jul
2016
Fra 06-07-2016 til 10-07-2016 -
  • Spring
, Hest

Bækgaarden Horse Festival 2016 (B)

Stævnenummer
Prop00025792

Propositioner godkendt

Låsbyvej 149 B
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Florinda Pieterse / Laura Rindom
+45 6137 4248
sekretariat@week27.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

18. Syvhøjegård Youngster 6/7-års FINALE 130/135 A (B)

Spring: Youngster A 130/135 A (SVH 3)

Antal starter:
40
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 2000 DKK 2: 1600 DKK 3: 1200 DKK 4: 1000 DKK 5: 380 DKK 6: 380 DKK

Dommere: Per Krohn, Erling E. Simonsen, Bjarne Mørup

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Stine Cassøe Jakobsen CANNON CHRIS
2010/DV/CRIS ASK/LOUSIET/LOUVRE S
DDHS 0 62,51 1
1 1
Søren Møller Rohde HIPHOP ASK (HIP -HOP´S CICHITA)
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HIP-HOP'S COVER-GIRL/CHARMEUR
FYR 0 64,69 1
4 4
Julie Paludan Sørensen GØRKLINTGÅRDS DIARANO
2010/DV/DIARADO/C.C. CASANNA/CASTRO
SKÅR 0 67,78 1
7 7
Rikke Haastrup Kristensen VEDKIÆR'S LAMBORGHINI
2010/DV/LAMBRUSCO ASK/VEDKIÆR'S PEPITTA/CASIR ASK
LYK 0 68,28 1
8 8
Rikke Rothe Nielsen SYVHØJEGÅRDS HURRYCANE DICE
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
SPS 0 68,47 1
9 9
Karen Møller Rohde VALERIE ASK
2010/HO/LARIMAR/VANESSA V/QUITE CAPITOL
FYR 0 70,01 1
10 10
Karen Møller Rohde CORNETTINO ASK
2010/DV/CORNET´S STERN/CANDY GIRL/CHACCO-BLUE
FYR 0 70,72 1
11 11
Ulrik Clemmensen C'EST CA
2009/HO/CEZARO/VELLA DONNA/COLMAN
BIS 0 72,05 1
12 12
Lars Kragh Iversen HITECK
2009/DV/HEARTBEAT/CELINA/CAJUS
SHS 4 64,43
Laila Pedersen UNICORN'S LOVE ME TENDER
2010/HO/CONTENDER/RATINA/CHAMPION DU LYS
ROM 4 68,25
Peter Mathiasen DIADEM DE REVEL VG
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/QUELA VG/QUIDAM'S RUBIN
IRK 4 68,57
Lars Nørgaard Pedersen GRAFITTI P
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CHAKIRA/CASSINI II
VRK 4 69,13
Dorte Dahlmann Olsen HELL'S ANGEL
2010/DV/CAJUS/HAPPY DANCE/CHABLIS
CSK 4 73,94
Tina Wang Simensen SIERRA
2010/DV/STOLZENBERG/LAVITTA/LAMBRUSCO ASK
NOR* 4 75,04
Emile Louis Hartmann CAPACITY C'EST LORD
2010/DV/LORD IF DE CHALUSSE/C´EST SI BON/CORLANDO
CSC 4 75,78
Emile Louis Hartmann CONTADOR-VITZ
2010/LU/CABACHON/TUJA-VITZ/CARANO
CSC 4 77,73
Lars Trier Kjøller CASTANI
2009/HO/CASALL/PROFOTOPICARA/RHEINSBERG
TSC 4 80,62
Renee Ulvsbjerg LIESCHEN
2010/OS/LORD PEZI/CHRISTINA/CORDALME
NÅR 5 81,97
Søren Møller Rohde GREDSTEDGAARDS NUMBER ONE
2010/DV/NUMERO UNO/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
FYR 8 64,29
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
NDRK 8 66,16
Sabine Korfitz Christensen CAPONA
2010/DV/CANTOBLANCO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
ABR 8 67,16
Thea Glitrup TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
TSC 8 69,88
Kasper H. Hansen CRUZ
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/COCO CHANEL/LORENTIN I
LYK 8 70,66
Claudia Pedersen CLINTENDO
2009/LU/CLINTON I/CAMONYAK/CORONADO
VRK 8 71,89
Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
VRK 8 73,81
Rikke Rothe Nielsen SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
SPS 8 73,92
Sandra Enemark BJERGLUNDS CONDOR
2010/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
RIC 8 75,22
Dennis Noes Nielsen TOP QUALITY
2010/DV/CLINTON I/HØJERSMINDES QUESTION/LEENDERT
KSRK 8 75,74
Emilie Kuang LORDENTRO
2010/HN/LORD Z/CONROSE/CONTENDRO I
LYK 9 82,45
Anne Vindeløv LUCIL E
2010/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
LYK 11 89,20
Stine Cassøe Jakobsen CARRERA LOVE
2010/HO/CLINTORD/S-TYPE LOVE/PERSHING
DDHS 12 67,90
Maria Nørheden Johansen GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
URK 16 75,71
Florinda Pieterse LAROCQUE DE REVEL
2010/LU/DIAMANT DE REVEL/SIKAR-VITZ/CARANO
BÆK 16 76,04
Trine Hinz Schaksen BØGEGÅRDENS GRAF-TOP
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ANNELINN/BØGEGÅRDENS APOLLO
VIR 20 74,74
Søren Wind CLOD LILLE LUNDEN
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/NIKKA LILLE LUNDEN/CASIR ASK
SKO 20 79,00
Rikke Rothe Nielsen SYVHØJEGÅRDS FRIENDS FOREVER
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SPS Opg.
Nanna Dahlmann-christensen SANTANA D.
2009/HN/STOLZENBERG/NATASCHA/NATIELLO XX
KRK Opg.
Peter Lykke Svendsen PS CAT
2010/HN/CATOKI/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
BAR Udg.
Shannon Ketterle CHANDARA
2010/OS/CHACCO-BLUE/GRANDARA/CARTOGRAN
RIC Opg.
Kim Christer Andersen WIQTORIA F. VEJGÅRD
2010/DV/QUINTENDER/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
BSR Opg.