okt
2016
Fra 07-10-2016 til 09-10-2016 -
  • Spring
, Hest/Pony

Nr Aaby Rideklub (C)

Stævnenummer
Prop00026142

Propositioner godkendt

Nørre Åby Rideklub (Distrikt D07)
Hedegaardsvej 10
5466 Asperup

Kontakt inden stævnet

noerreaaby-rideklub@live.dk
60139024
noerreaaby-rideklub@live.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
53
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 450 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150 6: 150

Dommere: Henrik Møller Christiansen, Erling E. Simonsen, Tina Skovhus Henriksen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Tina Rosengaard Hansen QUINSTANO
2003/OS/QUIDAM'S RUBIN/MERCEDES VII/CALGARY
RIDO 0 44,29 0 25,49 1
1 1
Julie Zoëga Søndergaard LE'ANNA
2003/DV/LEANDRO/ROSANA/ROYAL Z II
SVRK 0 42,16 0 27,87 1
2 2
Cecilie Schack POLDEHØJS LEE ROY
2002/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/POLDEHØJS CHEN/CLASSIC
FYR 0 45,83 0 28,12 1
3 3
Christel Ridder DRAGEN
2003/LU/COMPACT/DIANNA/
EGR 0 46,41 0 28,55 1
4 4
Marie Kryger Lock LOBSI UGLHOLM
2009/DV/CRELIDO/LOBBI/LOBSTER
HRS 0 43,38 0 29,52 1
5 5
Camilla Thinggård Jacobsen HASSELGAARDENS AKINA
2006/DV/AKINOS/FLORA ROMANCE/BLUE HORS ROMANCIER
FYR 0 45,88 0 29,84 1
6 6
Melanie Wittendorff Johansen LUCKY STRIKE 7
2004/HO/LAVALL II/ALKMENE/RAIMONDO
AGR 0 47,49 0 31,20 1
7 7
Morten Christensen BIRKELY'S BE QUICK
2011/DV/BALDINI II/BONNI SKOVBO/BØGEGÅRDENS CAPELLO
HDR 0 46,78 0 32,14 1
8 8
Renee Ulvsbjerg CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
NÅR 0 44,86 0 32,27 1
9 9
Line Kiilerich-Hansen LACANTINO S
2008/HO/LADAS/K-JURINEA/CALETTO III
FYR 0 45,44 0 32,56 1
10 10
Karina Korsgaard LUKAS E
2008/DV/HEARTBEAT/LAURA/LANCIER
BIS 0 43,05 0 34,17 1
11 11
Julie Zoëga Søndergaard GINFRA V.D. LINDEHOEVE
2006/AES/TWISTER/GITA/AKTION
U 0 46,57 0 34,59 1
12 12
Johanna Koch Hougaard VONG'S GRAFFI
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/VONG'S FONDA/FLYINFACT XX (FR)
HDR 0 49,57 0 35,90 1
13 13
Jeanette Bjerg LYKKESBORGS RIOBLANCO
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/LYKKESBORGS ROMANTICA/CARANO
BOGØ 0 47,92 0 35,92 1
14 14
Susanne Ravn KATRINELUNDS CELINA
2010/HO/CLINTON I/SATINA I/LINARO
SHR 0 50,63 0 36,42 1
Hanne Viola Quick Pedersen D'AMOUR V/H DENNENHOF
2003/AES/VASCO V/H DENNENHOF/WAIKA/ITOU D'AMOUR
HYOR 0 41,76 4 28,24
Frederikke Flindt STENVÆNGE PORCHE
2000/DV/Stravinsky Xx (Pol)/Stenvænge Poula/Voltaire
SVRK 0 40,96 4 28,71
Line Elvira Henriksen LÆRKE MAGIC
2006/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/WONDER MAGIC/WINDSOR
RESR 0 44,37 4 29,22
Christian Müller FACHIRA
2011/DV/FAVORIT ASK/CORLANDIA B./CORLANDO
NÅR 0 46,12 4 31,00
Lotte Lundegaard Littau HOVGAARDS RED MOON
2005/WP/SIBIRIAN EXPRESS/RAMIRO'S DAWN/RAMIRO'S SON I
BOGØ 0 42,69 4 32,55
Melissa Tuxen Qvistgaard STERLING
2011/DV/TAILORMADE STARDUST/LEA/LEANDRO
U 0 41,66 4 34,00
Tommy Råbjerg Larsen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
LYK 0 47,38 4 34,91
Melanie Wittendorff Johansen LINDEGÅRDENS ATHENE
2004/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LINDEGÅRDENS LIZETTE/LUCKY LIGHT
AGR 0 44,64 4 35,91
Lasse R. Bendixen BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
FYR 0 45,56 4 38,45
Trine Godskesen BOCCACCIO
2001/BWP/CENTO/FRAU GODIVA/GODEHARD
FMR 0 44,44 5 43,53
Anne Egmose Mikkelsen BEE-BOB
2009/LU/DIADEM/BUBBELS Z/BALOUGRAN Z
BIS 0 44,83 8 31,33
Charlotte Lynge SØLBECKS AMARETT
2009/DV/AMARONE/SCHANTANA/STOLZENBERG
BKR 0 44,39 8 34,28
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
U 0 45,35 8 35,17
Pernille Frederiksen CHARITY
2003/HO/COLMAN/DIE MAMBA/ATHLET Z
HØJ 0 43,35 9 43,43
Julie Løve Feldingbjerg COR-Z CASIZ
2003/DV/CASIR ASK/KOBBERHOLMS CHILLI/CORNETTO
AGR 4 41,11
Kjeld Christoffersen HØJGÅRDS SHAKIRA
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/GREDSTEDGÅRDS LUPINA/L'AMOUR
HRB 4 41,79
Fie Godskesen ERFULJA
2009/KWPN/QUASIMODO VD MOLENDREEF/ZORFULJA/CALVADOS
FMR 4 42,29
Georgia Timmermann APOLLO
2009/HO/ALJANO/SHAKIRA III/CARDENIO
U 4 46,08
Maria Julie Lykke Holm ÅKÆR CHARLOT
2006/DV/CARANO/LOVE STORY/LANTHAN
AGR 4 46,54
Anna Martin BLADSGAARDS WINDY SKY
2005/OLD/WIND DANCER/LUCKY KILLER/LUCKY LIGHT
TAPS 4 47,15
Lisa Schwartz CRUISLY Z
2005/ZA/CROWN Z/TIMELESS/CRUISING
SVRK 4 48,18
Anders Uve Sjøbeck Hoeck BØGELYS LATINA DWB
2010/DV/CRELIDO/BØGELYS LIMITT/LAVALL I
NÅR 4 49,68
Sofie Petersen CZARA
2005/LH///
NÅR 5 54,62
Josefine Thomsen VIVALDI AF GREGERSMINDE
2007/GHH/AMICELLO/LINKA AF GREGERSMINDE/BERGSTURM
FYR 6 58,15
Herle Klinge Rønnest NIM CON CALMA
2009/LU/CON CALMA/ARMANTE HBC/REGILIO
RIKA 8 43,08
Hanne Lise Sommer HØJERSMINDES CHIRAC
2008/DV/CALIDO I/TASHA/ROYAL Z I
AGR 8 43,45
Christina Bøgelund CHAPLIN MAK
2010/DV/CHAMPION FOR PLEASURE/URO´S IRIS/CALVADOS
LYK 8 44,75
Josefine B. Esbensen JOLIE RYNKEBY
2010/DV/AMARONE/PALOMA RYNKEBY/PILARO
KER 8 45,63
Melissa Tuxen Qvistgaard CASIL ROYAL Z
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/ZAPHIR/ROYAL Z II
U 8 45,86
Julie Højer Thomsen GENJOLIE D.N.
2011/KW/NABAB DE REVE/VENJOLIE D.N./EQUEST CARNUTE
LYK 8 46,73
Trine Højen Pedersen LANTINA
1999/DV/Solos Landtinus/Leandra/Leandro
VRK 8 66,55
Anne Vindeløv LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
LYK 12 44,63
Cecilie Fie Jørgensen ANNA BELL
2003/LH///
AGR 12 53,88
Malou Fæster Lundby BALOUBOY
2007/HN/BALOU DU ROUET/CONTINA/CONTENDER
EOR 12 66,47
Lotte Lundegaard Littau CANNON BALL
2002/LH///
BOGØ 14 60,87
Linda Hansen CASSANDRA
2009/LH///
KOR 18 61,50
Georgia Timmermann MYSTIQUE
2010/WP/CORDATO/ESTEFANIA/ESCUDO I
U 23 64,86
Amalie R.S.Hansen MØRKBAKS KRAKA
2008/LU/MØRKBAKS ASLAN/MOSEGÅRDENS KAYA/
FSRK Udg.