63,158 65,000 70,526 66,272 2
Maria Anita Andersen REBELLE
2004/OLD/BLUE HORS DON SCHUFRO/RENOMEÉ/REGAZZONI
BIS 68,421 67,105 72,368 69,386 3
Mette Hviid Schultz DAWINA 25
1997/DR/Dinard L/Poulette/Porter
KOR 62,632 61,053 63,947 62,544
Julie Lindgren-Christensen ROBERTO
2002/HN/WALT DISNEY I/RUBINA LANGKJÆRGAARD/RUBINSTEIN I
SPR 62,895 64,737 65,789 64,561 1
Maik Kohlschmidt ALABAMA
2002/HN/ALABASTER/CECILIA/CRAZY CLASSIC
BIS 65,263 63,947 68,421 65,921 2
Andrea Woodard BUTLER
2003/OLD/ROYAL DIAMOND/SOROYA/BLUE HORS DON SCHUFRO
BRRK 63,421 67,895 63,421 64,956 1
Anna Rex Wittig LANDINI CAPIZET
1999/DV/Solos Landtinus/Lizette Capitol/Lord-Capitol
SAO 62,368 62,632 65,789 63,684 1
Nicoline Graff SANDAGERGÅRDS LORENTINO
2004/DV/LORENTIN I/LUCKY ALFARVAD/ARIZONA ALFARVAD
ERK 66,053 64,211 65,000 65,219 2
Michala Damm - Frydenberg HESLEGÅRD'S ROBERT
2001/DV/HESLEGÅRD'S RUBIN/HESLEGÅRDS LINDA/LANDAU
HGS 67,105 67,105 66,053 66,842 2