maj
2017
Fra 05-05-2017 til 07-05-2017 -
  • Spring
, Hest/Pony

Ballerup C stævne spring med distriktsmesterskab spring/hest (C)

Stævnenummer
Prop00028093

Propositioner godkendt

Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Stævneudvalget
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

13. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
47
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 420 DKK 2: 340 DKK 3: 255 DKK 4: 170 DKK 5: 140 DKK 6: 140 DKK

Dommere: Merete Schmidt Pedersen, Per Krohn, Charlotte Petersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 0 63,06 0 31,64 1
1 1
Caroline Høyer CASHMERE
2008/DV/CARSON ASK/BIRKNÆS LOTTE/LORD CALIDOS
MMR 0 58,19 0 32,21 1
2 2
Christian Rossing Lønberg CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
UK 0 65,70 0 36,83 1
3 3
Louise Hebert ZADKINE D
2004/KWPN/NIAGARA/MILENSA/HILTON
MRK 0 67,85 0 37,75 1
4 4
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HIS 0 68,89 0 38,97 1
5 5
Tanja Gyldensted Edvardsen ZARRA'S ANNAKONDA
2009/LH///
KRK 0 63,98 0 39,25 1
6 6
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
UK 0 67,59 0 40,72 1
7 7
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
ØKR 0 58,37 4 32,02 1
8 8
Mille Bisgaard-Maarup BALOU
2006/OS/BALOU DU ROUET/BELGIAN BEAUTY/WELLINGTON
HIS 0 61,41 4 34,90 1
9 9
Ida Mundberg Hansen WR WATTS APP
2012/IRH/BAHRAIN CRUISE/LITTLEWOOD LANCER/LANCER III
UK 0 67,56 4 39,58 1
10 10
Mille Bisgaard-Maarup BISGAARD'S JIU JITSU
2012/LU/VOLSTRUPS CASH/ARABELLA 319/AZARRO
HIS 0 69,54 4 40,07 1
11 11
Katja Kristensen MARCUS
1998/DR///
MRK 0 59,25 4 45,32 1
12 12
Birgitte Nørskov CAMMA
2009/LU/LAMBRUSCO ASK/CALIBRA/CARSON ASK
SLRK 0 62,51 6 56,93 1
Lise Kjelstrup LUEGA LOVE
2007/DV/Lamont/Enghøjs Chanell/Camiros
BAL 0 62,60 8 38,13 1
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 0 68,12 8 43,53 1
Signe Gorski CANDESSA S.G.
2005/HO/Candillo/Odessa Xv/Caletto I
HRK 0 66,51 13 55,07 1
Ida Tune Hansen CHEERLEADER
2009/HO/CASSIANO/LUCILECTRIC/CASCAVELLE
NVR 1 74,60
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 2 80,04
Signe Bisgaard LUCY ASK
2004/DV/Casir Ask/Lolita Ask (Lolita)/Fridericus Rex
HIS 4 60,57
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
ØKR 4 61,29
Pedro Gosk E-QUITANA
2012/HO/QUADROS/AIMEE/CASSINI I
BAL 4 63,53
Louise Helkan AB'S CONQUEST
2006/DV/CORONADO/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
STRØ 4 69,24
Kristina Nielsen BØGEVANGS LADY GAGA
2010/DV/CARMARGUE/KERMO´S LADY WARKANTINA/WARKANT
SLRK 4 71,75
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 4 71,98
Camilla Skøtt WANDA DE SAINT PIERRE
1999/BWP/BON AMI/MIRA VAN HET LINDEBOS/ROMEO
AAGS 5 76,54
Patricia Conell DA' VINCI
2005/LH///
SPR 8 64,92
Simone Steinicke Nielsen COLLET'S CARINO
2007/ZW/CLAUDINO/TWISTER/TABALUGA
ALS 8 64,94
Mikala Andersen PITTEGÅRDENS ARGOS
2009/DV/ARLANDO Z/PITTEGÅRDENS CORNELIA/CORNETTO
SPR 8 66,82
Marie-Louise Asmussen NICOLINA LILLE LUNDEN
2002/DV/CASIR ASK/NICOLINE/FRIDERICUS REX
KAR 8 67,94
Michella Oppenheuser PAPAGENO HS
2006/DV/PAINTERS ROW XX/MADAME HS/MANTOVANI
BAL 8 69,00
frederikke Wilhjelm INDIAN´S I-QUE-M
2010/HO/QUO VADOS I/INDIAN TEIKE/CALATO
EGE 8 70,61
Stine Søgaard Normann WI TI AMO
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/TREASURE TVEDBO/LOBSTER
TEAM 8 71,13
Maria Brødsgaard KIELS QUÉBEC
2004/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RETINA/RATIO
VÆR 8 88,81
Peter Børgesen CANCARO ROYAL
2011/HO/CANCARA/PUSSYCAT SOEN/ACORD II
NSR 9 75,67
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 9 75,78
Cecilie Børgesen HVEDHOLMS IKAROS
2012/PI/CHURCHILL/PADEGA/DEGAS
NSR 10 79,34
Camilla Poulsson COOL MAGIC
2008/DV/CASIR ASK/MALU/MAGO XX
UK 12 67,89
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
HIS 15 97,31
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
HIS 15 97,78
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
KAR 17 73,77
Therese Andersen NØDELUNDEN'S GLADIATOR
2002/DV/CRELIDO/GITANE/A'KHAN Z
STRK 18 93,67
Julie Skjøt CALANTO (CALATO)
2001/LH///
OHR 21 105,69
Isabel Jasmin Kristoffersen LEBIZ
2012/DV/CANABIS Z/LEDA/LEENDERT
SPR Opg.
Christina Lindegaard Jørgensen BEIJING
2006/KWPN/VITTORIO/ALICANTE Z/LEUTHEN I
HIS Udg.
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
STRK Udg.
Frank Torndyb PARIANDRO - A BASIC INTRICACY
2004/DV/LEANDRO/PARISAN - A BASIC INTUITION/SANDRO
RIC Udg.
Camilla Skøtt NEMO
2006/LU/CARTANI/NADJA/NABAB DE REVE
AAGS Udg.