dec
2017
Fra 05-12-2017 til 10-12-2017 -
  • Spring
, Hest

LÅNLET Danish Christmas Show (B)

Stævnenummer
Prop00027997

Propositioner godkendt

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. LÅNLET Bronzetur - 2 - Eneste Kval til finalen (125 cm) A (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Antal starter:
75
Antal placeringer:
20

Dommere: Pernille Winzentsen, Erling E. Simonsen, Lis Mølholm Juul

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Kit Møller Pedersen MØLLGÅRDS COMTESSE
2007/DV/Corratus/Møllgårds Wilhma/Willemoes
DDHS 0 53,75 1
1 1
Camilla Schierff TOFTEGÅRDENS LILO
2006/DV/Come Back Ii/Lizzano/Quidam De Revel
AAR 0 54,37 1
2 2
Christian Jansen CASANDRA
2008/DV/CASIR ASK/GINEBORGS AMANDA Z/A'KHAN Z
SIR 0 54,60 1
3 3
Nanna Josephine Grovn RINGSGAARDS CAMILLA
2007/DV/LORDANOS/CAMILLA/CHAMP OF CLASS
BIS 0 56,60 1
4 4
Karoline Loft HENRIETTA ASK
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/HENNA ASK/KANNAN
KIRK 0 57,77 1
5 5
Frederikke Mau VOLSTRUPS CARLA
2005/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS CARTIA/CALATO
VRK 0 58,02 1
6 6
Christina Lindegaard Poulsen HANDSOME F. DAMGAARD
2007/DV/Heartbeat/Wica F. Damgaard/Carano
AGR 0 58,61 1
7 7
Signe Dueholm Veng Kristensen BUGATI Z
2008/ZA/EUROCOMMERCE BERLIN/CONTESSA Z/CHELLANO Z
TØRK 0 58,62 1
8 8
Maria Werner CLASSIDO JACK
2003/HO/CLASSIDO/JACKY/CAPITOL I
RÆV 0 59,63 1
9 9
Rikke Gade CLEVER CATCH (SØREN)
2009/LU/CLEVER/FREJA/TIZIANO
SAO 0 59,96 1
10 10
Maibrit Laustsen MADAM MIM
2007/DV/LEANDRO/BIRKEGÅRDENS BRUNHILDE/LINARO
AAHR 0 60,18 1
11 11
Rebekka Agesen Dahl P'ASSION
2010/DV/LAMBRUSCO ASK/P'ATLANTA/PRINZ PILOT
NTR 0 60,61 1
12 12
Laura Børsen Rindom QUINOA ENGGÅRD
2009/DV/QUINTON/LADY MELANIE ENGGÅRD/COME BACK II
IRK 0 60,91 1
13 13
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 0 61,06 1
14 14
Madelen Bennetsen M.B. CALIDA (CALIDA)
2008/HN/CALIDO I/RETINA/REBEL Z
NDRK 0 61,12 1
15 15
Caroline Rehoff Pedersen LOVARI
2006/HO/LANDOS/SAVANNAH/CORIANO
RTG 0 61,27 1
16 16
Mia Hovgaard Jessen SIKITA
2009/DV/STOLZENBERG/LAVITTA/LAMBRUSCO ASK
KONG 0 61,27 1
16 16
Else Marie Westergaard KOLDKÆRS LONG TIME
2010/DV/CHURCHILL/LA-CHER/CAMPESINO
VROR 0 61,83 1
18 18
Søren Møller Rohde VALERIE ASK
2010/HO/LARIMAR/VANESSA V/QUITE CAPITOL
FYR 0 63,15 1
19 19
Caroline Rehoff Pedersen CAROLUS-MAGNUS
2003/ME/CONTINUE/LADY J/LORD KEMM
RTG 0 63,65 1
20 20
Emilie Henningsen Schäfer BOBOLENSKY
2006/KW/CORNET OBOLENSKY/VO BALIA/NUMERO UNO
EGE 0 64,22 1
Berit Wheler LASAR H
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/SAMBA H/LUCKY LIGHT
AAR 0 64,43 1
Kimmie Ny Linde HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
NVR 0 65,99 1
Thomas Uhler APONUMERO
2009/DV/NUMERO UNO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
SHR 0 66,12 1
Julie Bjerregaard BENTE MB
2009/HO/QUIRADO/VENEDIG MB/CARETINO
SAO 1 69,73
Daniel Hald Cassøe CASSINIA DEL CI CI
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/AK'S CORRY LEE/CORRADO II
DDHS 4 55,01
Louise Sowinski CASI B
2009/DV/CASIR ASK/QUITE SHINY/QUITE EASY
NTR 4 55,22
Anne-Kristine Rie Truelsen CONNY P
2005/DV/Carson Ask/Comtess/Gipsy D´Ask
CSC 4 57,24
Morten Bennetsen CARLISCO M.
2008/OS/CARTANI/DRYADE V/JALISCO B
NDRK 4 59,09
Mie S. Rasmussen UMANI
2001/KW/FRENCH BUFFET XX (CHI)/LOTTE/ZEP
SLR 4 59,88
Signe Andrea Frank SAN MARINO-W
2004/DV/Lambrusco Ask/Seelinde-W/Capital
AAR 4 61,35
Tia Lundemose Andersen CHELSEA
2006/LU/CHURCHILL/KAMUER/KANUDOS XX (GER)
KARR 4 61,55
Signe Dueholm Veng Kristensen GARDENIA "A" VAN HET JUXSCHOT
2006/BWP/ARGENTINUS/CONTESSA 'B' V AN HET JUXSCHOT/BERLIOZ
TØRK 4 63,29
Matilde Skov SARTORS TIAMO
2008/DV/BALOU DU ROUET/CINDY SARTOR/CASTRO
RIC 4 63,43
Louise Bruun LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
EGE 4 63,92
Emile Louis Hartmann LAJGÅRDENS CASANDRO
2009/DV/CASSINI II/SWEET LADY II/BRISCAR
HIS 4 65,64
Jesper Flindt Rasmussen SURVIVOR
2009/HN/CARTANI/P.M. TIME TO REMEMBER/TIROLER XX
LYK 4 65,68
Gabriella Buttenschøn Valentin SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 5 67,12
Andreas Holm CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
RIF 5 68,82
Philip Wendelboe BONITA 449
2007/BWP/BLUE BOY/ULRICHE V BAREELHOF Z/ULRICH Z
SRI 5 68,83
Maria Thougaard Nielsen FIERO (NWB)
2009/NV/BLUE HORS LEREDO/HANNEHØJ´S FANNY/FALKNER
BBR 5 69,06
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 5 70,74
Kristoffer Kejlberg LUMUMBA
2003/HO/LANCER II/NANNEKE/CORRADO I
SPS 5 70,94
Julie Voldgaard Hansen ARMSTRONG
2003/HO/ACORADO I/ELENA I/ALCATRAZ
LYK 6 71,35
Sofie Jessen COR
2004/DV/Rockland/Corina/Corlando
AAR 8 57,50
Helena Kirstine Kjær Danielsen VIVA
2005/HO/Chilento/Ocean´S Cypres/Carolus I
SIR 8 57,85
Fie Fahlen LACO
2009/HO/LARIUS W/SARINA VI/CORRADO I
FMR 8 62,84
Freja Bjerregaard CLAIRE
2010/HO/CLARIMO/WANOU/QUO VADOS I
SKÅR 8 63,67
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 8 64,02
Mia Maj Kruuse Larsen ØLTANG'S CALISTA
2005/DV/CAJO/IN'TAKT/CARANO
GLK 8 65,31
Alexander Lundgaard Kjeldsen CRABAT
2009/DV/ESCAPOLOGY T/CASINA/CASINO
RKH 9 67,79
Emile Louis Hartmann COOLIO
2008/HO/CLINTON I/LABELLA/CAMBRIDGE
HIS 10 74,86
Karoline Loft APG JEPP VAN´T STEINERSHOF
2001/AES/MUSCADET/BAGATELLE/
KIRK 11 77,25
Camilla Nørgaard Jensen SAM
2000/HO/SINGULAR JOTER/B-KARENINA/KOENIGSPARK XX (GER)
BOR 12 64,45
Georgia Timmermann FORUM´S BEATNIK
2007/DV/HEARTBEAT/FORUM´S SURVIVER/CARANO
SVRK 12 65,58
Ida Guldberg SEMELE
2007/DV/SOLOS LANDTINUS/COPI/PICASSO
HRB 12 66,19
Pernille Venning Pedersen KAROLINEGÅRDENS WELL DONE
2010/DV/WILKENS/DONAU PRINZESSIN/HELING
VIR 12 66,83
Emilie Mosegaard Christiansen SØKJÆR'S CATO
2010/DV/CHELLYS Z/FLICKA/BLUE HORS FUTURE CUP
IRK 12 81,96
Mie Stuhr-Petersen CAPRENTO M (SWB)
2003/SWB/CARDENTO/KAPRISCH/RAMIRO Z
HGS 13 68,20
Leonore Catrine Christiansen NASH D'ARCHONFOSSE Z
2004/ZA/NELSON Z//
HRK 13 68,78
Christian Tang Nielsen TICINO Z
2006/ZA/TJUNGSKE/CAWANDRA/CALIDO I
RTG 13 84,48
Christa Ledskov CAZANTO
2010/DV/CATOKI/UTOPIA S/CASALL
LYK 13 85,40
Kamilla Emilie Houborg ALBERTE N
2009/DV/AMARONE/CARLA N/CARSON ASK
AGR 13 86,88
Jesper Flindt Rasmussen CAPRIANA
2007/GHH/CARANO/LIGORETTA/LINCOLN
LYK 15 75,21
Michelle Mathiasen DIADEM DE REVEL VG
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/QUELA VG/QUIDAM'S RUBIN
IRK 15 76,35
Marie Louise Søgaard BLUE BOY
2010/BL///
ROOR 17 70,20
Michelle Krygermeier ROCAZINO
2005/LU/ROCKLAND/AFRODITE/
BIS 20 64,43
Sara M. Michaelsen EDELSTONE
2009/KWPN/SILVERSTONE/WENDY/FLORETT.COM
LYK 21 85,00
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 26 88,71
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR Udg.
Cecilie Lykke Christensen GOODWILL
2009/DV/GODSEND DU REVERDY/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
RÆV Udg.
Nanna Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS Udg.
Louise Bagger Brix E.U. HORSES CALYPSO
2009/DV/CRELIDO/ANACONDA/ACORD II
SKÅR Udg.
Simone Friborg Bejer QUIABLO
2007/OLD/QUIDAM/SCHICKSAL/PABLO
SPS Udg.
Alexandra Holm EXTRA COOL
2009/KWPN/CANTURANO/SHIRA/GROSSIST
RIF Opg.