jan
2015
Fra 29-01-2015 til 01-02-2015 -
  • Spring
, Hest

Vilhelmsborg - Indendørs mesterskaber for senior/ungryttere/juniorer (B)

Stævnenummer
Prop00022915

Propositioner godkendt

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. Bronzetour 1 (115 cm) B4 (B)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Antal starter:
55
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 1500 2: 1200 3: 900 4: 700 5: 500 6: 500

Dommere: Niels Meincke, Bo Bak Andersen, Bjarne Mørup

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Cathrine Elisabeth Møller TM'S CATCH ME
2007/WP/CASANTOS/AIDA/ACORADO I
JSK 0 42,72 0 32,20 1
1 1
Christian Jansen CASANDRA
2008/DV/CASIR ASK/GINEBORGS AMANDA Z/A'KHAN Z
SIR 0 44,81 0 32,78 1
2 2
Laura Holck CHANELL
1998/DV/Come Back Ii/Lamour/Limaro
KBS 0 45,63 0 33,65 1
3 3
Peter Lykke Svendsen LILLEVANGS DAUFINE
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/COM TESSA/COME BACK II
BAR 0 49,53 0 34,50 1
4 4
Rikke Rosengaard Hansen QUINSTANO
2003/OS/QUIDAM'S RUBIN/MERCEDES VII/CALGARY
RIDO 0 42,06 0 34,53 1
5 5
Karen Møller Rohde TAHITA ASK
2009/HO/CAYADO/TALIBAN/ACOBAT II
FYR 0 49,39 0 35,60 1
7 7
Søren Møller Rohde HENRIETTA ASK
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/HENNA ASK/KANNAN
FYR 0 48,42 0 36,69 1
8 8
Sabine Korfitz Christensen CAPONA
2010/DV/CANTOBLANCO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
ABR 0 47,61 0 36,89 1
9 9
Kristian Skovrider HERO
2009/DV/HEARTBEAT/GALANDA/LORD CALANDO
UK 0 46,74 0 37,71 1
10 10
Anne Krogh Christensen UTOPIA
2006/DV/ULRICH Z/CORONA/CARANO
SDR 0 45,12 0 39,60 1
11 11
Signe Andrea Frank SAN MARINO-W
2004/DV/Lambrusco Ask/Seelinde-W/Capital
AAR 0 44,75 0 41,07 1
13 13
Karen Møller Rohde CORNETTINO ASK
2010/DV/CORNET´S STERN/CANDY GIRL/CHACCO-BLUE
FYR 0 48,52 0 41,10 1
14 14
Mille Holck LILLESTARUPHØJS CAPRIANO
2009/DV/COSMEO/LILLESTARUPHØJS CANDIANA/CARSON ASK
KBS 0 50,56 0 41,64 1
16 16
Melissa Fobian CALVIN K
2006/HO/CARTANI/ELMA/CALETTO I
SPR 0 46,12 0 42,00 1
17 17
Emilia Kerimaa CONTOUR Z
2009/ZA/CANTURANO/CAROLINE Z/CHELLANO Z
ROOR 0 44,60 0 42,57 1
Emilia Kerimaa LAMBRUSKA BALIA
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/PRISCILLABALIA (PADINKA)/ILMEO
ROOR 0 46,32 0 43,68 1
Mathilde Nødskov Aguirre COEUR DE LOUP
1999/HO/CANDILLO/GALANDA/LORD CALANDO
SLR 0 46,71 0 44,71 1
Emilia Kerimaa CLEVER AND SMART
2009/HO/CONTENDER/VENECIA/CARETINO
ROOR 0 48,28 0 46,76 1
Mette Thrue LULU
2010/DV/LUGANER/TROYKA/CORSAIRE DE VAUBAN
LYK 0 48,15 0 46,93 1
Ida H. Meineche GRØNDALGAARD'S AURORA
2007/DV/ULRICH Z/ARTEMIS/LANDO
AAR 0 44,85 4 30,60
Karoline Loft APG JEPP VAN´T STEINERSHOF
2001/AES/MUSCADET/BAGATELLE/
KONG 0 43,86 4 34,17
Regitze Ericsson WISPER
2001/NR/WELLBORN/SABRIENA/UNIVERSEL
NSR 0 44,44 4 36,95
Ida Dyrbye Hersbøll DOLOMA L
2008/KWPN/CANTURANO/ZOLOMA/CONCORDE
KAR 0 46,78 4 37,61
Søren Møller Rohde HIPHOP ASK (HIP -HOP´S CICHITA)
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HIP-HOP'S COVER-GIRL/CHARMEUR
FYR 0 50,56 4 38,43
Emile Louis Hartmann NOELLE E
2009/LU/CHURCHILL/SELINA/SACCOR
NSPR 0 47,68 4 40,33
Sarah Billeskov Nissen BAILEYS ASK Z
2008/ZA/EUROCOMMERCE BERLIN/UN/STAKKATO
LYK 0 46,40 4 43,66
Allan Bilgrav Christensen QUINOA ENGGÅRD
2009/DV/QUINTON/LADY MELANIE ENGGÅRD/COME BACK II
IRK 0 48,22 4 43,72
Mie Daugaard Reimer MDR'S MARIPOSA
2009/LH///
DIR 0 45,01 4 45,70
Rikke Andersen CARRIDO
2010/DV/CARRICO/ESCUDINI/ESCUDO II
VIR 0 51,54 4 46,40
Jesper Meyenburg JUSTIN BEABER-EM
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CANDILLA-EM/CANDILLO
ABR 0 50,23 4 46,74
Torben Frandsen RETINA II
2007/DV/CARMARGUE/RETINA/RASTELL
TØRK 0 44,98 8 36,00
Josefine B. Esbensen CUBA
2006/LH///
KER 4 41,57
Rikke Skovro Stadelhofer LASAR III H
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/SAMBA H/LUCKY LIGHT
SVRK 4 42,34
Kit Møller Pedersen MØLLGÅRDS COMTESSE
2007/DV/Corratus/Møllgårds Wilhma/Willemoes
DDHS 4 44,66
Anna Sandahl Michelsen KAMAR'S CHRILIDA
2009/DV/CRELIDO/CARAMIAS CARAT/CARANO
IRK 4 44,93
Christian Jansen LA STRAVAGANZA
2009/OS/LUDWIGS AS/CASANDRA/EQUEST CARNUTE
SIR 4 45,56
Melanie Østergaard Lyson LIBELLE 278
2002/HN/LACANTUS/GEORGETTA/GRAF GRANNUS
SLR 4 46,97
Mikkel Laursen HØJLYKKESGÅRDS CASSANDRA
2009/DV/CAJUS/COCO/CHAMØR
KARR 4 47,49
Stine Cassøe Jakobsen M.B. CALIDA (CALIDA)
2008/HN/CALIDO I/RETINA/REBEL Z
DDHS 4 48,04
Jack Ray Nielsen RAYPAWERS HOLLYWOOD
2010/HO/HERMES D'AUTHIEUX/KIVA/CASSINI I
HIRI 4 48,23
Stephanie Jørgensen DAUGHTRY MAK
2009/LU/CASSINI II/URO'S IRIS/CALVADOS
VRK 4 48,80
Christina T. Møller CAPELLO
2008/DV/CANDILLO/LIRCA/LEONID
JSK 4 49,53
Malou Brogaard BURGILLON
2004/OS/BURGGRAAF/JOKAWA DE BAUGY/PAPILLON ROUGE
HIS 4 49,96
Helene Marie Særkjær GREDSTEDGÅRDS TAMARA
2003/DV/BØGELYS CAMARO/TIRA/CALANDO I
AAR 4 50,45
Karen Møller Rohde CLIFTON ASK
2009/DV/CLINTORD/SILENE/SINGULAR JOTER
FYR 4 50,50
Jeff Paw Nielsen BOUNCE DE LUI
2006/KWPN/NABAB DE REVE/FOLLE DE LUI/RIVAGE DU PONCEL
HIRI 4 51,52
Camilla Strandberg JEPHA'S COBETCKOE
2007/DV/CASIR ASK/DESTINY'S CHILD (SWB)/LOOPING
AAR 7 60,50
Torben Frandsen BALOU
2010/DV/BALOU DU ROUET/CA BONITA/LANDCAPITOL
TØRK 8 49,06
Lisa Hjermitslev ANATE Z
2005/ZA/AIR JORDAN Z/RENATA/CONWAY
BBR 8 49,84
Christian Petersen ARTEMIS ALFARVAD Z
2009/ZA/ARLANDO Z/MOONEY ALFARVAD/GOLDEN WIND
URK 8 51,75
Ida Guldberg FJELLERADGAARDS CIRKELINE
2005/DV/CHURCHILL/VICTORIA HUGDRUPLUND/VICTORY
AAR 10 55,77
Signe Dueholm Veng Kristensen CAIPIRINHA II
1997/HO/CAMBRIDGE/FINALE IV/SILBERSEE
AAR 12 45,09
Sofie Louise H Nielsen STIERNEHOLMS CASH FLOW
2006/LU/Campbell/Rinkenæs´ Czardas/Churchill
ØKR 12 46,78
Mia Koch XXX COUTURE
2004/HO/COROFINO II/CAMBRINA/CICERO
SPS 13 53,90
Rikke Rosengaard Hansen CHINATU LS LA SILLA
2001/LS/CHAPULTEPEC LA SILLA/ANNE-MARIA/FORMATEUR
RIDO Udg.