maj
2016
Fra 05-05-2016 til 07-05-2016 -
  • Spring
, Hest

AARHUS RIDEKLUB C-STV. I SPRING FOR HESTE (C)

Stævnenummer
Prop00026292

Propositioner godkendt

Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685
trojan@webspeed.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

19. MB1* (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Antal starter:
47
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 400 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK

Dommere: Mette Christensen, John Nielsen, Marie Langheden Pape Van Huisstede

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Allan Bilgrav Christensen LADY MELANIE ENGGÅRD
2005/DV/Come Back Ii/Lemli/Limelight
IRK 0 58,25 1
1 1
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
NDRK 0 62,15 1
2 2
Frederikke Strøm TOWNHEAD CHATSWIN R
2003/WP/CORNET OBOLENSKY/CACHARELLE/CARTE D'OR
SPR 0 62,41 1
3 3
Anne Mette Meyhoff DRAGO 98
2002/DR/Don Frederico/Arabesk/Akzent I
HDR 0 65,51 1
4 4
Signe Andrea Frank CHECK IN
2003/HN/CONTENDRO I/CLARA/CERTUS
AAR 0 65,59 1
5 5
Karen Møller Rohde TAHITA ASK
2009/HO/CAYADO/TALIBAN/ACOBAT II
FYR 0 70,21 1
6 6
Signe Dueholm Veng Kristensen CASSIDY ASK
2000/DV/CASIR ASK/HEIDE ASK/FREIBEUTER
AAR 0 71,19 1
7 7
Karen Møller Rohde CORNETTINO ASK
2010/DV/CORNET´S STERN/CANDY GIRL/CHACCO-BLUE
FYR 0 72,34 1
8 8
Ida Bech Lange LAS VEGAS H
2004/LU/LANDOR S/CORLANDRA/CORLANDO
DDHS 0 72,40 1
9 9
Karen Møller Rohde VALERIE ASK
2010/HO/LARIMAR/VANESSA V/QUITE CAPITOL
FYR 0 73,07 1
10 10
Julie Paludan Sørensen GØRKLINTGÅRDS DIARANO
2010/DV/DIARADO/C.C. CASANNA/CASTRO
SKÅR 0 73,43 1
11 11
Allan Bilgrav Christensen QUARRAT
2007/HO/QUINAR/SCAMPOLOGLORY/CORRADO I
IRK 0 74,05 1
12 12
Maria Bjørnkjær Asferg LAMBERT ASK
2010/DV/LAMBRUSCO ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
FYR 0 75,50 1
13 13
Anne Katrine Kolborg Johansen QUATTRON
1995/DR/Quattro B/Gina/Ganymed
SPS 0 75,68 1
Maria Bjørnkjær Asferg HENRIETTA ASK
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/HENNA ASK/KANNAN
FYR 0 76,05 1
Anna Sofie Andreasen QUIRANTO SORTEBJERG
2010/DV/QUINTON/CARRÉ/CASIR ASK
TØRK 4 61,55
Anja T. Hansen SKOVHØJS KINETTIC
2007/DV/KANUDOS XX (GER)/NY SNOGDALS ATAYA/RAGAZZO
TØRK 4 64,57
Sonny Moisen DAEDALOS VAN DE BREM
2003/BWP/CUMANO Z/MAIA VAN DE BREM/FABIO I
JSK 4 65,33
Sofie Jessen COR
2004/DV/Rockland/Corina/Corlando
AAR 4 65,53
Martin Bundgaard FERRARI B
2009/LU/CLINTON I/GISELLE II/CALANDO I
HER 4 66,44
Johnny Hansen ADRIANA
2005/KW/SYDNEY/IDRIANA/CASANOVA
AAR 4 66,46
Søren Skovgaard RAPTUS B.
2006/DV/CORRATUS/BEAUTY/IMPERATOR
TØRK 4 67,42
Karen Møller Rohde JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOU DU ROUET
FYR 4 68,24
Rikke Vingborg RAYON DE SOLEIL
2008/WP/HOGWART/PRETTY WOMAN/PLUSPUNKT
SPS 4 69,33
Søren Skovgaard CALDATO
2008/HO/CARETINO/INSELGRAEFIN/LANDGRAF I
TØRK 4 69,89
Katja Riberholdt CHAMPAGNE ROYAL
2006/HO/CONTENDRO I/IGELLA/RITUAL
TSC 4 71,64
Florinda Pieterse LAROCQUE DE REVEL
2010/LU/DIAMANT DE REVEL/SIKAR-VITZ/CARANO
BÆK 4 72,02
Anette Smith ROM'EO
2008/DV/HEARTBEAT/ROWENNA/ROLEX
IRK 4 73,29
Trine Hinz Schaksen BØGEGÅRDENS GRAF-TOP
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ANNELINN/BØGEGÅRDENS APOLLO
VIR 4 75,29
Julie Paludan Sørensen CUBANA PRIMEROS Z
2007/ZA/CONVERTER/SARNIKE/SALAMON
SKÅR 4 78,40
Andrea Hummelshøj-Agerholm CAPITANO
2001/DV/CARPACCIO/ALFIE/ALIBI
HOSK 4 82,49
Camilla Schierff TOFTEGÅRDENS LILO
2006/DV/Come Back Ii/Lizzano/Quidam De Revel
AAR 8 61,32
Lykke Andersen DORTHEASMINDES FOXY LADY
2007/DV/Onassis/Sunshine Fælleden/Diamond
RKH 8 63,95
Xenia Loft Strandgaard EGELUNDS CANDI-GIRL
2008/DV/CARMARGUE/SATYA/RAIMONDO
HDR 8 64,85
Stinne Nielsen KARI KILDEMARK
2003/DV/COME BACK II/KARINA KILDEMARK/RESIDENT
TRK 8 70,07
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SPS 8 71,75
Michael Rasmussen CHAPMANN Z
2005/ZA/Crown Z/Pretty Woman/Come Back Ii
AOR 8 75,52
Lykke Andersen CALISTA HØJRIS'
2003/DV/CARANO/ROSE-ANN HØJRIS/ROSSI XX
RKH 9 87,61
Malene C. Skorstensgaard PAAVO
2002/TH/PHARIS/MY DREAM/PAQUIRRI
DDHS 12 74,25
Karoline Thorup Knudsen EGELUNDS COMTESS
2009/DV/COSMEO/SATYA/RAIMONDO
HDR 12 74,73
Julie Bulig Pedersen BULIGS LÉ ANDREA
2008/DV/LEANDRO/DESIRE/DOLOMIT
SERK 16 66,90
Elisabeth Salhøj Rask CHICA
2006/NR/CARICELLO/GIENA/ARMSTRONG
SPS Udg.
Sonny Moisen DIAMANT
2009/HO/DIAMANT DE SEMILLY/SCHNEEWITTCHE/CORRADO I
JSK Opg.
Stinne Nielsen BAILEYS LADY
2006/KWPN/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/IRISH LADY/CALVADOS
TRK Udg.
Julie Hørup Grønvold CAJA
2008/HO/SINGULORD JOTER/RESONANZ/CARRY
DRLR Opg.
Signe Dueholm Veng Kristensen GARDENIA "A" VAN HET JUXSCHOT
2006/BWP/ARGENTINUS/CONTESSA 'B' V AN HET JUXSCHOT/BERLIOZ
AAR Opg.
Jeanne Keller TIME 4 U
2003/HO/CLEARWAY/KAPRICE/LINARO
TØRK Udg.