aug
2017
Fra 01-08-2017 til 06-08-2017 -
  • Spring
, Hest

CSI1* og CSI2* (samt CSIYH1*) (FEI2)

Stævnenummer
Prop00027986

Propositioner godkendt

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. Class no 8 - Youngster Tour 115/125/135 Metode A (FEI1)

Spring: Youngster B 120/125/130 A (SVH 2)

Antal starter:
36
Antal placeringer:
7

Dommere: Dea Rockhill Lysgaard, Christian Eilschou Holm, Lena Aagaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Shannon Ketterle CARLOTTA CARAMBA 4
2010/HN/CATOKI/DROSSELLADY/DROSSELKLANG II
DEN* 0 62,32 1
1 1
Rikke Andersen FLORA BY GUCCI
2010/ME/CYRELL/ALOE VERA/LENNARD
DEN* 0 64,69 1
3 3
Karen Møller Rohde FENDI ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
DEN* 0 69,07 1
8 8
Mille Bisgaard-Maarup ENGERUPGAARDS CEZANNE
2011/DV/BALOU DU ROUET/PRINCESS/LUCKY LIGHT
DEN* 0 69,18 1
9 9
Rikke Haastrup Kristensen FIRST CHOICE HT
2011/DV/FAVORIT ASK/CONFETTI/CONTENDRO I
DEN* 0 69,29 1
10 10
Karen Møller Rohde CORNETTINO ASK
2010/DV/CORNET´S STERN/CANDY GIRL/CHACCO-BLUE
DEN* 0 72,99 1
13 13
Rikke Andersen CORBY 8
2012/HO/CLARIMO/GABY III/SILBERSEE
DEN* 0 73,58 1
16 16
Christian Petersen CATO ALFARVAD Z
2011/ZA/CROWN Z/GILIAN ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
DEN* 0 73,74 1
Christian Petersen CLARA ALFARVAD Z
2012/ZA/CANCARA/CERISE Z/CAROLUS II
DEN* 0 75,55 1
Sandra Enemark BJERGLUNDS CONDOR
2010/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
DEN* 0 76,26 1
Maria Thrane Jensen CLOI
2010/HO/QUIRADO/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
DEN* 0 77,28 1
Pernille Tribler CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/CASSINI II
DEN* 0 79,10 1
Peter Lykke Svendsen PS CAT
2010/HN/CATOKI/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
DEN* 1 80,20
Anna Victoria Weilsby QUINCY
2010/HO/QUIRADO/WANKA/CARTANI
DEN* 1 80,23
Pedro Gosk CELINE
2010/HO/CATOKI/TESSA/CHELLO I
DEN* 1 80,91
Sashia Astrup Jensen DAYTONA
2011/HO/STAKKATO/TIRANA III/BARINELLO
DEN* 1 81,56
Eva Kramer QUADROSSON ASK
2011/HO/QUADROS/ZIGUNDE/CARENTAN
DEN* 1 82,02
Emil Vestergaard FANATIC AMOUR
2011/DV/FAVORIT ASK/FLINTEGÅRDENS MON AMOUR/CARANO
DEN* 1 82,77
Søren Møller Rohde HIPHOP ASK (HIP -HOP´S CICHITA)
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HIP-HOP'S COVER-GIRL/CHARMEUR
DEN* 4 70,14
Camilla Fliedner Ernst HORNS RUBIN
2011/DV/FAVORIT ASK/HORNS LIVA/RAGAZZO
DEN* 4 70,27
Pernille Tribler KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
DEN* 4 74,33
Rikke Haastrup Kristensen CAVALINO
2012/HO/TANNENHOF´S CONTEUR/K-JACOMA/CALATO
DEN* 4 74,86
Linnea Ericsson-Carey STAUFFENBERG
2011/DV/STOLZENBERG/CELINA LYNGKÆR/CHURCHILL
DEN* 4 76,69
Shannon Ketterle ELECTRIC LADY LOVE
2012/HO/CANNAVAROS/OPIMO L/GAMBLER'S CUP XX (USA)
DEN* 4 77,00
Camilla Mortensen GWINTOSCA HBC
2011/KW/ALICANTE HBC/SATOSCA/KROONGRAAF
DEN* 4 78,25
Maria Bjørnkjær Asferg QUADRO
2012/HO/QUINTERO/MAILYN/CALIDO I
DEN* 4 78,87
Christina Henriksen GRAND BREAKER V & V
2011/KW/HEARTBREAKER/BELLE NOUVELLE/KOJAK
DEN* 4 78,88
Sashia Astrup Jensen FAIR PLAY 187
2010/HN/FOR KEEPS/GWENDA/GRAF REMUS
DEN* 5 83,20
Nicole Christiansen WINYA WAYNA-VITZ
2012/DV/WILLEMOES/C´EST SI BON/CORLANDO
DEN* 5 99,18
Sandra Enemark BEYOND FELLOW DANCING K
2011/DV/PARTY DANCE/BEYOND CONTRA INDICATION/ULRICH Z
DEN* 6 84,04
Shannon Ketterle CAN'T CATCH ME DB Z
2011/ZA/CANDILLO/JOOSTJE I/NIMMERDOR
DEN* 8 65,48
Torben Frandsen CONCORDIA 46
2010/OS/CORNADO II/ULLORINE S/CALVADOS
DEN* 8 94,83
Pedro Gosk DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
DEN* 9 81,22
Christian Petersen LESTER Z
2011/ZA/LEVISONN/CERISE Z/CAROLUS II
DEN* 13 82,31
Christel May-worre FRODO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
DEN* 14 86,48
Annika Knudsen Lorentsen FUERTY CARISMO
2011/IRH/WOMANIZER/CHATEAUNIQUE/CARISMO
DEN* Opg.