maj
2014
Fra 02-05-2014 til 04-05-2014 -
  • Dressur
  • Spring
, Hest

Brande Sportsrideklub Hest dressur og spring (C)

Stævnenummer
Prop00021728

Propositioner godkendt

Brande Sportsrideklub (Distrikt D11)
Nordlundvej 53
7330 Brande

Kontakt inden stævnet

Inga Alstrup
27572795
staevne@brandesportsrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

43. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
38
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 350 2: 300 3: 250 4: 150 5: 120 6: 120

Dommere: Bjarne Nikolajsen, Bo Bak Andersen, Tage Christensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Nanna Josephine Grovn AB'S CLASSIC LANE
2008/DV/LADAS/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
LLRK 0 53,05 0 26,92 1
1 1
Simone Recht HOPE
2007/DV/Heartbeat/Randi/Royal Z I
BSR 0 59,97 0 27,59 1
2 2
Henriette Dalholm JEDI SØNDERGÅRD
2004/FR/MISTRAL/JENKA SØNDERGÅRD/SEBASTIAN SKOVAGERHØJ
BSR 0 54,64 0 27,63 1
3 3
Christina Grønbjerg Jensen CAYMAN KILEN
2003/DV/Carano/Guldtop Kilen/Dorpas X
GRK 0 53,91 0 27,89 1
4 4
Zelina Hulehøj QUEEN CANZANI
2009/LH///
RIRI 0 56,91 0 28,80 1
5 5
Louise Høj HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
BSR 0 54,87 0 31,55 1
6 6
Karina Korsgaard MOSEGAARDENS AMADEUS
1994/DR///
GRRK 0 52,41 4 29,07
7 7
Karina Stenmann Larsen FREYA
2005/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/WINDE/MAJOR DE LA COUR
BIS 0 53,75 4 30,76
8 8
Sarah Mikkelsen CON DE DOR
2004/OS/CONVERTER/ALISA/ALDATUS Z
ØOR 4 46,99
9 9
Anita Stegmann Lomholt Poulsen CAPACITY CADARCO
2001/DV/Darco/Calypsa/Calypso I
HDR 4 52,07
10 10
Joséphine Amalie Stranges WHY NOT S
2006/HO/CASALL/CASABLANCA S/CASSINI I
UK 4 53,02
11 11
Maria Mols Jakobsen EL-PASO
2007/ZFDP/CHARON Z/ERVITTA/RHEINSBERG
GRK 4 53,55
Gitte Jokumsen CLAUDIUS
2003/DR///
AOR 4 54,39
Chalotte H. Linding FIGHTER
2004/DV/SPANGGAARDS FELLINI/SPANGGÅRD S YAEL/ROYAL Z I
AARK 4 55,36
Victoria Dahlerup COME UP 2
2007/HN/CONTENDRO I/COME FOR ONE/COME ON
BSR 4 55,66
Marie Witt Poulsen HEDENS DON
2004/LU/Lionell/Hedens Dominice/Cavalet (conquest M)
ROM 4 56,57
Nadia Dahl TM QUEENSTOWN
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/PERFORMANCE QUEEN STAR/QUICK STAR
HOSK 4 57,60
Jeanet Glud Jørgensen BOCANTO
2008/HO/CANTO/EILEEN/ALCATRAZ
BIS 4 57,75
Herle Klinge Rønnest DIJLANDO
2008/KWPN/SYDNEY/TOMLOW/KENNEDY
BDR 4 58,93
Martin Brøndum Ø. Jensen ULANO
2001/KWPN/CELANO/PURISE/KOJAK
VRK 4 59,39
Hans Christian Grønbjerg Pedersen COPA CABANA
2008/DV/CARSON ASK/CAMELIA/CAPE TOWN S.
GRK 5 60,31
Celina Bay Hansen APPLE JACK A KILA
2005/PI/Big Ben A Kila/Queen/Make My Day
IRK 5 61,13
Martin Bundgaard LAMBORGHINI B
2008/GHH/CASSINI II/GISELLE II/CALANDO I
HER 5 62,56
Celine Holst Christensen COR-Z CASIZ
2003/DV/Casir Ask/Kobberholms Chilli/Cornetto
BIS 8 47,20
Benjamin Grav A. Hansen CONSENSO
2008/HO/CON AIR/PANDORA III/ALOUBE Z
VRK 8 59,95
Michelle Isabella Valkær DRUDGAARDENS CEFIR
2005/DV/Casir Ask/Godthaabs Grafitti/Bonsoir
SHR 8 73,39
Lise Grønbjerg Uhre Larsen CORNELIA HØJBO
2004/DV/Come Back Ii/Sophia/Michellino
GRK 9 78,33
Line Bjerg Iversen TARONJA
1998/DV/Come Back Ii/Taroyla/Royal Z Ii
BSR 10 67,47
Mathilde Putman VOLSTRUPS CARLA
2005/DV/Churchill/Volstrups Cartia/Calato
BOR 12 49,15
Karin Dooleweerdt LINDOS D
2003/DV/Libertino S/Moonlight/Midt-West Ibi-Light
RTG 12 51,50
Jacob Lauridsen GUCCI
2007/DV/CARSON ASK/LE-CASI/LEENDERT
IRK 12 73,22
Jan Dahl KRAGBECH´S CAMARQUE
2004/DV/Cape Town S./Bjergmoses Corvette/Come Back Ii
HOSK 16 55,69
Anita Mark Sørensen KIRKEBYGAARDS CORONA
2007/DV/CORONET ASK/ZETA/CHURCHILL
ROM 18 81,38
Sara Korsholm HYGGEBO'S LISETTA
2004/DV/Crelido/Hyggebo´S Felea/Royal Z I
EOR 22 82,51
Jacob Lauridsen BB
2008/LU/HEARTBEAT/GRAN-DUR/A-DUR
IRK Opg.
Jacob Lauridsen THEEROOS
2000/DR/Corlando/Jasmijn/Athlet Z
IRK Opg.
Camilla Lærke Stubberup CAYENNE
2001/DV/CAJUS/JOY BENTZ/GARCON XX
AAR Udg.
Simone Holst Christensen LYKKESBORGS RHODE ISLAND
2005/DV/CAPE TOWN S./LYKKESBORGS ROMANTICA/CARANO
SHR Opg.