jan
2014
Fra 17-01-2014 til 19-01-2014 -
  • Spring
, Hest/Pony

HIS spring for hest med showklasser for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00021494

Propositioner godkendt

Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
26823833
sb@hillerodsportsrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. MB2** Springning Heste (130 cm) B4 (C)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B4 (SVH 3)

Antal starter:
24
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 170 DKK 5: 170 DKK 6: 170 DKK

Dommere: Pernille Winzentsen, Christian Eilschou Holm, Tom Nielsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Frederikke Strøm ZELINI
2003/LU/CARANO/ALITCHE/
HIS 0 47,35 0 28,08 1
1 1
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 0 48,58 0 31,16 1
2 2
Isabel Jasmin Kristoffersen GØRKLINTGÅRDS LAKE PLACID
2002/DV/LANCIANO/MITZI/FERRO
SPR 0 49,62 0 31,29 1
3 3
Rasmus Krebs Manniche CASCADE
2004/HO/CORRADO I/ISABELL 34/ACORD II
SPR 0 49,97 0 34,64 1
4 4
Anja Kit Andersen CASTAWAY
2003/DV/CARANO/LABINA-HØM/SOLOS LANDWIND
KRK 0 46,00 4 32,87
5 5
Katharina Løvstad-Gebauer CLIFF YOUNG
2005/HO/CON AIR/N-QUEEN ROSE/QUANTUM
NSR 0 53,77 4 34,33
6 6
Peter Lykke Svendsen NYKILDEGÅRDS LA-CHRIS
2004/DR///
BAR 0 50,09 8 29,61
7 7
Charlotte Engdal Pedersen CALIBRO
2006/DV/Cardento/Chantell/Come Back Ii
SPR 0 51,25 8 35,03
Melissa Fobian COLETTE B
1996/HE/CRUISE MISSILE/FRÄNZI/FLAMBEAU
ØRK 0 48,48 8 35,12
Louise Søgaard FIRST KNIGHT
2002/DV/FIGARO/LUNA/LUCKY LIGHT
KAR 1 54,38
Christina Lindegaard Jørgensen BEIJING
2006/KWPN/VITTORIO/ALICANTE Z/LEUTHEN I
SRCS 4 45,66
Katja Kristensen VISITEUSE
1993/LU/DIAMANT/CLIENTE DE LUXE XX/HONOURED GUEST XX (GB)
MRK 4 46,25
Lilianna Sørensen MY LAMBORGHINI GRAFTEBJERG
2001/DV/LANCIANO/VEMMETOFTE MIGNON/MICHELLINO
NVR 4 49,03
Signe Mathilde Pedersen COLOMBO 67
2003/HN/CONTENDRO I/LADY/LANDFUERST
SPR 4 50,33
Nicklas B. Jensen DÜVALLIE
1996/DV/Lucky Light/Dranella/Picasso
HIS 4 51,16
Lejse V. Bramminge CADDIE
2002/DV/CASIR ASK/TREASURE TVEDBO/LOBSTER
HIS 4 53,30
Maria Stage STALD KÖNIG'S MODESTY
2005/DV/Carson Ask/Midnights Madeleine/Dolomit
SPR 8 42,87
Caroline Bundgaard UNICORN CHOISE
2003/GHH/CORRADO II/KOUDALENS LUNES/LOGAN
CSC 8 46,27
Lejse V. Bramminge CASCADA 33
2005/HO/CONTACT ME/FIRE GIRL/CALVIN
HIS 8 47,90
Sebastian Olesen CHABLIS
2005/IRH/BALLINTOGHER LEO/BEECHFIELD ERKINDALE/COLOURFIELD XX
VÆR 8 48,38
Anja Lunn LILLEVANGS GAIA
2007/DV/QUIDAM'S RUBIN/GUSTA/KILIAN
MØN 12 52,90
Camilla Vincents FRUTRILLO V/D R&N STABLES
2005/BWP/UTRILLO VAN DE HEFFINCK/UNO/ATHLET Z
NSR 26 92,16
Desiree Kruuse Larsen LEGEND
2005/HO/CALIDO I/OFELIA L/JULIO MARINER XX (GB)
GLK Udg.
Tina Dufour CARLTON HOMEBOY
2004/IRH///
SPR Udg.