mar
2016
Fra 25-03-2016 til 25-03-2016 -
  • Spring
, Pony

SLR Påske C-stævne Pony (C)

Stævnenummer
Prop00026101

Propositioner godkendt

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Spring udvalget
00000000
spring@slr-rideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
27
Antal placeringer:
7

Dommere: Merete Schmidt Pedersen, John L. Bollhorn, Birgitte Kronborg

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Freja Fredslund EGEBALLES LOTUS
2002/NF/Flintdales Eminent/Odbjergs Itique/Anydale Martien
ALS 0 44,14 0 22,15 1
1 1
Anna-Sofie Lyndgaard Zeltner INDIANA
1995/DR///
SLR 0 46,61 0 22,22 1
2 2
Nadja Hegnbo CHEIK SHERRY
1996/DR///
HHR 0 51,07 0 23,60 1
3 3
Filippa My RAMBO
2004/BL///
OHR 0 47,13 0 24,04 1
4 4
Lea Simony McNair FIE
2006/LH///
MMR 0 45,26 0 25,62 1
5 5
Mathilde Lund Johansen SURPRICE
2009/LH///
NSR 0 48,00 0 25,71 1
6 6
Laura Kjer Gregersen BLUE FANCY
2007/BL///
TPRK 0 49,98 0 25,87 1
7 7
Ofelia Rose Christensen NYHOLMS SINATRA
2000/SP/Antario N/Mølledals Rossi/Bolero
EGE 0 48,56 0 26,67 1
Melina Egeberg Cole COM´SI
2002/LH///
SIV 0 51,43 0 27,38 1
Victoria Sønderup DEBBIE
1998/DR///
KRK 0 49,96 0 27,50 1
Simone Janina lundberg Nielsen CLEMENTS MATADORMIX
2004/LH///
BAR 0 49,61 0 28,47 1
Asta Kehlet Christoffersen PINOCCHIO STAR
2004/LH///
ESP 0 50,13 0 29,84 1
Anna Xian Hansen APACHE
2006/LH///
TPRK 0 51,70 0 29,86 1
Amalie Kastrup Gylden STEMAR'S BLUE EYE
2008/NF/OFFEM MINOS/ANGELS DITCH ARIËL TODAY/VALENTINO
ØKR 0 49,20 0 31,17 1
Sophia Sønderby-Wagner CALLER KILTORMER
2000/IHR///
EGE 0 49,72 0 31,89 1
Clara Ibh SPRINGERS SILAS
2008/LU/KIPPURE CASHEL/BIRKELY SPOKOJNA/MAIGAARDENS KILLIAN
LRK 0 49,87 0 32,76 1
Laura Rask Christensen MUSTO
1998/DR///
HIS 0 53,34 0 35,99 1
Rikke Friis SANNEBO'S CARREAS
2004/LU/TAI CALIDO/LILLEVANGS COLUMBINE/CONVERSANO PUSZTA 6-3
AAGS 0 45,83 4 36,96
Ida Tardrup Frandsen MICHIGAN
2001/BL///
ESP 0 44,86 Udg.
Alberte Folman Bach MANNINARD EARNÁN
2010/CO/GLENCARRIG SEA BISCUIT/TILLY/ORMOND BOBBY
FUR 4 51,73
Cathrine Batchelor SPRINTER
1998/DR///
EGE 4 51,75
Mathilde De Neergaard LODGE PARK JUNIOR
2006/IHR///
STRÅ 5 58,56
Simone Rosenørn Folden KJØLENS FABEL
2000/NF/CHAMPIZ/ROLØKKE FEODORA/ROLØKKE PAINTBOX II
UK 6 63,83
Sara Katrine Buus BJERGETS MIDNIGHT
2005/LU/LABRI HJORTELUND/LAICA/
VÆR 7 68,82
Anna Gøtche Hanssing SHAKIRA
2002/LH///
SLR 8 46,74
Jennifer Jørgensen MONTANA'S AURORA
2006/NF/CHAMPIZ/THE RASCALS F. DAYDR. DARLING/VALENTINO
RIR 9 58,49
Anna-Sofie Olsen SOLVANGGÅRDS CASPER
1997/SP/MANITU N./TASMILA/SHETAN (TOPOLCIANKY)
NSR 18 62,94