mar
2018
Fra 15-03-2018 til 18-03-2018 -
  • Dressur
, Pony

1. kval ECCO Cup for ponyer (B)

Stævnenummer
Prop00027970

Dato for resultat d. 20-03-2018

Resultatbehandling færdig

Herning Rideklub (Distrikt D11)
Godsbanevej 4
7400 Herning

Kontakt inden stævnet

staevne@herningrideklub.dk
40480821
staevne@herningrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

9. ECCO CUP - FINALE KÜr Kat. 1 (B)

Dressur: Pony Kür 2014 (SVH 6)

Opdateret: 20-03-2018
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 1200 DKK 2: 950 DKK 3: 600 DKK 4: 375 DKK 5: 275 DKK 6: 275 DKK 7: 275 DKK 8: 275 DKK 9: 275 DKK 10: 275 DKK
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Alexander Yde Helgstrand ADRIANO B
2006/RP/DE ANGELO B/FIRST LADY B/FLYING DREAM
USR 73,750 75,875 72,500 74,042
1 1
Alexander Yde Helgstrand RØGILD'S CLAIRE
2006/SP/NOTRE BAC/WENGELO'S VEA/JULIO MARINER XX (GB)
USR 72,875 73,875 72,500 73,083
2 2
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 74,625 73,500 71,000 73,042
3 3
Rebecca Holm Sylvest CENTRUM
1998/LU/Robin/Yakima/
HVL 73,625 70,750 73,125 72,5
4 4
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 71,750 69,750 72,500 71,333
5 5
Amalia Skjold CASTENRAYSEWEG'S EVITA
2008/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/CASTENRAYSEWEG JULIA/BOKKESPRONG CASJMIER
RØH 73,250 70,875 69,375 71,167
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 70,750 70,625 71,000 70,792
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 70,125 72,375 69,500 70,667
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 70,000 70,875 70,750 70,542
Camilla Juul Møller NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
HRK 70,625 70,125 70,250 70,333
Frederikke Gram Jacobsen GEE GEE 2
2003/Reit/GOING EAST/NESRIKA/NANSEN
GRR4 69,250 69,750 70,875 69,958
Cecilie K. Hansen PRINCE OF GLORY
2007/RP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/LISSY/THE BRAES MY MOBILITY
IRK 71,375 68,625 69,750 69,917
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 69,875 69,500 69,875 69,75
Mathilde Kalstrup Jensen CAKE ROYAL
2011/RP/CASINO ROYALE K/BUSCHHOF DÖRTE B/GOLDEN DANCER
USR 70,750 68,500 68,750 69,333
Silke Andersen NYHOLTS DUNDEE
2010/CO/KILPATRICK BOY/NYGAARDS LADY/TOOTLE U
MSR 69,625 69,875 67,375 68,958
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 69,250 69,250 67,750 68,75
Margaretha Rosenkilde VEGELIN'S GOYA
2003/DR/Verona'S Bo-Gi/Leuns Veld´S Gibby/Leunsveld´S Darling Boy
HJRK 67,875 67,500 70,625 68,667
Dagmar Sofie Oxlund CAMPARI W WE
2002/RP/CHAMPAGNER W/DANCING GIRL B/DERANO GOLD
RØH 64,375 72,000 69,625 68,667