sep
2013
Fra 13-09-2013 til 15-09-2013 -
  • Spring
, Hest

Distriktsstævne m/klubklasser springning (C)

Stævnenummer
Prop00020776

Propositioner godkendt

Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Per Nielsen
Tilbage til klasseoversigt

2. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Antal starter:
37
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 400 2: 300 3: 250 4: 200 5: 150 6: 150

Dommere: Jannick Holm, Per Nielsen, Finn Soelberg

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Mille Bisgaard-Maarup VOLSTRUPS CODY
2006/DV/CARLOS DZ/CIRKELINE/CORLANDO
HIS 0 50,59 0 38,74 1
1 1
Ulrich Trolle MATINIQUE
2006/HO/QUIDAM DE REVEL/COME ON CAVALLINA/COME ON
SPR 0 49,89 0 39,66 1
2 2
Caroline Bundgaard LOVERBOY
1993/DR/Fedor/Irnita/Nimmerdor
CSC 0 47,17 0 40,45 1
3 3
Ulrich Trolle BRAVEHEART
2008/DV/HEARTBEAT/STENAGERS CONSTANCE/CONTINUE
SPR 0 52,02 0 42,35 1
4 4
Sarah Møller Pedersen GELARINO
2007/FWB/LARINO/APRIL'S SURPRISE/STANFORD
SPR 0 52,29 0 43,01 1
5 5
Michael Brandt COME ON
2005/DV/CORONADO/RENETTA/ROYAL Z II
SPR 0 59,18 0 46,11 1
7 7
Kartni Nielsen ENZO
2004/LH///
RIC 0 51,67 0 48,31 1
8 8
Mie S. Rasmussen UMANI
2001/DR/French Buffet Xx/Lotte/Zep
HIS 0 47,71 4 41,40 1
9 9
Katarina Kai CORONA
2001/LU/Casir Ask/Dark Passion/Artaxerxes (Seehof)
RIC 0 54,07 4 42,29 1
10 10
Laura Bækgaard LUIS B
2007/OS/LAZIO/BLANDORA/NURZEUS
SPR 0 50,12 4 44,15 1
11 11
Zophia Damsgaard LILOUE DE L'OFFICIER
2005/HO/LASINO/HUSKY/ACORD II
NSR Udg.
Sarah Møller Pedersen DA VINCI
2008/KWPN/NUMERO UNO/PLATINA/DROSSAN
SPR 4 56,70
Thomas Dresler PARNASSUS Z
2002/DR/Parco/Talassa Van Het Sparrenhof/Voltaire
SPR 0 51,15 Udg.
Charlotte Mørck Andersen CORDINO 28
2002/HO/Colman/Natalie Iii/Lennon
SPR 8 49,28
Camilla Als Horn COROLA
2004/DV/Coronado Ii/Linett/Limelight
BAL Udg.
Katja Kristensen MARCUS
1998/DR///
MRK 8 48,64
Louise Thorsen Reimann FABRIX D'ASTI
2006/DV/Corratus/Fabrix Miss Adelight/Leo-Light
RKV 4 51,11
Amber Milner ZIMBABWE
2004/BL/BALILO/QUILHA/XUMACO
NSR 0 50,81 21 71,38 1
Amanda Bjerrum Schjørmann CROWN OF DENMARK Z
2005/DR/Crown Z/Baluga/Ziwago
GEK 8 48,28
Stefanie Hammel MISS FIGHT
2005/LH///
TUS 8 50,48
Line Lehnshøj LUDVIGSMINDES BELLA
2006/DV/Lancelot/Gay Pilita/Gay Baron Xx
AAGS 9 66,81
Mille Bisgaard-Maarup TIRS TWIN
2004/DV/Chico´S Boy/Lacosta/Lucky Light
HIS 4 61,59
Sarah Meisner Christensen OSAGERS PARIANDRO
2006/DV/Leandro/Parisan - A Basic Intuition/Sandro
RVV 4 48,87
Camilla Skøtt MAC CLEVELAND
2004/DV/CHURCHILL/MARGARET/LANDO
AAGS 4 48,29
Desiree Kruuse Larsen LEGEND
2005/HO/Calido I/Ofelia L/Julio Mariner Xx (Gb)
GLK 4 63,40
Louise Woss Sigerslev MELISA LANGAGER
2001/DV/Loran/Gøngehusfarmen Lady Mable/Prince Mab Xx (Fr)
BAR Udg.
Catharina Blach DAILLANT
2008/KWPN/VAILLANT/ZSA ZSA/NABAB DE REVE
NSR 8 44,71
Sussan Jerichau AIRBORN
2005/KWPN/CONCORDE/TIRMATINE/FURORE
SPR 4 50,01
Louise Thorsen Reimann KATRINELYSTS WONDER
2004/DV/Willemoes/Nota Bene/Newtime
RKV 0 48,62 Udg.
Amber Milner AMARETTO
2000/DR/Darco/Cruisings Rose/Cruising
NSR 4 52,56
Amanda Gether Lund UDO
2001/DR/Hamlet/Ilanka/Casanova
GEK 4 59,76
Katja Kristensen VISITEUSE
1993/LU/Diamant/Cliente De Luxe Xx/Honoured Guest Xx
MRK 0 47,42 4 51,01 1
Rasmine Laudrup LEOPOLD
2002/DV/USKUDAR DES MALAIS/LEZETA/GUIDAM
NSR 4 49,40
Mille Bisgaard-Maarup TIRS PRIDE
2007/DV/CARDENTO/TIRSVÆLDS QUITE PRETTY/QUITE EASY
HIS 4 47,96
Charlotte Mørck Andersen TUKKER
2000/DR/It´S Morado/Milinda/Hamlet
SPR 4 51,10
Peter Lykke Svendsen UNO VAN DE ZUUTHOEVE
2004/sBs/WUNDER BOY VAN DE ZUUTHOEVE/BABETTE VAN DE ZUUTHOEVE/LANCIER
BAR 4 52,56
Nanna Ellefsen JAKO´S LAVISH
2000/DV/LEANDRO/BIANCA PRYDSHOLM/MAGO XX
GEK 8 53,41