maj
2014
Fra 23-05-2014 til 25-05-2014 -
  • Spring
, Hest

SHR C-stævne Spring (C)

Stævnenummer
Prop00022040

Propositioner godkendt

Sdr. Hygum Rideklub (Distrikt D08)
Holmvej 2 A
6630 Rødding

Kontakt inden stævnet

Anette Rasmussen
22775500
finras3@sfinnemann.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

8. LB1* Springning Heste (105 cm) B3 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B3 (SVH 1)

Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 400 DKK 2: 300 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK

Dommere: Jytte Langschwager, Søren Milert Vestergaard, Pia Bøge Petersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Sarah Mikkelsen CON DE DOR
2004/OS/CONVERTER/ALISA/ALDATUS Z
ØOR 0 68,26 0 32,96 1
1 1
Marco Albert Jensen LANTI Z
1999/DV/Solos Landtinus/Zarina/Zalmeco
ØOR 0 68,52 0 36,73 1
2 2
Pauline Hilda Jacoba Inberg I-L'S LARACHE
2006/DV/LADAS/MIAMI/LEGAAT
BLÅK 0 61,72 0 36,74 1
3 3
Michael Bjerrum Jensen CARISMA
2009/DV/CARANO/LA CILLA/CHURCHILL
BIS 0 67,07 0 37,89 1
4 4
Sofie Moesgaard Witthøft CANAJA
2008/HO/CON AIR/LECINA/BARNAUL XX (POL)
BOR 0 65,92 0 37,98 1
5 5
Charlotte Schreiber ØSTERGAARDENS CASEN
2009/DV/LERTEVANG'S COLEIR/RISKY BUSINESS/ITS THE BUSINESS
SHR 0 68,88 0 38,23 1
6 6
Rikke Ennemark CONTINO
2003/LU/Cajus/L'Amour/Lukull Ldb.
OTB 0 65,20 0 39,27 1
7 7
Janni Skov Christensen ACALIBRA
2008/HO/CAYADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
TSC 0 68,62 0 39,80 1
8 8
Malene Flindt Rasmussen LONNIE
2007/DV/LAMONT/LONE/LOCARNO
KOR 0 68,63 0 40,39 1
Morten Christensen BIRKELY'S APOLOGIZE
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BONNI SKOVBO/BØGEGÅRDENS CAPELLO
HDR 0 66,95 0 40,41 1
Søren Finnemann ASTRA
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/VALLETTA/LANCIER
SHR 0 71,10 0 41,23 1
Kathrine Schmidt ENGHØJS PIA
2008/GHH/PASCO/ENGHØJS LYSSA/LEONID
TSC 0 72,65 0 42,65 1
Stephanie Bruun NY AAGAARDS MICADO
1999/DV/MICHELLINO/NY AAGÅRDS CASALL/HESLEGÅRD´S CAMERLENGO
BDR 0 63,78 0 43,15 1
Emilia Kerimaa CONTOUR Z
2009/ZA/CANTURANO/CAROLINE Z/CHELLANO Z
ROOR 0 69,38 0 45,69 1
Mette Louise Andresen CELANO
2005/LH///
SPT 0 64,70 4 36,02 1
Steen Steensen Blicher MAGIC QUINE
2009/DV/QUINTON/LOPSTI MAGIC/BØGEGÅRDENS LANTANO
HFR 0 74,07 4 44,94 1
Dorte Dahlmann Olsen SURVIVOR
2009/HN/CARTANI/P.M. TIME TO REMEMBER/TIROLER XX
OTB 0 69,53 4 45,49 1
Stine Kvist Birkedal COMET
2006/LH///
BIS 4 61,29
Anja Hansen FREDERIK ELISELUND
2004/LU/HOELGAARD´S KONTRAST/ANN JEAN/
BDR 4 61,69
Anne-marie Finnemann ALERA
2002/DV/Casir Ask/Victoria/Goldfinger
SHR 4 61,84
Michelle Påhlson Lauridsen RED SHARINJA-LI
2005/OX/SAAM-A-LI OX/RED SHEBA OX/PACIK OX
EOR 4 62,34
Anette Christensen NOBLE COSVITA
2008/DV/COSMEO/NOBLE EVITA/CASIR ASK
SHR 4 65,40
Anne Krogh Christensen UTOPIA
2006/DV/ULRICH Z/CORONA/CARANO
SDR 4 68,18
Sara Korsholm HYGGEBO'S LISETTA
2004/DV/Crelido/Hyggebo´S Felea/Royal Z I
EOR 5 78,33
Louise Renaa Ormstrup AVETTE H
2005/KWPN/CONCORDE/UROVETTE/MANHATTAN
EOR 6 80,03
Marlene Gravesen HESTBÆKVEJENS FIRST BOI
2002/OL/First Class Af Hvarre/L'Espoir/Aleksander
LYK 8 65,14
Simone Holst Christensen LYKKESBORGS RHODE ISLAND
2005/DV/CAPE TOWN S./LYKKESBORGS ROMANTICA/CARANO
SHR 8 68,38
Kenni Holst GOODWILL
2009/DV/GODSEND DU REVERDY/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
SHR 8 69,16
Lajla Ry Olsen GIZMO R
2009/DV/BLUE HORS HOTLINE/COCO TÅGERUP/SOLOS LANDTINUS
TSC 14 96,85